W Tarnobrzegu

Anna Pekar wiceprezydentem Tarnobrzega od 1 maja

Anna Pekar wiceprezydentem Tarnobrzega od 1 maja

P.o. prezydent Tarnobrzega Kamil Kalinka powołał dziś Annę Pekar na stanowisko zastępcy prezydenta miasta. Swoje obowiązki była radna przejmie 1 maja. Będą jej podlegać m.in. sprawy oświaty.

Anna Pekar, radna klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodnicząca komisji oświaty, kultury i sportu w tarnobrzeskiej Radzie Miasta potwierdziła nam, że dziś przed południem złożyła mandat i przyjęła nominację na stanowisko zastępcy prezydenta Tarnobrzega. W UM Anna Pekar będzie nadzorować m.in. wydział edukacji, promocji i kultury, wydział spraw obywatelskich i wydział komunikacji.

- Pracy w urzędzie jest bardzo dużo. Uznałem, że potrzebna jest osoba, która przejmie część zadań. Moja funkcja wymaga dużej aktywności na zewnątrz, wiąże się to z wyjazdami i rozmowami. Jeżeli chce się nie „trwać” na stanowisku, ale wykonywać obowiązki rzetelnie zastępca jest potrzebny – mówi Kamil Kalinka. Podkreśla, że jego zastępca ma duże zawodowe doświadczenie w obszarach, za które będzie odpowiadać. Drugiego zastępcy p.o. powołać nie planuje.

Anna Pekar od 28 lat pracowała w szkolnictwie, w tym przez 10 lat na stanowisku wicedyrektora szkoły. Od kilku miesięcy była nauczycielem konsultantem w tarnobrzeskim oddziale Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Na czas pełnienia funkcji wiceprezydenta wzięła bezpłatny urlop.

Miejsce w radzie po Annie Pekar zajmie Grzegorz Kozik.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (3)

Komentarze

 1. Maj

  30 kwietnia 2018 at 21:30

  To dobrze że wzięła urlop bo będzie miała gdzie wracać po wyborach
  Kalinka też wziął urlop bezpłatny z Word bo gdzie biedny wróci

 2. tarnobrzeżanin

  2 maja 2018 at 01:21

  Skoro takie nominacje następują ( Motyka, Pekar), to musi mieć p.o. Kalinka pewność, że do czasu wyborów Kiełb nie wróci. W przeciwnym wypadku blamaż byłby oczywisty,gdyż z chwilą powrotu obecnego prezydenta nastąpiłaby kolejna zmiana stanowisk…
  Pomijając fakt zasadności ograniczenia wolności p. Kiełba (bo do dziś prócz podejrzeń nic nie wiadomo), to robi się coraz większy cyrk. Najłatwiej wychodzi krytykowanie innych (i to tyczy się zarówno jednego K, jak i drugiego K), bo samo rządzenie w przypadku obu panów pozostawia wiele do życzenia.
  Szkoda tego miasta, bo ma potencjał a nikt z miłościwie nam panujących nie potrafi/ł go podźwignąć. Kolejne wybory niczego nie zmienią, będzie to wybór między cholerą a gangreną-brak jest charyzmatycznego kandydata,takiego , któremu los Tarnobrzega i tarnobrzeżan nie będzie obojętny…

 3. Kacek

  2 maja 2018 at 15:00

  Głupszej już nie mógł wybrać. Baba nawet nie potrafi się wysłowić na radzie miasta. Stęka, kwęka aż uszy bolą. To tylko pokazuje jak słaby jest PiS w Tbg. Kompletnie nie mają kadr. Ale może i dobrze. Szanse p.o. Kalinki przy wyborze na prezydenta drastycznie spadną po takim strzale w stopę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

wystawad

Wystawa “Mój przyjaciel Reksio”

rta24.eu27 maja 2018
tsa2-1000x600

Ile dzieci rodzi się w Polsce?

rta24.eu26 maja 2018
1-IMGP5062

Spór o milion złotych dla Ocic. Radni skoczyli sobie do oczu

rta24.eu25 maja 2018
glowne

Dziubiński poparł Mastalerza. „Żale na bok”

rta24.eu25 maja 2018
1-IMGP5237

Grzegorz Kozik radnym PiS

rta24.eu25 maja 2018
wypadek1

W Tarnowskiej Woli samochód zderzył się z busem. Ranne cztery osoby

rta24.eu25 maja 2018
tarnobrzeg

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Mleka

rta24.eu25 maja 2018
biegamy

Idź lub biegnij, pomożesz pięcioletniej Julii

rta24.eu24 maja 2018
1-IMGP4807

Cmentarz wojenny przejdzie remont. Na razie tylko polskie nagrobki

rta24.eu24 maja 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU