W Tarnobrzegu

ARP S.A. inwestuje w rozwój Tarnobrzega

ARP S.A. inwestuje w rozwój Tarnobrzega

Parking dla ciężarówek, oświetlenie ul. Zakładowej, park przemysłowy, to tylko kilka z projektów, które Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, planuje zrealizować w Tarnobrzegu. Informacje przekazał na konferencji 17 października, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A Dariusz Śliwowski. W spotkaniu uczestniczył również zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka oraz dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu Adam Kuśnierz.

W podstrefie Machów, należącej do tarnobrzeskiej SSE, ARP S.A. kupiła od Siarkopolu i Zakładów Chemicznych 1,5 ha gruntów, na których powstanie parking dla 70 ciężarówek. Inwestycja przewiduje także budowę oświetlenia na gminnej drodze dojazdowej, tj. na ulicy Zakładowej. Agencja wykona oświetlenie na własny koszt, a następnie przekaże je miastu. – Otwarcie się na współpracę z rządową Agencją Rozwoju Przemysłu już przynosi efekty. Miasto przystąpiło do prac nad planem zagospodarowania przestrzennego dla terenów strefy, tak aby przyszli inwestorzy mieli kompleksowe i przejrzyste zasady, na jakich będą mogli lokować swoje przedsięwzięcia w Machowie – podkreślił Kamil Kalinka.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. nieustannie zwiększa powierzchnię obszarów inwestycyjnych. W planach jest zakup terenu o powierzchni ok. 40 ha w pobliżu Tarnobrzega. Agencja chce zaoferować go inwestorowi, który szuka dużej, dobrze skomunikowanej powierzchni. Ponadto finalizowane są rozmowy z Kopalnią Siarki „Machów”, dotyczące kupna działki inwestycyjnej o powierzchni ok. 3 ha. W połączeniu z już posiadanymi sąsiednimi terenami będzie to obszar 10 ha – dużego kompleksu inwestycyjnego. Po uzbrojeniu tych terenów, będą one do dyspozycji przedsiębiorców pod nowe projekty inwestycyjne. ARP S.A. planuje także budowę w Tarnobrzegu kolejnych hal produkcyjno-magazynowych oraz rozwój infrastruktury parku przemysłowego. Wszystkie te działania wspierane są przez tarnobrzeski samorząd, który bardzo aktywnie realizuje szereg przedsięwzięć znacząco poprawiając ofertę inwestycyjną w tym rejonie. – Oczekujemy, że dalsza współpraca z władzami Tarnobrzega nadal układać się będzie bardzo efektywnie – podkreślił Adam Kuśnierz, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu.

– To bardzo ważne, że potrafimy wreszcie wspólnie spojrzeć na potrzeby, wyzwania i potencjał Tarnobrzega. Wysiłkiem ARP i samorządu planujemy przywrócić miasto na mapę najlepszych lokalizacji dla rozwoju kariery zawodowej, życia prywatnego i inwestowania w Polsce. Razem pracujemy nad tym, aby zza okna zniknęły tereny czekające od dwudziestu lat na zagospodarowanie, a pojawiły się nowe zakłady, biura i ciężarówki, przyjeżdżające do Tarnobrzega po produkty, wytwarzane w strefie – podsumował Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

trening-2 (1)

Siarka Tarnobrzeg testuje trzech zawodników

rta24.eu16 stycznia 2019
image3-Kopia-752x440

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

rta24.eu16 stycznia 2019
IMG_6533

Marsz milczenia w Tarnobrzegu

rta24.eu16 stycznia 2019
IMG_6481

Tragiczny wypadek w Trześni

rta24.eu15 stycznia 2019
adamowicz

Mieszkańcy Gminy Gorzyce wiele zawdzięczają Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi

rta24.eu15 stycznia 2019
Welniak1526302673

Kacper Wełniak pierwszym zimowym transferem Siarki

rta24.eu15 stycznia 2019
adamowicz,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Marsz milczenia w Tarnobrzegu

rta24.eu15 stycznia 2019
dsc01427,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Spotkanie osiedlowe w Ocicach

rta24.eu14 stycznia 2019
IMG_6361

27. finał WOŚP w Tarnobrzegu

rta24.eu14 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU