Bez kategorii

Baranów Sandomierski. Razem możemy więcej

Baranów Sandomierski. Razem możemy więcej

Grupa nieformalna „Aktywni mieszkańcy Woli Baranowskiej” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej “Gaj” w Woli Baranowskiej oraz Sołtysem podsumowali projekt „Razem możemy więcej integracja społeczności lokalnej w miejscowości Wola Baranowska, współfinansowany z Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Fundusz Lokalny SMK, oraz środków przekazanych z Samorządu Gminy i Funduszu Sołeckiego.

baranow (2)

Głównym celem projektu jest aktywizacja, integracja oraz pobudzenie do działania osób zamieszkujących miejscowość Wola Baranowska, w szczególności okolice przedmiotowego placu zabaw do wspólnego stworzenia miejsca do zabawy, rekreacji i integracji. Planowana inicjatywa ma na celu ożywienie miejsca oraz kontaktów międzyludzkich w społeczności wiejskiej. Mieszkańcy już od długiego czasu zgłaszali potrzebę stworzenia takiego miejsca. Realizowana inicjatywa pokazuje, że to od każdego z mieszkańców zależny wspólne dobro, że każdy może mieć wpływ na swoje otoczenie i kształtować swoją małą ojczyznę, a wspólnymi siłami można sprawić że rodzice i dziadkowie spędzający czas na świeżym powietrzu ze swoimi pociechami mogą obserwować radość dzieci korzystających z nowych urządzeń na placu zabaw. W ramach projektu zorganizowany został konkurs plastyczny dla dzieci oraz zamontowane zostały dwie huśtawki, karuzela dla dzieci oraz ławki.

baranow (6)

Piknik integracyjny zorganizowany na podsumowanie projektu zgromadził na placu zabaw bardzo liczną grupę dzieci wraz z rodzicami. Przygotowano liczne animacje dla dzieci, słodki poczęstunek i drobne nagrody za udział w grach i zabawach. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny w którym dzieci przedstawiły swoje propozycje na zagospodarowanie przestrzeni przy placu zabaw. Radość i zadowolenie dzieci jest najlepszą motywacją do dalszych działań społecznych. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które w jakikolwiek sposób pomogły przy realizacji projektu.

baranow (5)

baranow (4)

źródło: UMiG Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w Bez kategorii

policja4

2 pijanych kierowców, 4 kolizje drogowe – bilans zdarzeń drogowych

rta24.eu9 lutego 2018
policja3

Podczas ferii zimowych, więcej kontroli pojazdów

rta24.eu25 stycznia 2018
DSC_5870-1

Baranowskie obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

rta24.eu25 stycznia 2018
0030

Baranów Sandomierski. Zainaugurowano obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

rta24.eu22 stycznia 2018
IMGP6459 (Kopiowanie)

Budżet Tarnobrzega krytykowany, ale uchwalony

rta24.eu29 grudnia 2017
piłka_nożna

Smutny powrót Siarkowców

rta24.eu6 listopada 2017
dzialkowiec

Dni działkowca w „Siarkopolu”. 55 lat minęło

rta24.eu21 sierpnia 2017
student-1178024_1280

Stypendia od Fundacji SMK

rta24.eu18 lipca 2017
church-2138126_960_720

Jutro wieczorem zabrzmią organy

rta24.eu5 lipca 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU