W Tarnobrzegu

Chce być dobrą gospodynią Tarnobrzega i nie obiecuje gruszek na wierzbie

Chce być dobrą gospodynią Tarnobrzega i nie obiecuje gruszek na wierzbie

Elżbieta Miernik-Krukurka oficjalnie zainaugurowała swój start w wyborach samorządowych. O urząd prezydenta Tarnobrzega zawalczy jako kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Tarnobrzeg”.

Elżbieta Miernik-Krukurka od 2012 roku jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Na dzisiejszym spotkaniu z mediami poinformowała, że w wyborach startuje jako bezpartyjna i niezależna kandydatka, z własnej woli a nie w czyimś zastępstwie. Dlaczego chce zostać prezydentem Tarnobrzega? – Aby przemyślaną pracą, grając wyłącznie uczciwie, wyprowadzić nasze miasto z zakrętu w jakim się znajduje. Jestem pewna, że wspólnymi siłami wielu środowisk, ponad wszelkimi podziałami, przywrócimy Tarnobrzegowi należną mu godność i rangę, że odbudujemy wspólnotę jego mieszkańców – mówiła Eżbieta Miernik-Krukurka.

W swoim wystąpieniu podkreśliła, że przez całe swoje życie zawodowe starała się pomagać ludziom i rozwiązywać ich problemy. I chce nadal to robić, tylko w większej skali, trwale, systemowo. – Chcę być gospodynią Tarnobrzega. I nie boję się używać prostego słowa. Ktoś powie: gospodyni to zaścianek, kura domowa. Nie. Gospodyni to pracowitość, poświęcenie, troska, uczciwe zasady i odpowiedzialność. Tak pojmuję moją prezydenturę – oznajmiła Miernik-Krukurka.

Podkreśliła, że wyborcom nie chce obiecywać gruszek na wierzbie a jej program wyborczy nie będzie populistyczną listą, na której każdy znajdzie coś miłego i dobrego, wręcz przeciwnie. Znajdą się na niej propozycje kontrowersyjne, niepopularne, ale niezbędne do wdrożenia w mieście, które jest w kiepskiej kondycji finansowej. – Jestem przekonana, że bez wdrożenia ich nie będzie szansy na podźwignięcie naszego miasta, a tym samym jego rozwój-stwierdziła.

Na pytanie, czy może liczyć na poparcie zawieszonego w obowiązkach prezydenta Grzegorza Kiełba odpowiedziała, że spotkała się z nim, ale konkretne deklaracje nie padły. – Pan prezydent pytał mnie o plany wyborcze, ale na tym rozmowa się zakończyła – przyznała kandydatka. Kolejną konferencję Elżbieta Miernik-Krukurka zapowiedziała na drugą połowę września. Wtedy chce zaprezentować program wyborczy, kandydatów do rady miasta i członków komitetu wyborczego. Dzisiaj towarzyszyli jej – pełnomocnik komitetu radny Waldemar Stępak oraz były redaktor naczelny Tygodnika Nadwiślańskiego Wacław Pintal, który jest pełnomocnikiem finansowym „Wspólnego Tarnobrzega”. Ruszyła też strona internetowa kandydatki – krukurka.pl.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

  1. dorota

    27 sierpnia 2018 at 15:46

    Pijar i tylko pijar wujek google pomógł to widać to jest tak jakby zacząć utylizować to miasto!

  2. andrew

    27 sierpnia 2018 at 19:28

    Brawo Pani Elu, ja to kupuję – i na Panią głosuję!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

wooden-letters-1564431

Dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

rta24.eu21 lutego 2019
dd1

Siłownia w prezencie od przyjaciół

rta24.eu21 lutego 2019
Wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy z wizytą u Aleksandry Dulkiewicz

Wójt Gorzyc przekazał księgę kondolencyjną

rta24.eu21 lutego 2019
w2

Koncert ze zbiórką na szpital

rta24.eu21 lutego 2019
1d

Turniej badmintona amatorów i weteranów z cyklu “Małopolska Open By Redson”

rta24.eu20 lutego 2019
303-180478

Wyrwał znak drogowy i rzucił nim w przystanek. Chciał zaimponować kolegom

rta24.eu20 lutego 2019
dsc01612,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Konferencja prezydenta miasta ws. budynku przy ul. Św. Barbary

rta24.eu19 lutego 2019
IMG_0708

Podziękowali Sołtysom za prace

rta24.eu19 lutego 2019
policja4

Ciągnikiem rolniczym wjechał w mazdę

rta24.eu19 lutego 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU