W Tarnobrzegu

Chce być dobrą gospodynią Tarnobrzega i nie obiecuje gruszek na wierzbie

Chce być dobrą gospodynią Tarnobrzega i nie obiecuje gruszek na wierzbie

Elżbieta Miernik-Krukurka oficjalnie zainaugurowała swój start w wyborach samorządowych. O urząd prezydenta Tarnobrzega zawalczy jako kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Tarnobrzeg”.

Elżbieta Miernik-Krukurka od 2012 roku jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Na dzisiejszym spotkaniu z mediami poinformowała, że w wyborach startuje jako bezpartyjna i niezależna kandydatka, z własnej woli a nie w czyimś zastępstwie. Dlaczego chce zostać prezydentem Tarnobrzega? – Aby przemyślaną pracą, grając wyłącznie uczciwie, wyprowadzić nasze miasto z zakrętu w jakim się znajduje. Jestem pewna, że wspólnymi siłami wielu środowisk, ponad wszelkimi podziałami, przywrócimy Tarnobrzegowi należną mu godność i rangę, że odbudujemy wspólnotę jego mieszkańców – mówiła Eżbieta Miernik-Krukurka.

W swoim wystąpieniu podkreśliła, że przez całe swoje życie zawodowe starała się pomagać ludziom i rozwiązywać ich problemy. I chce nadal to robić, tylko w większej skali, trwale, systemowo. – Chcę być gospodynią Tarnobrzega. I nie boję się używać prostego słowa. Ktoś powie: gospodyni to zaścianek, kura domowa. Nie. Gospodyni to pracowitość, poświęcenie, troska, uczciwe zasady i odpowiedzialność. Tak pojmuję moją prezydenturę – oznajmiła Miernik-Krukurka.

Podkreśliła, że wyborcom nie chce obiecywać gruszek na wierzbie a jej program wyborczy nie będzie populistyczną listą, na której każdy znajdzie coś miłego i dobrego, wręcz przeciwnie. Znajdą się na niej propozycje kontrowersyjne, niepopularne, ale niezbędne do wdrożenia w mieście, które jest w kiepskiej kondycji finansowej. – Jestem przekonana, że bez wdrożenia ich nie będzie szansy na podźwignięcie naszego miasta, a tym samym jego rozwój-stwierdziła.

Na pytanie, czy może liczyć na poparcie zawieszonego w obowiązkach prezydenta Grzegorza Kiełba odpowiedziała, że spotkała się z nim, ale konkretne deklaracje nie padły. – Pan prezydent pytał mnie o plany wyborcze, ale na tym rozmowa się zakończyła – przyznała kandydatka. Kolejną konferencję Elżbieta Miernik-Krukurka zapowiedziała na drugą połowę września. Wtedy chce zaprezentować program wyborczy, kandydatów do rady miasta i członków komitetu wyborczego. Dzisiaj towarzyszyli jej – pełnomocnik komitetu radny Waldemar Stępak oraz były redaktor naczelny Tygodnika Nadwiślańskiego Wacław Pintal, który jest pełnomocnikiem finansowym „Wspólnego Tarnobrzega”. Ruszyła też strona internetowa kandydatki – krukurka.pl.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

  1. dorota

    27 sierpnia 2018 at 15:46

    Pijar i tylko pijar wujek google pomógł to widać to jest tak jakby zacząć utylizować to miasto!

  2. andrew

    27 sierpnia 2018 at 19:28

    Brawo Pani Elu, ja to kupuję – i na Panią głosuję!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

policja11

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

rta24.eu11 grudnia 2018
dsc00888,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Za drogo za śmieci w Tarnobrzegu

rta24.eu11 grudnia 2018
top wobistal

Szukasz pracy? Zapoznaj się z ofertą Wobi-Stal Sp. z o.o.

rta24.eu10 grudnia 2018
dsc00664,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Jubileuszowe spotkanie ZHP

rta24.eu10 grudnia 2018
rta

Rusza III Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rta24.eu

rta24.eu7 grudnia 2018
plakat choinka 2019 wwwasas

12 Finał Akcji Charytatywnej Choinka Życzeń

rta24.eu7 grudnia 2018
asfzxa

Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg odnoszą kolejny sukces i to w Drużynowych Mistrzostwach Polski

rta24.eu7 grudnia 2018
_dsc3189,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

20 lat Środowiskowego Domu Samopomocy

rta24.eu7 grudnia 2018
olimpia

Mecz Siarki z Olimpią Elbląg zostanie rozegrany wiosną

rta24.eu6 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU