W Tarnobrzegu

Chce być dobrą gospodynią Tarnobrzega i nie obiecuje gruszek na wierzbie

Chce być dobrą gospodynią Tarnobrzega i nie obiecuje gruszek na wierzbie

Elżbieta Miernik-Krukurka oficjalnie zainaugurowała swój start w wyborach samorządowych. O urząd prezydenta Tarnobrzega zawalczy jako kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Tarnobrzeg”.

Elżbieta Miernik-Krukurka od 2012 roku jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Na dzisiejszym spotkaniu z mediami poinformowała, że w wyborach startuje jako bezpartyjna i niezależna kandydatka, z własnej woli a nie w czyimś zastępstwie. Dlaczego chce zostać prezydentem Tarnobrzega? – Aby przemyślaną pracą, grając wyłącznie uczciwie, wyprowadzić nasze miasto z zakrętu w jakim się znajduje. Jestem pewna, że wspólnymi siłami wielu środowisk, ponad wszelkimi podziałami, przywrócimy Tarnobrzegowi należną mu godność i rangę, że odbudujemy wspólnotę jego mieszkańców – mówiła Eżbieta Miernik-Krukurka.

W swoim wystąpieniu podkreśliła, że przez całe swoje życie zawodowe starała się pomagać ludziom i rozwiązywać ich problemy. I chce nadal to robić, tylko w większej skali, trwale, systemowo. – Chcę być gospodynią Tarnobrzega. I nie boję się używać prostego słowa. Ktoś powie: gospodyni to zaścianek, kura domowa. Nie. Gospodyni to pracowitość, poświęcenie, troska, uczciwe zasady i odpowiedzialność. Tak pojmuję moją prezydenturę – oznajmiła Miernik-Krukurka.

Podkreśliła, że wyborcom nie chce obiecywać gruszek na wierzbie a jej program wyborczy nie będzie populistyczną listą, na której każdy znajdzie coś miłego i dobrego, wręcz przeciwnie. Znajdą się na niej propozycje kontrowersyjne, niepopularne, ale niezbędne do wdrożenia w mieście, które jest w kiepskiej kondycji finansowej. – Jestem przekonana, że bez wdrożenia ich nie będzie szansy na podźwignięcie naszego miasta, a tym samym jego rozwój-stwierdziła.

Na pytanie, czy może liczyć na poparcie zawieszonego w obowiązkach prezydenta Grzegorza Kiełba odpowiedziała, że spotkała się z nim, ale konkretne deklaracje nie padły. – Pan prezydent pytał mnie o plany wyborcze, ale na tym rozmowa się zakończyła – przyznała kandydatka. Kolejną konferencję Elżbieta Miernik-Krukurka zapowiedziała na drugą połowę września. Wtedy chce zaprezentować program wyborczy, kandydatów do rady miasta i członków komitetu wyborczego. Dzisiaj towarzyszyli jej – pełnomocnik komitetu radny Waldemar Stępak oraz były redaktor naczelny Tygodnika Nadwiślańskiego Wacław Pintal, który jest pełnomocnikiem finansowym „Wspólnego Tarnobrzega”. Ruszyła też strona internetowa kandydatki – krukurka.pl.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

  1. dorota

    27 sierpnia 2018 at 15:46

    Pijar i tylko pijar wujek google pomógł to widać to jest tak jakby zacząć utylizować to miasto!

  2. andrew

    27 sierpnia 2018 at 19:28

    Brawo Pani Elu, ja to kupuję – i na Panią głosuję!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

IMG_2443

Jeszcze piękniejsze centrum Furman

rta24.eu24 czerwca 2019
poligon

Ćwiczenia na poligonie – zakaz wstępu!

rta24.eu24 czerwca 2019
kata,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Tarnobrzeski Klubu Kyokushin Karate z sukcesami w Jaśle

rta24.eu24 czerwca 2019
zakopane1

Debeściaki w Zakopanem

rta24.eu24 czerwca 2019
a.wojcik_002,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Sukces „Trójki” w konkursie powiatowym

rta24.eu24 czerwca 2019
Zubko

Nauka stawiania pierwszych liter fascynowała mnie – rozmowa z Izabelą Zubko

rta24.eu21 czerwca 2019
absolwenci

Stalowowolski Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej rozpoczyna nabór na kolejny rok akademicki.

rta24.eu20 czerwca 2019
grzegorz_opalinski

Grzegorz Opaliński trenerem Siarki

rta24.eu19 czerwca 2019
1-_DSC7623-1000x600

Znamy nowy termin Dni Tarnobrzega

rta24.eu19 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU