W powiecie

DJ Wika rozkręciła seniorów w Baranowie Sandomierskim

DJ Wika rozkręciła seniorów w Baranowie Sandomierskim

Na emeryturze farbuj włosy na różowo i używaj życia! Takimi radami podzieliła się DJ Wika z baranowskimi seniorami.

- Jesteście takie piękne! Ale wspaniałe dziewczyny – takim okrzykiem powitała DJ Wika seniorki zgromadzone w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wirginia Szmyt przyjechała tu na zaproszenie Stowarzyszenia Tor Rozwoju, które od marca realizuje ministerialny projekt dla starszych mieszkańców gminy. Blisko 80-letnia didżejka spotkała się z uczestniczkami tego programu i opowiedziała o jasnych stronach jesieni życia. Jej zdaniem nie należy zamykać się w domu i spędzać ostatnich lat życia niczym doniczka w oknie. Wręcz przekonywała, że to najlepszy czas w życiu, bo wszystkie sprawy ma się już poukładane, dzieci odchowane, czasu więcej, a więc można – a nawet trzeba – go poświęcić na coś, co będzie wartościowe, rozwijające i co sprawi seniorowi przyjemność.

- A że ktoś będzie krytykował nasze różowe, natapirowane włosy, czy czerwone spodnie? To niech krytykuje to jego sprawa, to on ma problem. Ja nie muszę się podobać wszystkim – mówiła Dj Wika. – Moje życie to moje życie, a nie sąsiada. I ja się też nie interesuję, czy on sobie przyprowadza koleżankę pod nieobecność żony. Trzeba się raczej samym sobą zająć: do fryzjera pójść, wyperfumować się, paznokcie pomalować, na imprezę wybrać. Męża wyciągnąć. A jak nie chce, to za drzwi wystawić i znaleźć sobie nowego! Albo sama pójść. I nieważne, czy mieszkasz w mieście, czy na wsi. Rób coś, ruszaj się, nie gnuśniej sama w domu!

Zgromadzone na sali panie (i nieliczni panowie) potakiwały i co chwilę wybuchały gromkim śmiechem, bo Wika przekonywała do swojej filozofii z humorem i swadą. Do tego recytowała wiersze swojego autorstwa, opowiedziała o występach w kabarecie, pokazała możliwości swojego porcelanowego biodra, zdradziła sekretną dietę oraz zaprezentowała książkę „DJ Wika. Jest moc!”, czyli wywiad-rzekę z nią samą.

Także seniorki mogły się pochwalić swoimi umiejętnościami. Przedstawiły kilka przezabawnych skeczy przygotowanych podczas zajęć teatralnych. Scenki i aktorki tak zachwyciły panią Wikę, że obiecała je zabrać do Warszawy na Paradę Seniorów.

- Jestem zachwycona tym domem kultury, tymi wspaniałymi ludźmi, jesteście tacy aktywni, pomysłowi – mówiła po spotkaniu. – Trzeba koniecznie wykorzystać ten niesamowity potencjał, który drzemie zarówno w seniorach, jak i ludziach ze stowarzyszenia i domu kultury, którzy z Wami pracują.

Oczywiście na takim spotkaniu nie mogłoby zabraknąć tańców! DJ Wika szybko rozkręciła imprezę muzyką latynoską, „Grekiem Zorbą”, czy „Coco Jumbo”. Do tego śpiewała, tańczyła, a w przerwach opowiadała anegdoty. Nikt nie mógł oprzeć się jej namowom, by dołączyć do korowodu tańczących na parkiecie.

W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Marek Mazur oraz Piotr Ruła, prezes Stowarzyszenia Tor Rozwoju, które z pomocą MGOK-u realizuje już kolejną edycję działań dla starszych mieszkańców. Dzień Seniora był podsumowaniem prawie dziesięciomiesięcznej działalności w ramach projektu „Aktywny Senior w Gminie Baranów Sandomierski” oraz okazją do spotkania wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia: koordynatorów, instruktorów, wolontariuszy oraz uczestników i zaproszonych gości. Ostatnim elementem projektu są kończące się właśnie warsztaty kulinarne. Wcześniej odbyły się m.in. zajęcia z rękodzieła, których efekty można oglądać na wystawie w MGOK-u.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

źródło: MGOK Baranów S. 

fot. Radek Delimata

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

jeziorko

Strefa ekonomiczna na posiarkowych terenach. „Cały Grębów trzyma kciuki”

rta24.eu20 lutego 2018
glo

Wielka modernizacja w Skopaniu

rta24.eu20 lutego 2018
gorzyce

Milcząc, wołają. Wystawa o poszukiwaniach w kwaterze „Ł”

rta24.eu20 lutego 2018
witold-zych-1000x600

Jeszcze radny czy już kandydat?

rta24.eu17 lutego 2018
glowne

Kulturalne ferie za nami

rta24.eu14 lutego 2018
IMG_6960

Dzień Seniora we Wrzawach

rta24.eu14 lutego 2018
gorzyxce straza

Drużyna OSP Gorzyce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP

rta24.eu13 lutego 2018
urzad

Nowa Dęba. Urząd Stanu Cywilnego po metamorfozie

rta24.eu13 lutego 2018
glowne

Ewelina Motyka najpopularniejszym sportowcem portalu rta24.eu

rta24.eu10 lutego 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU