W powiecie

DJ Wika rozkręciła seniorów w Baranowie Sandomierskim

DJ Wika rozkręciła seniorów w Baranowie Sandomierskim

Na emeryturze farbuj włosy na różowo i używaj życia! Takimi radami podzieliła się DJ Wika z baranowskimi seniorami.

- Jesteście takie piękne! Ale wspaniałe dziewczyny – takim okrzykiem powitała DJ Wika seniorki zgromadzone w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wirginia Szmyt przyjechała tu na zaproszenie Stowarzyszenia Tor Rozwoju, które od marca realizuje ministerialny projekt dla starszych mieszkańców gminy. Blisko 80-letnia didżejka spotkała się z uczestniczkami tego programu i opowiedziała o jasnych stronach jesieni życia. Jej zdaniem nie należy zamykać się w domu i spędzać ostatnich lat życia niczym doniczka w oknie. Wręcz przekonywała, że to najlepszy czas w życiu, bo wszystkie sprawy ma się już poukładane, dzieci odchowane, czasu więcej, a więc można – a nawet trzeba – go poświęcić na coś, co będzie wartościowe, rozwijające i co sprawi seniorowi przyjemność.

- A że ktoś będzie krytykował nasze różowe, natapirowane włosy, czy czerwone spodnie? To niech krytykuje to jego sprawa, to on ma problem. Ja nie muszę się podobać wszystkim – mówiła Dj Wika. – Moje życie to moje życie, a nie sąsiada. I ja się też nie interesuję, czy on sobie przyprowadza koleżankę pod nieobecność żony. Trzeba się raczej samym sobą zająć: do fryzjera pójść, wyperfumować się, paznokcie pomalować, na imprezę wybrać. Męża wyciągnąć. A jak nie chce, to za drzwi wystawić i znaleźć sobie nowego! Albo sama pójść. I nieważne, czy mieszkasz w mieście, czy na wsi. Rób coś, ruszaj się, nie gnuśniej sama w domu!

Zgromadzone na sali panie (i nieliczni panowie) potakiwały i co chwilę wybuchały gromkim śmiechem, bo Wika przekonywała do swojej filozofii z humorem i swadą. Do tego recytowała wiersze swojego autorstwa, opowiedziała o występach w kabarecie, pokazała możliwości swojego porcelanowego biodra, zdradziła sekretną dietę oraz zaprezentowała książkę „DJ Wika. Jest moc!”, czyli wywiad-rzekę z nią samą.

Także seniorki mogły się pochwalić swoimi umiejętnościami. Przedstawiły kilka przezabawnych skeczy przygotowanych podczas zajęć teatralnych. Scenki i aktorki tak zachwyciły panią Wikę, że obiecała je zabrać do Warszawy na Paradę Seniorów.

- Jestem zachwycona tym domem kultury, tymi wspaniałymi ludźmi, jesteście tacy aktywni, pomysłowi – mówiła po spotkaniu. – Trzeba koniecznie wykorzystać ten niesamowity potencjał, który drzemie zarówno w seniorach, jak i ludziach ze stowarzyszenia i domu kultury, którzy z Wami pracują.

Oczywiście na takim spotkaniu nie mogłoby zabraknąć tańców! DJ Wika szybko rozkręciła imprezę muzyką latynoską, „Grekiem Zorbą”, czy „Coco Jumbo”. Do tego śpiewała, tańczyła, a w przerwach opowiadała anegdoty. Nikt nie mógł oprzeć się jej namowom, by dołączyć do korowodu tańczących na parkiecie.

W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Marek Mazur oraz Piotr Ruła, prezes Stowarzyszenia Tor Rozwoju, które z pomocą MGOK-u realizuje już kolejną edycję działań dla starszych mieszkańców. Dzień Seniora był podsumowaniem prawie dziesięciomiesięcznej działalności w ramach projektu „Aktywny Senior w Gminie Baranów Sandomierski” oraz okazją do spotkania wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia: koordynatorów, instruktorów, wolontariuszy oraz uczestników i zaproszonych gości. Ostatnim elementem projektu są kończące się właśnie warsztaty kulinarne. Wcześniej odbyły się m.in. zajęcia z rękodzieła, których efekty można oglądać na wystawie w MGOK-u.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

źródło: MGOK Baranów S. 

fot. Radek Delimata

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

pluta

To kto wygrał wybory w Tarnobrzegu?

rta24.eu17 listopada 2018
wypadek1

Wypadek w Trześni. Utrudnienia na DK 77

rta24.eu16 listopada 2018
20181114_103402

Otwarto 8 siłowni zewnętrznych w gminie Grębów

rta24.eu16 listopada 2018
wypadek1

Wypadek w Siedleszczanach. Dwie osoby trafiły do szpitala

rta24.eu7 listopada 2018
akcja-znicz

Akcja “Znicz” w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu31 października 2018
43750720_266804590640640_1967748651165941760_n

Poślizg i dachowanie w Jamnicy

rta24.eu25 października 2018
bartoszek

Nowa rada powiatu tarnobrzeskiego. Kto z kim w koalicji?

rta24.eu24 października 2018
stop-1131143_960_7201-883x600

Żołnierz z Niska w areszcie: chciał nagich zdjęć, seksu, potem szantażował

rta24.eu24 października 2018
wesole_trio-2

Troje w sejmiku: Dziubiński, Szlęzak, Piech

rta24.eu23 października 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU