W powiecie

Dzień Pracownika i Pracodawcy w Gorzycach

Dzień Pracownika i Pracodawcy w Gorzycach

14 instytucji prezentowało się podczas tegorocznego Dnia Pracownika i Pracodawcy organizowanego w Gorzycach. Eksperci udzielali odpowiedzi na pytania przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych rozwojem i założeniem własnych firm.

Konferencja została zorganizowana w ramach corocznych Podkarpackich Dni Biznesu zainicjowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Spotkanie rozpoczął Panel Pracodawcy. Osoby, które działają w sferze biznesu miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat obowiązujących składek ZUS oraz zmian i ulg dla pracodawców. O zmianach w podatku dochodowym, o tym kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, jakie wprowadzono uproszenia dla rolników oraz jakie zmiany obowiązują w używaniu samochodów osobowych i podatku VAT opowiadali pracownicy Urzędu Skarbowego w Tarnobrzegu.

Podczas konferencji można było dowiedzieć się, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać rodzicielskie świadczenie uzupełniające „Mama 4 plus” – temat omówiła Barbara Kłeczek, kierownik placówki terenowej KRUS w Tarnobrzegu. O skutecznym zarzadzaniu czasem opowiadali pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu. Natomiast o czym należy pamiętać nawiązując i rozwiązując umowę o pracę wyjaśnili przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Tarnobrzegu. Gdzie szukać możliwości i wsparcia w finansowaniu szkoleń czy też pieniędzy na rozwój firmy powiadali Agnieszka Kaczmarczyk i Piotr Michalik z Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Zaś pracownicy tarnobrzeskiego ARiMR proponowali rolnikom udział w projektach, dzięki którym młodzi rolnicy mają szansę rozwinąć gospodarstwa i podnieść ich konkurencyjność.

Spotkanie było okazją do skorzystania z porad ekspertów. Stoiska informacyjne przygotowali m.in. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy w Tarnobrzegu, Placówka Terenowa KRUS Tarnobrzeg, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego, Okręgowy Inspektorat Pracy w Tarnobrzegu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu, Lokalny Punkt Funduszy Europejskich w Tarnobrzegu, Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej, Lasowiacka Grupa Działania, Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.

Dodatkową atrakcją konferencji były nagrody, upominki mogły wygrać osoby, które uczestniczyły w spotkaniu. Wszystkie nagrody ufundowali wystawcy.

02

07

09

15

Źródło: UG Gorzyce 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

policja_rni

Wypadek drogowy w Trześni

rta24.eu19 czerwca 2019
mili6

Militarny weekend w Nowej Dębie

rta24.eu17 czerwca 2019
DSCN5878-752x440

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

rta24.eu12 czerwca 2019
12

Gminny Konkurs Matematyczny w Gorzycach

rta24.eu12 czerwca 2019
szkolenie1

Powiatowe ćwiczenia obronne

rta24.eu11 czerwca 2019
stypendysci1

Nasi najzdolniejsi

rta24.eu10 czerwca 2019
14

Gorzyce. Konkurs Recytatorski im. ks. Jana Twardowskiego

rta24.eu7 czerwca 2019
pobrane_4,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. VI Gminny Uliczny Bieg Papieski

rta24.eu6 czerwca 2019
01a

Gorzyce. Gminny Dzień Dziecka

rta24.eu3 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU