W powiecie

Ewelina Motyka najpopularniejszym sportowcem portalu rta24.eu

Ewelina Motyka została najpopularniejszym sportowcem 2017 roku w drugim Plebiscycie Sportowym portalu rta24.eu. Instruktorka karate i młodzieżowa mistrzyni Polski otrzymała 975 głosów.

Ewelina od lat związana jest z tarnobrzeskim klubem Karate KYOKUSHIN. Zawodowo uprawia sport, startuje w kategorii senior, a także trenuje najmłodsze grupy w klubie.

Drugie miejsce zajął Krzysztof Żyłka, otrzymując 872 głosy. Tenisista stołowy reprezentuje IKS Jezioro Tarnobrzeg w kraju i za granicą. Należy do czołówki europejskich tenisistów. Zdobył drużynowo brązowy medal podczas Mistrzostw Europy EPINT w Słowenii. Na Międzynarodowych Mistrzostwach Belgii zdobył srebrny medal w turnieju indywidualnym oraz złoty w turnieju drużynowym.

Trzecie miejsce zajął maratończyk i ultramaratończyk Robert Pasieczny. Zawodnik Klubu Fartlek Gorzyce i Okolice. W ubiegłym roku wziął udział w 23. edycji rzymskiego maratonu, w którym wystartowało ok. 60 tys. zawodników. Na mecie został sklasyfikowany na 262. miejscu, poprawił życiowy wynik o 8 minut i był 6. wśród Polaków. Jest nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół w Gorzycach. Oddano na niego 411 głosów.

Ponadto w plebiscycie czytelnicy oddawali swoje głosy w kategoriach: najpopularniejszy trener oraz talent sportowy.

Po raz drugi w plebiscycie, w kategorii trener, na pierwszym miejscu znalazł się Angelika Michalik. Zdobyła 318 głosów. Ta bardzo wymagające, ale też niezwykle skuteczna trenerka pływaków Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg, sprawia że jej podopieczni zajmują najwyższe miejsca na podium w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Drugie miejsce zajął trener i założyciel klubu Karate KYOKUSHIN, Ryszard Kiper. Stoi za sukcesem wielu tarnobrzeskich karateków, m.in. Emilii Motyki, Marii Taras czy Eweliny Motyki. Oddano na niego 296 głosów.

Trzecie miejsce zajął Adam Bunio, trener sekcji badmintona Stal Nowa Dęba. Zagłosowało na niego 145 osób. Wychował wiele pokoleń zawodników, jego podopieczni od lat donoszą sukcesy zarówno na turniejach w ogólnopolskich, jak i zagranicznych. W ubiegłym roku jego podopieczni wielokrotnie otrzymywali tytuł Mistrza Polski. Jeden z jego wychowanków, Tymoteusz Malik został uznany najlepszym polskim badmintonistą w kategorii juniorów w 2017 roku. Adam Bunio jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Weteranów oraz Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

W kategorii talent, pierwsze miejsce zajął Mateusz Szklarz otrzymując 480 głosów. To utalentowany pływak Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg. Zdobywca medali ma zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Mateusz, jako jeden z trzech zawodników tarnobrzeskiego Delfina został powołany do Kadry Wojewódzkiej Podkarpacia młodzików do lat 17.

Drugie miejsce zajęła Maria Taras. To wychowanka tarnobrzeskiego klubu Karate KYOKUSHIN. Jest złota medalistką International Karate Kyokusin Tournament oraz Mistrzostw Podkarpacia. Oddano na nią 317 głosów.

Trzecie miejsce zajęła Emilia Motyka, zagłosowało na nią 210 osób. Jest zawodniczką tarnobrzeskiego klubu Karate KYOKUSHIN, a także reprezentantką Polski młodzików. Na International Karate KYOKUSHIN Tournament zdobyła złoty medal. Jest również srebrną medalistką mistrzostw Podkarpacia.