W Tarnobrzegu

Folder – małe a jak cieszy

Folder – małe a jak cieszy

Im bliżej wyborów samorządowych tym bardziej rośnie popyt na dobre informacje. Oczywiście dobre informacje z punktu widzenia tych samorządowców, którzy mają zamiar utrzymać stanowiska na kolejną kadencję. Problem w tym, że te dobre wiadomości bywają deficytowe i co wtedy?

Przykład pana prezydenta Grzegorza Kiełba pokazuje, że i z tym można sobie poradzić. Metoda jest prosta, a przy tym skuteczna. Polega na tym, że jak nie ma dobrych wiadomości, to trzeba stworzyć wrażenie, że są. I właśnie mamy wrażenie, że stworzeniu wrażenia o dobrych wiadomościach miało służyć wydanie broszurki, folderu czy informatora, pokazującego osiągnięcia w rządzeniu pana prezydenta Kiełba. Ten folder niestety potwierdza kilka smutnych i kilka zabawnych naszych stwierdzeń i przypuszczeń. Jest również przykładem nie poważnego traktowania tarnobrzeżan. Zacznijmy od tego, co zabawne.

A więc pan prezydent tym folderem uprawia lansik i jest to oczywiste dla każdego średnio rozgarniętego widza i czytelnika. W folderze pokazano różne inwestycje, ale na większości zdjęć eksponowany jest pan prezydent niczym stwórca, który jednym skinieniem ręki zmienia wyboiste i dziurawe ulice i chodniki w gładkie arterie z równymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zabawne również, że w dokonaniach roku 2017 wymienia się te inwestycje, które powstaną w latach późniejszych. Przy czym pomija się fakt, że mogą powstać, ale nie muszą. Jak się komuś wydaje, że budowa obwodnicy jest już przesądzona, to się może rozczarować. Z resztą o problemach ze zdobyciem pieniędzy pisaliśmy niedawno. Zabawne i smutne jednocześnie jest powoływanie się w folderze na ranking w którym Tarnobrzeg wypada przyzwoicie. Oczywiście pan prezydent Kiełb nie jest taki głupi, żeby pokazywać kilkanaście różnych innych rankingów, które rzeczywiście pokazują stopień rozwoju miast na prawach powiatu, ale w tych rankingach Tarnobrzeg lokuje się na odległych miejscach. Co więcej w 29017 roku w Tarnobrzegu nie stało się nic, żeby to zmienić. A teraz to, co niestety wyłącznie smutne. Swoim tekstem wstępnym pan prezydent Kiełb potwierdza, że tak na prawdę nie ma pomysłu na Tarnobrzeg. Z folderu wynika, że jedyna perspektywa i szansa rozwoju miasta, to Jezioro Tarnobrzeskie. Oczywiście to dobrze, że powstają plany zagospodarowania terenów wokół Jeziora, ale – jak wielokrotnie o tym pisaliśmy – to dużo za mało, żeby zapewnić rozwój takiemu miastu jak Tarnobrzeg. Wygląda na to, że Tarnobrzeg to może będzie przyjemne miejsce na emeryturę, ale nie na pracę w nowoczesnym przemyśle. Czyżby to było nieświadome przesłanie dla młodych tarnobrzeżan? Chyba, że pan prezydent liczy, ale boi się głośno powiedzieć, że praca będzie w sąsiednich gminach Gorzyce i Nowa Dęba.

W sumie z lansiku pana prezydenta w folderze wynika, że Tarnobrzeg to sympatyczne coraz mniej miasto, a coraz bardziej miasteczko bez perspektyw na większy rozwój gospodarczy i bez ambitniejszych propozycji dla młodych, którego patronką nie jest już święta Barbara lub inni święci, a święty zyskujący w Polsce coraz więcej wyznawców, czyli święty spokój. Powstał więc folderek o małych sprawach, które w większości miast takich, jak Tarnobrzeg, uważane są za banalne i zwyczajne, a w Tarnobrzegu urastają do rangi wiekopomnych dzieł vide szalety miejskie i ściana wspinaczkowa. Uważamy jednak, że pan prezydent swój cel osiągnie, bo nie ma to jak pokazać małe, które cieszy. Cieszyć będzie nie tylko pana prezydenta, ale i wielu mieszkańców i w tym problem Tarnobrzega.

Weronika Przestój 

Zobacz Komentarze (7)

Komentarze

 1. TbG

  31 stycznia 2018 at 16:23

  Kiełb to mistrz ściemy i uników niech wyjdzie do mieszkańców i powie co dotychczas osiągnął dla miasta ? Flagowa jego inwestycja i pomnik który po nim zostanie to Toalety miejskie więc może sie chwalić że w mieście zlikwidował “gówniany” problem. Walczył z opozycją przez trzy lata po czym teraz daje ciepłe posadki PSL-owcom, PO-wcom i synom komuchów. Słucha promotora TL i robi to co mu każą no i na koniec nie ma czasu na amory w których był “królem”.

 2. mieszaniec

  1 lutego 2018 at 02:59

  Kiedyś myślałem, że to wina “władzy”. Biznesy, dziwne układy, przekręty i nieudolność byle znaleźć sobie stanowisko bo do niczego innego się Ci ludzie nie nadają, większość z nich nawet sama PITa nie potrafi wypełnić… Teraz chyba dorosłem i zaczynam rozumieć, że to nie wina tych “przy korycie” tylko mieszkańców Tarnobrzega. To oni wybierają ludzi którzy nie mają pojęcia “o życiu” tylko nie wiem czy wyborcy są aż takimi frajerami i dają się kiwać czy są tak cyniczni, że dla 20m metrów chodniczka do własnego domu lub imprezy w “domu osiedlowym” reszta nie ma kompletnie znaczenia zwłaszcza przyszłość następnych pokoleń czyli m.in. Waszych dzieci. Tarnobrzeg mimo trudności w ostatnich dwóch dekadach miał niezwykłe szanse być “małym rajem w Polsce” ale dzięki głupim decyzją lub zwykłemu lenistwu zaprzepaszczono wszystko, WSZYSTKO!. Nawet taka czynność jak uchwalenie MZPZ dla Jeziora Tarnobrzeskiego będącego mega inwestycją i darem za 1.5 mld złotych przerosło trzech prezydentów…
  bo chyba ważniejsze jest spotkanie opłatkowe w remizie.. Ja już tu raczej nie widzie szans dla siebie ani w okolicznych miastach też bo tak naprawdę niczym się nie różnią ale najlepiej chyba obecny stan oddaje piosenka znanego artysty Piotra Roguckiego z zespołu Coma “Będzie dobrze” do której teledysk kręcony był nad Jeziorem i w okolicach..PS też sam dałem się nabrać na “niskie podatki”, “zawrócę przedsiębiorców” i “jestem z TBG”…ale drugi raz nie chce być frajerem..

 3. nowy rok

  1 lutego 2018 at 06:41

  kolejny niegrzeczny komentarz , zamiast faktów obrazanie i insynuacje ,w strefie akurat konczy sie duza inwestycja , takich nie bylo za mastalerza , beda kolejne miejsca pracy , tylko ludzi do roboty juz nie ma ; w miescie sie buduje , raczej małe projekty ale duzo i ludzi to cieszy – i tak trzymac !!
  kiełb rozmawia z wszystkimi to przeciez dobrze ; a nienawisc kalinki juz tak bardzo nas nie interesuje … niech go ogranicza jego nowy piarowiec )) miłego dnia w szystkim

  • TbG

   1 lutego 2018 at 08:47

   I odezwał się “Parobek” Kiełba po pierwsze w strefie sie buduje ale Kiełb z tą sprawą nie ma nic wspólnego temat już wcześniej był konsultowany przez inwestora. Co w mieście się buduje jeden blok Tbs i reszta prywatni inwestorzy. Kiełb rozmawia z kim, gdzie jeżdzi na rozmowy ? Chyba do Kociuby na Dzików . Naucz się pisać i jeśli już dodajesz komentarz to pisz o faktach i prawdę a nie pr-owskie dyrdymały.

 4. TGA

  4 lutego 2018 at 21:03

  beda kolejne miejsca pracy , tylko ludzi do roboty juz nie ma

  Jesteśmy w Unii już 14 lat. Ludzie nie mogą i nie chcą pracować latami za 300-350 euro na miesiąc. To jest poziom zasiłków płaconych za Odrą dla przybyszy z Afryki i Azji, którzy mają zapewniony wikt, opierunek i sprzątanie za robienie dokładnie NIC!

 5. nowy rok

  5 lutego 2018 at 10:17

  przeciez Prezydent nie podpisuje umowy z inwestorem , moze stwarzac lepszy niz gorszy klimat , a ten w TBG jest chyba teraz lepszy co nie ))) ; zapowiada sie kolejna inwestycja oczywiscie nie jest to bezposrednia zasluga PGK ale klimat inwestycyjny sie polepszył – przy tym prezydencie np Forbet by nie uciekł do Grebowa … itp ; jezioro rusza mocno , wiadomo jest duzo uwag i oczekiwań ale 20 lat degradacji zrobiło swoje , po co było popierac Stepnia i Kłeczka ktorzy tylko wydłuzali procesy likwidacyjne i destrukcje , czas dac szanse młodszym a czy to bedzie Kiełb czy moze jakis inny samorządowiec to tylko nasza decyzja , ale raczej jest więcej sygnałów optymistycznych niz wczesniej , kazdy chyba to widzi co nie ?/
  i niech rusza budowa 1/3 obwodnicy !!!

 6. TbG

  5 lutego 2018 at 13:01

  Sygnały optymistyczne widzą tylko “przydupasy” PGK jakie inwestycje skoro budżet na nie jest jeden z najmniejszych w ostatnich latach ! Jaki dobry klimat tworzy PGK skoro nikt z nim nie chce rozmawiać i dawać kase na inwestycje i dotacje ! Jaka obwodnica skoro brakuje kasy i go w województwie olewają i nie chcą z nim rozmawiać ! Prawda jest bolesna z przeciętnego urzędnika nie będzie nigdy gospodarza i zarzadcy który ma siłę przebicia i wizje rozwoju miasta. Mieszkańcy już niedługo go ocenią !

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

trening-2 (1)

Siarka Tarnobrzeg testuje trzech zawodników

rta24.eu16 stycznia 2019
image3-Kopia-752x440

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

rta24.eu16 stycznia 2019
IMG_6533

Marsz milczenia w Tarnobrzegu

rta24.eu16 stycznia 2019
IMG_6481

Tragiczny wypadek w Trześni

rta24.eu15 stycznia 2019
adamowicz

Mieszkańcy Gminy Gorzyce wiele zawdzięczają Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi

rta24.eu15 stycznia 2019
Welniak1526302673

Kacper Wełniak pierwszym zimowym transferem Siarki

rta24.eu15 stycznia 2019
adamowicz,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Marsz milczenia w Tarnobrzegu

rta24.eu15 stycznia 2019
dsc01427,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Spotkanie osiedlowe w Ocicach

rta24.eu14 stycznia 2019
IMG_6361

27. finał WOŚP w Tarnobrzegu

rta24.eu14 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU