W powiecie

Fundusz stypendialny “Młodzi zdolni”

Fundusz stypendialny “Młodzi zdolni”

Rusza fundusz stypendialny dla najzdolniejszej młodzieży gminy Gorzyce. Ma on pomóc utalentowanym, młodym ludziom rozwijać umiejętności i zainteresowania.

- Przez lata pracowałem z dziećmi i młodzieżą zarówno w szkole, jak i prowadząc zajęcia z pływania i akrobatyki. Niestety bez wsparcia finansowego wiele talentów nie ma szans. Wiem, że podobnie myśli wielu nauczycieli i trenerów. Można z uczniem opracować materiał, nauczyć go wielu rzeczy, ale zawsze jeśli chce się jeszcze bardziej rozwinąć jego skrzydła stanie na drodze przeszkoda w postaci braku funduszy. Dlatego tworząc stypendium zależało nam, na przygotowaniu takiej formy wsparcia, która w pełni zostanie wykorzystana do rozwijania uzdolnień młodych ludzi – podkreśla wójt Gminy Gorzyce, Leszek Surdy.

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI, uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych – zamieszkali w gminie Gorzyce lub uczęszczający do szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy.
Osoby, które zakwalifikują się do programu stypendialnego będą mogły sfinansować kursy, szkolenia, obozy naukowe, językowe, sportowe, artystyczne; zapłacić za udział w konkursach, wystawach; kupić pomoce do rozwijania swoich uzdolnień np. instrumenty muzyczne, książki, czasopisma, przybory plastyczne czy sprzęt sportowy.

Wnioski o przyznanie stypendium „Młodzi Zdolni” należy składać w sekretariacie Zespołu Szkół w Gorzycach przy ul. Edukacji Narodowej 3 w terminie do 29 kwietnia br. Regulamin oraz wnioski można pobrać ze strony Urzędu Gminy Gorzyce – www.gminagorzyce.pl. Dokumenty opublikowane są również na stronach wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy, a także dostępne w sekretariatach placówek oświatowych.

Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele: Urzędu Gminy Gorzyce, szkół prowadzonych przez gminę, a także przedstawiciele instytucji, firm – zasilających fundusz stypendialny będzie oceniała wnioski wg określonych kryteriów tj.: wyników w nauce, szczególnych osiągnięć np. w konkursach czy turniejach, pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, a także autorskiego plan rozwoju, który musi przedstawić każdy kandydat ubiegający się o stypendium.
Jednorazowe wypłaty będą realizowane w maju tego roku. Ich wysokość uzależniona jest od wpłat darczyńców, ale także liczby uczniów ubiegających się o stypendium. Stypendium będzie wypłacane co roku.

- Wierzę, że taka forma wsparcia będzie dla młodych ludzi dodatkową zachętą do nauki. Mam też nadzieję, że firmy i instytucje działające na terenie naszej gminy i nie tylko chętnie wesprą to przedsięwzięcie – mówi Leszek Surdy.
Fundusz Stypendialny „Młodzi Zdolni” jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Sami dla siebie” w Gorzycach. Firmy i osoby prywatne, które chciałyby przekazać darowizny na poczet funduszu mogą kontaktować się z zarządem Stowarzyszenia lub dyrekcją Zespołu Szkół w Gorzycach.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

plakat B Szwedo

Spotkanie Bogusławem Szwedo

rta24.eu11 września 2019
66316223_2521331364564441_8053199495455834112_n

Sąd ogłosił upadłość Banku Spółdzielczego w Grębowie.

rta24.eu6 września 2019
kie 15

Borsuk pokazał pazury

rta24.eu6 września 2019
aaaa

Masz swój herb? Powieś go w Izbie Tradycji Szlachty Zaściankowej

rta24.eu6 września 2019
IMG_7420 porozumienie

ARP S.A. dołoży do budowy parkingów w Nowej Dębie

rta24.eu6 września 2019
wrzesień3

Rocznica września w Nowej Dębie

rta24.eu6 września 2019
Narodowe Czytanie 2019

Baranowskie Narodowe Czytanie

rta24.eu6 września 2019
dozynki_2019_oblickigraphics-137,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Dożynki w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu20 sierpnia 2019
mon3

Delegacja z MON w nowodębskim szpitalu

rta24.eu20 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU