W powiecie

Gorzyce. Gminny Dzień Dziecka

Gorzyce. Gminny Dzień Dziecka

Radośnie i kreatywnie dzieci i młodzież rozpoczęły obchody Dnia Dziecka. Mnóstwo atrakcji czekało na najmłodszych mieszkańców gminy podczas imprezy przygotowanej przez Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji i Ochotniczą Straż Pożarną w Gorzycach.

Życzę wam radosnego świętowania, niech spełniają się wasze marzenia, a dzieciństwo będzie dla was pięknym czasem – życzył uczestnikom Gminnego Dnia Dziecka – wójt Leszek Surdy.

Imprezę rozpoczął turniej futbolowy o Puchar Wójta Gminy Gorzyce. Pierwsze miejsce na podium wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach, drugie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach, trzecie ze Szkoły Podstawowej w Furmanach.

O Puchar walczyli również dyrektorzy szkół wraz ze swoimi uczennicami. Swoje siły mierzyli w konkurencjach sprawnościowych, ale nie tylko. Zadaniem drużyn było m.in. rozwiązanie łamigłówek, rebusów i zadań matematycznych. Wszystkie zadania tematycznie nawiązywały do historii i tradycji gminy Gorzyce. W Zmaganiach Szkół niepokonany okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Furmanach, na podium stanęła również grupa uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach, trzecie miejsce przypadło reprezentacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni.

Podczas imprezy uczniowie należący do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mieli szansę sprawdzić swoją sprawność. Pod okiem komendanta gminnego związku OSP RP w Gorzycach – Roberta Dumy oraz strażaków z jednostki OSP w Gorzycach najmłodsi pokonywali strażacki tor z przeszkodami.

W kategorii wiekowej 2003-2006 wśród dziewcząt najlepsza była Oliwia Laskowska, druga Gabriela Czerwińska, na podium stanęła również Otylia Łyczko. Wśród chłopców najlepszy czas osiągnął Aleksander Jędrzejewski, na drugim miejscu uplasował się Kacper Suroń, na trzecim Adrian Łyczko.

W kategorii wiekowej 2007-2009 wśród dziewcząt wystartowała jedynie Patrycja Kępa, zaś wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Dominik Tutka, drugie Jarek Bartoszek, zaś trzecie Filip Dul.

Sportowym emocjom towarzyszyło mnóstwo kreatywnych zabaw przygotowanych przez m.in. policjantów z Komisariatu Policji w Gorzycach, którzy zapraszali na pokaz sprzętu i wyposażenia służb mundurowych. Na militarną przygodę zapraszał 16. Tczewski Batalion Saperów z Niska. Pracownicy i podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej dla uczestników imprezy przygotowali zabawy z dawnych lat, zaś Gminna Biblioteka Publiczna zapraszała do krainy bajek, w której uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę na temat ulubionych postaci.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się lekcje pierwszej pomocy, które poprowadził Wojciech Kasak reprezentant grupy Nieczuja i Stowarzyszenia Historyczno-Rekonstrukcyjnego „Lanca”.

Niesamowite pokazy chemiczne przygotowali pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. Tu również pod okiem pracowników dzieci zdobiły budy dla psów.

O część taneczną tego dnia zadbała Barbara Deville – instruktorka tańca z Gminnego Ośrodka Kultury. Pokaz karate przygotował Gorzycki Klub Karate Kyokushin.

O dobry i zdrowy poczęstunek dla wszystkich dzieci zadbali pracownicy stołówki działającej przy Samorządowym Przedszkolu w Gorzycach. W menu znalazły się smakowite pasty, zdrowe owoce i warzywa, herbaty owocowe oraz kiełbaski z grilla, a na deser wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali lody.

Impreza organizowana była przez Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Ochotniczą Straż Pożarną w Gorzycach.

Gminny Dzień Dziecka współfinansowany jest ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2019 r.

03a

12a

09

12b07

05

01a

03

03b

01

Źródło: UG Gorzyce 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

dozynki_2019_oblickigraphics-137,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Dożynki w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu20 sierpnia 2019
mon3

Delegacja z MON w nowodębskim szpitalu

rta24.eu20 sierpnia 2019
ksiądz drewniak

Nie żyje ks. Władysław Drewniak

rta24.eu20 sierpnia 2019
Doznki Chmielow3

Gmina Nowa Dęba podziękowała za plony

rta24.eu19 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

rta24.eu16 sierpnia 2019
panu

Poncyljusz za Ferenca

rta24.eu14 sierpnia 2019
makulatura_2019,nXaKrKmimmiWrsCYZZkasafafaf

Drzewka za makulaturę w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 sierpnia 2019
2

Bunt w PSL. Tyszka podzielił ludowców

rta24.eu12 sierpnia 2019
3

Wichura zerwała dach

rta24.eu8 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU