W powiecie

Gorzyce. Rozbudują wał na Sanie

Gorzyce. Rozbudują wał na Sanie

Gmina Gorzyce stoi przed kolejną ważną inwestycją. Wkrótce rozpoczną się prace budowalne związane z rozbudową i uszczelnieniem wałów przeciwpowodziowych w dolinie rzeki San.

Projekt realizowany jest na zlecenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

- Dla potrzeb projektu konieczne jest zajęcie terenów, które leżą na obszarze objętym inwestycją. Dlatego w minionym tygodniu z mieszkańcami Wrzaw i właścicielami nieruchomości spotkali się przedstawiciele inwestora oraz biura projektu. Podczas spotkania omówiono procedury, jakie będą obowiązywały przy zajmowaniu nieruchomości – wyjaśnia Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

W ramach niniejszego zadania, prawomocną decyzją Wojewody Podkarpackiego przejętych na rzecz Skarbu Państwa, zostanie 252 działki w całości lub części stanowiących własność osób fizycznych i Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Właściciele gruntów otrzymają odszkodowanie. Wysokość odszkodowania ustalana będzie w operacie szacunkowym przez niezależnych rzeczoznawców majątkowych.

Osoby, których działki zostaną przejęte na rzecz Skarbu Państwa, w związku z planowaną inwestycją mogą liczyć na bonusy.

Jeżeli dotychczasowy właściciel wyda nieruchomość w ciągu 30 dni od chwili otrzymania zawiadomienia o jego zajęciu, wówczas wysokość odszkodowania zostanie powiększona o 5% wartości zajmowanej nieruchomości.

Ponadto w przypadku, gdy Skarb Państwa pod realizację inwestycji przejmie tylko część inwestycji, a pozostała część nie będzie się nadawać do prawidłowego wykorzystania na dotychczasowe cele właścicielom nieruchomości przysługuje prawo do złożenia wniosku o wykup pozostałej części nieruchomości tzw. resztówki.

Właściciele nieruchomości lub użytkownicy wieczyści, lub osoby, którym przysługuje ograniczone prawo rzeczowe mają również prawo do złożenia skarg i wniosków w sprawie negocjacji wysokości odszkodowania. Procedura ta nie spowolni w czasie zaplanowanej inwestycji.

W ramach zadania pn.: „San III – rozbudowa lewego wału rzeki San w km 0+000 – 4+445, gm. Gorzyce woj. podkarpackie” rozbudowany i uszczelniony zostanie prawie 4,5 km odcinek prawego wału rzeki San. Koszt działania to ponad 27 mln złotych.

Przedmiotowe zadanie inwestycyjne zlokalizowane na terenie gminy Gorzyce i gminy Zaleszany, realizowane jest jako element Projektu ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły w ramach komponentu 3: Ochrona przed powodzią Górnej Wisły, Podkomponent 3D” Bierna i czynna ochrona w zlewni Sanu. Kontrakt 3D1: Program dla Sanu. Bierna ochrona przeciwpowodziowa w zlewni Sanu.

Źródło: UG Gorzyce 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

IMG_9430

Techniczny Ogród w Gorzycach

rta24.eu15 maja 2019
hdrpl

Dwa Mistrzostwa Podkarpacia oraz jedno wicemistrzostwo drużyn KPS Nowa Dęba

rta24.eu14 maja 2019
P1005611

Kucharski, Ćwiąkalski, Zdanowska w Komitecie Honorowym Krystyny Skowrońskiej

rta24.eu13 maja 2019
Ewcia5

„Ewcią” nie tylko do pożaru

rta24.eu13 maja 2019
sycylia4

Uczniowie z Gorzyc zwiedzili Sycylię

rta24.eu6 maja 2019
OIT2

Nowębski szpital się rozwija

rta24.eu26 kwietnia 2019
policja_rni

Wycinali drzewa w lesie, wpadli w ręce policjantów

rta24.eu25 kwietnia 2019
badminton-4139024_960_720

Eliminacje Międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

rta24.eu23 kwietnia 2019
img_20190414_121833,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

rta24.eu17 kwietnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU