kultura i rozrywka

Gwardia rozbita .

Siarka gromi Gwardię

W końcu okazałym zwycięstwem może pochwalić się drugoligowa Siarka Tarnobrzeg, która rozstrzelała dziś na własnej murawie koszalińską Gwardię aż 4:1. Dwie bramki dla tarnobrzeżan zdobył Krzysztof Ropski, który chociaż wszedł dopiero na drugą połowę, to zanotował bardzo dobry występ.

Cały mecz podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora mieli pod kontrolą. Stojący w tarnobrzeskiej bramce Karol Dybowski swoje interwencje mógłby policzyć na palcach jednej ręki. Od samego początku Siarkowcy przeważali i od pierwszych minut „przycisnęli” swoich rywali. Koszalinianie chociaż początkowo dobrze ustawieni w defensywnie po raz pierwszy skapitulowali w 32 minucie, kiedy Mateusz Czyżycki wypatrzył wbiegającego w pole karne Jana Grzesika, a ten precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gości. Siarkowcy spokojnie rozgrywali piłkę, a przyjezdni musieli w końcu ruszyć do ataku.

Po przerwie trener Gąsior zmienił Mikitę, Raduljiego, a ich miejsce zajęli Ropski oraz Janeczko. To właśnie Krzysztof Ropski w czwartej minucie drugiej połowy podwyższył wynik pokonując stojącego w bramce Adriana Hartleba. Dobrze grająca dziś Siarka drugim golem podcięła skrzydła koszalinianom. Przyjezdnych stać było jedynie na honorowe trafienie Michała Szuberta w sześćdziesiątej minucie. Gospodarze za to grali rozsądnie, szanując piłkę. To zaowocowało kolejną bramką i to kolejną w wykonaniu Ropskiego, którego w polu karnym tym razem wypatrzył Janeczko. Przyjezdni nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na dobrze grających Siarkowców. Nie stwarzali żadnych sytuacji bramkowych, a ich ataki szybko były przerywane. Za to tarnobrzeżanie grali do ostatnich minut i tuż przed końcem spotkania podwyższyli jeszcze wynik. W osiemdziesiątej siódmej minucie po strzale jednego z zawodników Siarki, bramkarz gości wypuścił piłkę, do której dopadł Dawidowicz i uderzył z bliskiej odległości i po raz czwarty piłka zatrzepotała w siatce.

Siarkowcy zainkasowali komplet punktów. Chociaż dwa tygodnie temu byli na siedemnastym miejscu w tabeli, to po tym zwycięstwie, w sobotę wskoczyli już na ósmą lokatę z dorobkiem dziesięciu punktów.

W następnej, dziewiątej kolejce, Siarkowcy zagrają znowu przed swoimi kibicami. Tym razem tarnobrzeżanie podejmować będą drużynę MKS Kluczbork. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 16 września, początek o godz. 15:00.

Siarka Tarnobrzeg – Gwardia Koszalin 4:1 (1:0)

1:0 Jan GRZESIK 32′

2:0 Krzysztof ROPSKI 49′

2:1 Michał SZUBERT 60′

3:1 Krzysztof ROPSKI 67′

4:1 Michał DAWIDOWICZ 87′

iarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 10. Konrad Stępień (80, 19. Dawid Witkowski), 3. Dawid Kubowicz, 6. Michał Dawidowicz – 17. Kamil Radulj (46, 8. Mateusz Janeczko), 2. Piotr Witasik, 16. Mateusz Czyżycki, 20. Grzegorz Płatek, 11. Mateusz Broź (60, 7. Konrad Zaradny) – 15. Patryk Mikita (46, 9. Krzysztof Ropski).

Gwardia: 1. Adrian Hartleb – 8. Norbert Dondera, 6. Daniel Wojciechowski, 2. Patryk Baranowski, 4. Bartosz Maciąg (72, 16. Sebastian Ginter) – 11. Michał Szubert, 17. Rafał Majtyka, 25. Wojciech Zyska (46, 23. Aleksander Januszkiewicz), 19. Radosław Mikołajczak (78, 7. Maciej Gregorek), 14. Adrian Kwiatkowski (46, 20. Aleksander Sopel) – 10. Przemysław Brzeziański.

żółte kartki: Mikołajczak, Wojciechowski, Majtyka.