W powiecie

Integracja w dworskim parku

Integracja w dworskim parku

Pogoda dopisała, humory też, dlatego Piknik Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Grębowie można zaliczyć do bardzo udanych imprez. Atrakcji również nie zabrakło, a wiele z nich przygotowali sami uczniowie.

Nim jednak uczestnicy Pikniku zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dziecka i Jego Rodziny S.O.S działającego przy SOSW w Grębowie, w miniony piątek, 31 maja, ruszyli w wir rozrywek na świeżym powietrzu, najpierw wzięli udział w części metodyczno – konferencyjnej. Było więc o zdrowym stylu życia, w każdym jego aspekcie, i jego promocji. – Bo do szkoły chodzi cały uczeń i trzeba się nim zajął  w całości, czyli sferą fizyczną, psychiczną, społeczną i duchową przekonywała dr Barbra Wolny z Tarnobrzeskiego Oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Był też wykład o zdrowym odżywianiu, część artystyczna dedykowana mamom, pokaz mody i kreacji wykonanych z surowców wtórnych, i oczywiście promocja szkoły.
Była też niespodzianka z okazji Dnia Dziecka, bowiem przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przywieźli ze sobą huśtawkę, która stanęła obok budynku szkoły.

- Ta szkoła, prócz tego, że promuje zdrowie, jest jeszcze na dodatek pięknie położona – mówił Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł. – Wokół jest piękny, stary dworski park, który jest stale odnawiany. Jest to dobrze wyposażona szkoła z salą gimnastyczną i pracowniami, i fachową, doświadczoną kadrą, są też psycholodzy i pedagodzy. Jako organ prowadzący staramy się wciąż rozwijać bazę dydaktyczną i sportową. Remontujemy pałac, w którym jest internat. W tym roku zajmiemy się starymi zabytkowymi schodami. Będziemy się też starać o nowe wyposażenie internatu.

W Ośrodku, prócz szkoły podstawowej i zerówki, na przyszłych uczniów czeka szkoła przysposabiająca do pracy oraz szkoła branżowa I stopnia, która kształci na kierunkach: kucharz, piekarz, ogrodnik, ślusarz, a od września rusza także nowy kierunek – cukiernik. W placówce pracują specjaliści wykwalifikowani do pracy z dzieckiem autystycznym, są też gabinety do terapii specjalistycznych.

Pogoda dopisała, atrakcji nie zabrakło. Piknik Integracyjny był bardzo udana imprezą.

piknik1

piknik2

piknik3

piknik

piknik6

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

policja4

Numerach telefonów do Komend Policji z wyróżnikiem MSWiA – 47.

rta24.eu25 lutego 2020
policja 4

KTO WIDZIAŁ WYPADEK?

rta24.eu24 lutego 2020
303-204377_m1

Komisariat Policji w Gorzycach poszukuje właściciela roweru

rta24.eu24 lutego 2020
87261717_487875045490324_2432590900027719680_n

18 medali UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu23 lutego 2020
gamon

Wesprzyj lokalnie Fundacje Ga Mon – cel to zakup hafciarki

rta24.eu22 lutego 2020
siarkacup

Turniejów piłki nożnej SIARKA CUP 2020 o Puchar Prezydenta Tarnobrzega

rta24.eu21 lutego 2020
straż1

Areszt dla podpalacza z Tarnobrzega

rta24.eu21 lutego 2020
baranów sandomierski

Spotkanie Komisji Bezpieczeństwa w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu21 lutego 2020
mammogradia

Bezpłatne badania mammograficzne w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu21 lutego 2020