W powiecie

Integracja w dworskim parku

Integracja w dworskim parku

Pogoda dopisała, humory też, dlatego Piknik Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Grębowie można zaliczyć do bardzo udanych imprez. Atrakcji również nie zabrakło, a wiele z nich przygotowali sami uczniowie.

Nim jednak uczestnicy Pikniku zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dziecka i Jego Rodziny S.O.S działającego przy SOSW w Grębowie, w miniony piątek, 31 maja, ruszyli w wir rozrywek na świeżym powietrzu, najpierw wzięli udział w części metodyczno – konferencyjnej. Było więc o zdrowym stylu życia, w każdym jego aspekcie, i jego promocji. – Bo do szkoły chodzi cały uczeń i trzeba się nim zajął  w całości, czyli sferą fizyczną, psychiczną, społeczną i duchową przekonywała dr Barbra Wolny z Tarnobrzeskiego Oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Był też wykład o zdrowym odżywianiu, część artystyczna dedykowana mamom, pokaz mody i kreacji wykonanych z surowców wtórnych, i oczywiście promocja szkoły.
Była też niespodzianka z okazji Dnia Dziecka, bowiem przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przywieźli ze sobą huśtawkę, która stanęła obok budynku szkoły.

- Ta szkoła, prócz tego, że promuje zdrowie, jest jeszcze na dodatek pięknie położona – mówił Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł. – Wokół jest piękny, stary dworski park, który jest stale odnawiany. Jest to dobrze wyposażona szkoła z salą gimnastyczną i pracowniami, i fachową, doświadczoną kadrą, są też psycholodzy i pedagodzy. Jako organ prowadzący staramy się wciąż rozwijać bazę dydaktyczną i sportową. Remontujemy pałac, w którym jest internat. W tym roku zajmiemy się starymi zabytkowymi schodami. Będziemy się też starać o nowe wyposażenie internatu.

W Ośrodku, prócz szkoły podstawowej i zerówki, na przyszłych uczniów czeka szkoła przysposabiająca do pracy oraz szkoła branżowa I stopnia, która kształci na kierunkach: kucharz, piekarz, ogrodnik, ślusarz, a od września rusza także nowy kierunek – cukiernik. W placówce pracują specjaliści wykwalifikowani do pracy z dzieckiem autystycznym, są też gabinety do terapii specjalistycznych.

Pogoda dopisała, atrakcji nie zabrakło. Piknik Integracyjny był bardzo udana imprezą.

piknik1

piknik2

piknik3

piknik

piknik6

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

policja_rni

Wypadek drogowy w Trześni

rta24.eu19 czerwca 2019
mili6

Militarny weekend w Nowej Dębie

rta24.eu17 czerwca 2019
DSCN5878-752x440

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

rta24.eu12 czerwca 2019
12

Gminny Konkurs Matematyczny w Gorzycach

rta24.eu12 czerwca 2019
szkolenie1

Powiatowe ćwiczenia obronne

rta24.eu11 czerwca 2019
stypendysci1

Nasi najzdolniejsi

rta24.eu10 czerwca 2019
14

Gorzyce. Konkurs Recytatorski im. ks. Jana Twardowskiego

rta24.eu7 czerwca 2019
pobrane_4,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. VI Gminny Uliczny Bieg Papieski

rta24.eu6 czerwca 2019
01a

Gorzyce. Gminny Dzień Dziecka

rta24.eu3 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU