Janusz Malarz drugi w 5. Grand Prix Polski Weteranów

Janusz Malarz, zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg, wywalczył drugie miejsce w kategorii 75+ podczas 5. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Turniej rozegrano w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji.

Jak relacjonuje Radek Zięba, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg, w turnieju w fazie grupowej Janusz Malarz wygrał swoje pojedynki i pokonał 3:1 (13,7,-11,6) Mirosława Karczmarczyka z Gdyni, 3:0 (9,4,8) Ryszarda Szewczuka z Ziębic i 3:0 (7,2,10) Zygmunta Matrackiego z Gdańska. W półfinale pokonał 3:0 (8,3,6) Mariusza Pińskiego z Gdańska, natomiast w finale uległ po zaciętej wyrównanej walce 2:3 (-7,5,-8,8,-4) odwiecznemu rywalowi Henrykowi Glurze z Bydgoszczy.

W tym turnieju zdobył kolejne 230 punktów i w Ogólnopolskim Rankingu Weteranów w sezonie 2017/2018 w kategorii 75+ po pięciu Turniejach Grand Prix Polski Janusz Malarz jest na drugim miejscu z 1035 punktami.

Źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg