W Tarnobrzegu

Kierunek jezioro a tu? Korki, agresja, cwaniactwo. Tak być nie może

Kierunek jezioro a tu? Korki, agresja, cwaniactwo. Tak być nie może

Ostatni weekend lipca obnażył bezradność służb wobec tysięcy kierowców, którzy chcieli wjechać nad Jezioro Tarnobrzeskie i zaparkować, oczywiście jak najbliżej wody. Straż miejska i policja pracują nad tym, jak zażegnać drogowy armagedon.

W niedzielę kierowcy oczekujący na wjazd od strony Mielca i od strony Tarnobrzega utykali w dwuipółkilometrowych korkach do kasy. Czas oczekiwania na wjazd wynosił średnio 40 minut. Dochodziło do stłuczek i awarii przegrzanych silników. Cwańsi próbowali dostać się szybciej nad jezioro jadąc drogą opaskową pod prąd, czy wcisnąć się na czoło kolejki aut.

IMGP8834

Za bramą opłat kłopoty mają już wszyscy, bo największe kąpielisko północnego Podkarpacia okazuje się być kompletnie nieprzygotowane do przyjęcia takiej liczby zmotoryzowanych wypoczywających. A przecież nie powinno być już zaskoczeniem,że jest ich coraz więcej. Bolączką jest jednokierunkowa droga, na której wzajemnie nie szanują się kierowcy, piesi i rowerzyści, ale przede wszystkim brak przemyślanej organizacji ruchu i osób, które kierowałyby auta na wyznaczone miejsca parkingowe.

IMGP8833

A tak? Kierowcy mają za nic zakaz parkowania po prawej stronie drogi. Najchętniej podjechaliby pod swój koc. Zastawiają nawet ścieżkę rowerową. Niestety, nie wszyscy dostaną rachunki za swoje zachowanie, bo strażnicy miejscy sami przyznają, że nie byli w stanie przy tak szczupłej obsadzie kadrowej upilnować wszystkich i wszędzie. W ostatni weekend lipca, kiedy to liczbę wypoczywających oszacowano na ponad 20 tysięcy, było to niemożliwe. Stąd wrażenie, że każdy robił, co chciał, za przyzwoleniem. Mundurowym, którzy muszą jeszcze reagować na wybryki kąpielowiczów, w starciu z kierowcami po prostu opadły ręce.

IMGP8830

Po rekordowym weekendzie doszło jednak do spotkania komendantów policji i straży miejskiej, na którym zapadły decyzje, że tak dłużej być nie może. Jednym z rozwiązań, które mają ułatwić wjazd nad jezioro, zminimalizować kolizje i usprawnić ruch jest rozdzielenie pasów dla kierowców wjeżdżających od strony Mielca i Tarnobrzega.

IMGP8829

- Kierowca nie będzie miał możliwości zastanawiania się, na który pas wjechać, żeby kupić bilet. Wystarczyło, że co dziesiąty chciał zmienić kolejkę, żeby robił się zator. Łuk z pachołków będzie kierował samochody na odpowiedni pas, tak by nie krzyżowały się drogi wjazdu – informuje nas Piotr Sawa, komendant straży miejskiej w Tarnobrzegu.

IMGP8841

Funkcjonariusze będą szybciej reagować tam, gdzie jest problem z przestrzeganiem prawa. Nad jeziorem będzie więcej patroli m.in. policjanci na motocyklach, strażnicy na rowerach. Sposobem na skrócenie kolejki przy głównym wjeździe mają być już nie dwa a cztery stanowiska poboru opłat.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

 1. plazowicz

  9 sierpnia 2017 at 08:17

  Zróbcie jeszcze porządek z pijaństwem, paleniem, grilowaniem i śmieceniem na plaży.
  Byłem w sobotę i jurna młodzież cały czas nadawała na k… i ch…
  Uszy więdną i ręce opadają. Dzieci się uczą.
  Wystarczy tylko przejść po plaży i posłuchać. Paru debili dostanie mandaty i zaczną myśleć. Nie trzeba będzie urządzać trzeźwych poranków dla kierowców, ilość mandatów z plaży wystarczy do wyrobienia statystyk.

 2. Tomas

  10 sierpnia 2017 at 08:30

  Jestem nad jeziorem co roku kiedy odwiedzan rodzinę. Niestety miasto niewiele inwestuje. Brak wybrukowanych parkingów, szalet, przebieralni, pryszniców, nieuregulowany handel z łóżek pokazują słabość włodarzy miasta. Coś co było hitem jeszcze 2 lata temu niestety teraz staje się koszmarem. Więcej wyjazdów, punktów pobrań, większa kontrola nad grilowaniem, piciem itd.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Tarnobrzegu

znicze (5)

Pojechała na zakupy, zginęła przez nożownika. „Kochała życie i ludzi. Była aniołem”

rta24.eu23 października 2017
konfe

Ta tragedia ma wielu anonimowych bohaterów

rta24.eu23 października 2017
DSC_0784 (Kopiowanie)

Dyskutowali o doświadczeniach i wyzwaniach w rodzinnej pieczy zastępczej

rta24.eu23 października 2017
vivo-nozownik-1000x600

Siedem osób nadal pozostaje w w szpitalach

rta24.eu23 października 2017
siarka-15-1000x600-1000x600

Siarka zgasiła Znicz Pruszków

rta24.eu22 października 2017
1-imgp0459-kopiowanie

Czwarta kadencja Młodzieżowej Rady Miasta

rta24.eu21 października 2017
silhouettes-582969_960_720

Bezrobocie według BAEL

rta24.eu21 października 2017
roboty

Tarnobrzeg. Od środy na ul. Kopernika zmiana organizacji ruchu

rta24.eu20 października 2017
kotwica (1)

IV Jesienne Mistrzostwa Tarnobrzega w żeglarstwie

rta24.eu20 października 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU