W Tarnobrzegu

Komisarz partyjny?

Komisarz partyjny?

Kamil Kalinka krótko jest komisarzem w Tarnobrzegu. Komisarz nie jest po to, żeby robić politykę w mieście. Jest po to, żeby administrować miastem, zapewniając mu niezbędne funkcjonowanie do czasu demokratycznych wyborów prezydenta.

Okazuje się, ze Kalinka nie jest komisarzem, jakim powinien być. Jest komisarzem partyjnym, który realizuje przede wszystkim cele partii, która go na komisarskim stołku osadziła. Znając już tupet i arogancję PiS-u w sięganiu i sprawowaniu władzy, mimo wszystko w Tarnobrzegu takie zachowanie dziwi. Partyjny komisarz Kalinka wyraźnie daje do zrozumienia, że zajął miejsce po prezydencie Kiełbie, żeby zostać prezydentem w następnej kadencji i będzie robił to, czego wymaga interes PiS-u, bez oglądania się na opinię mieszkańców. A teraz proszę zgadnąć kto i kiedy w historii Polski powiedział, że “władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”.

Nie wiadomo z jakiego powodu, ale takie działanie musi wynikać albo z głupoty, albo z nadzwyczajnej pewności siebie. Czyżby działacze PiS-u byli tak święcie przekonani, że wybory samorządowe wygrają w cuglach? Ktoś, kiedyś powiedział, że rozum jest rzeczą najsprawiedliwiej podzieloną na świecie, ponieważ nie ma nikogo, kto twierdziłby, że ma go za mało. Coś nam się wydaje, że patrząc na poczynania PiS-u w Tarnobrzegu, to głównie lokalni politycy tej partii potwierdzają to powiedzenie.

Ostatni strzał, to próba zrobienia szefem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej osoby z Mielca. Nie od dziś wiadomo jak tarnobrzeżanie są drażliwi na punkcie obsady różnych stanowisk przez osoby spoza Tarnobrzega. Wystarczy przypomnieć z jaką niechęcią traktowano przez lata różne “desanty” ze Stalowej Woli czy Sandomierza Czyżby nadchodziły czasy “desantów” z Mielca? Ta nominacja to trochę policzek dla Tarnobrzega.

Gdyby w Tarnobrzegu nie było odpowiednio kompetentnych osób na to stanowisko, to kandydat z Mielca jakoś by uszedł. Ale przecież jest w Tarnobrzegu odpowiedni kandydat i to o ile nam wiadomo nie jeden. No to w czym problem? Wyjaśnienie może być tylko jedno; to nie są ludzie PiS-u, więc nie mają szans. Takie traktowanie spraw kadrowych za komuny nazywało się nomenklaturą. Wygląda na to, ze PiS różnymi dekomunizacjami jedną komunę wyprowadza od frontu po to, żeby komunę swojego chowu wprowadzić bocznym wejściem.

I cały czas narzuca się pytanie skąd mają pewność, że przynajmniej duża część tarnobrzeżan na tym się nie pozna i da się na to nabrać?

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (18)

Komentarze

 1. Max

  28 marca 2018 at 12:20

  Przykrym jest jeden fakt, że rządzący zapominają o jedne rzeczy iż nic w tym szczególnie władza nie zostały dane na zawsze. Niech się cieszą bo 4 listopada raczej mądry lud się nie nabierze na obiecanki cacanki i polityczne lizusostwo.

 2. pat

  28 marca 2018 at 13:40

  widać kim jest ten “dziennikarz”…co mu się roi że jego sld czyli peło
  tzn mastalerz i kołek czyt skowron będą rządzili Naszym Miastem…

 3. ana

  28 marca 2018 at 14:04

  niewinne minki kalinki i brzezowskiego nas nie nabiora , wiemy że są to wilki w owczej skórze , gotowe walczyc agresywnie o swoje racje i przestrzeń nawet jesli bedzie to przeciw woli wiekszości … i nic to peany ze strony prałata nie pomogą , raczej mogą zaszkodzić

 4. TbG

  28 marca 2018 at 15:31

  Kalinka jest od kilkunstu dni a już zaczeła się nagonka. Mastalerz gburem , Kiełb łapówkarzem, kandydat Bożek nieudacznikiem popieranym przez PO – Nowoczesną. Flustraci dziennikarze ju nie wiedzą kogo sie mają czepić to piszą bajki i swoje mierne wywody a prawdy boja sie umieszczać w komentarzach.

  • KrzysiekTbG

   28 marca 2018 at 16:16

   No właśnie prawdy się boją napisać?

   A to co prawda w oczy kole? :) Z całym szacunkiem, ale Pan komisarz powinien zająć się ważniejszymi sprawami, a nie obsadzać stanowiska. Zwłaszcza, że bitwa o Sanepid trwa nie od wczoraj. Tylko jeszcze dużo wcześniej jak Prezydent Kiełb był na stanowisku.
   Czy serio zmiana jest tak teraz mega potrzebna? Niech poczeka do wyborów, wygra i dopiero obsadza :)

 5. Obserwator

  28 marca 2018 at 15:49

  W moim odczuciu dziennikarze lokalni są zbyt poblazliwi dla rządzących.oprocz sanepidu podjął komisarz po cichu jeszcze jeden ruch Z urzędu usunął mecenas która wydała opinie niekorzystną dla PiS przy wyborach Bożka na przewodniczącego.a dodać należy opinie mecenas podtrzymał wojewoda z PiS.To pytam dlaczego miała zostać W mieście już kolejka mecenasow

 6. Nolif

  28 marca 2018 at 15:50

  Próbowaliście znaleźć choćby jedno zdanie bez błędów w którejkolwiek wypowiedzi Kalinki?
  Jakim cudem on zdał maturę?

 7. Nika

  28 marca 2018 at 16:43

  Ulubione: w dniu dzisiejszm. Az zeby bola!

 8. nordi

  28 marca 2018 at 17:21

  A ilu parasoli z sandomierza i okolic w tbg-u pracuje w starostwie i w urzędzie. Rodowici mieszkańcy nie mają szans na pracę bo za łapówki parasole stołki załatwiają.

 9. gosc

  29 marca 2018 at 00:05

  to gdzie maja pracować w warszawie zastanow się co piszesz teraz mielec rzeszow dlug trzeba splacic

 10. Ola

  29 marca 2018 at 06:10

  Panie p o p Kalinka. Mam nadzieję, że zdaje pan sobie sprawę ze swojej sytuacji? Pani jest p o p, a prezydentem wybranym w wolnych, powszechnych wyborach samorządowych jest G. Kiełb… Pan nie ma mandatu do rządzenia od nas, Tarnobrzeżan. Pan masz ograniczyć się do pełnienia funkcji typowych dla komisarza narzuconego przez premiera. Pan ma tylko administrować, a nie mieć strategię rozwoju miasta i ją realizować, bo taką ma mieć wybrany wybrany w wolnych wyborach prezydent. Proszę sobie to uświadomić. My, Tarnobrzeżanie wiemy, że Pis rękami cba robi nam wybory, ale nie po to zdobyliśmy wolność po 89, żeby wracać do tego co było dawniej.

  • edek

   29 marca 2018 at 08:31

   Dobrze napisane!! taka prawda!

 11. ana

  29 marca 2018 at 09:11

  jest wiele tematów bieżących , administracyjnych , tematy strategiczne nalezą do Prezydenta i Rady Miasta a nie do osoby wrzuconej na stołek przez układ kaczmarek-Ortyl , ktory w tarnobrzegu nie uzyskał legitymacji do sprawowanie władzy ; Premier poddał sie presji swoich ale obywatele musza to dobiero potwierdzic / lub odrzucic … no chyba ze juz mamy dyktature

  • Wiosna

   29 marca 2018 at 13:36

   Tak a na w przyszłym tygodniu w urzędzie prace zaczyna żona Kaczmarka jako mecenas w miejsce wyrzucone mecenas Boyen

   • Prawnik

    29 marca 2018 at 13:46

    To stara historia ta Pani pracuje już w szpitalu w Tarnobrzgu i u burmistrza z Baranowa Z czyjego ramienia? męża i PiS

 12. OBSER

  29 marca 2018 at 09:43

  Nie wiem co rządzący z PiS-u widzą w P.Kalince któremu ciężko się wypowiedzieć ma parcie na szkło, coś dostanie teraz na obwodnicę ale mam nadzieję że mieszkańcy Tbg będą mądrze głosować i pokażą P. Komisarzowi gdzie jego miejsce.

 13. fan

  29 marca 2018 at 10:49

  Szanowny Panie p. o., proszę podczas sesji nie kłaść się ze śmiechu na stole – nie wypada.

  • Zaskoczony

   2 kwietnia 2018 at 20:29

   WidAC ,ZE P.O. TO FACET NASTAWIONY NA SUKCES . PRZYGOTOWYWAŁ GO DO TEGO SAM TATUS . JEDNAK sukcesów nie będzie. Brak polotu a tego nie da sie nauczyc w WORD .DO WYBORÓW SZANOWNY p.o. MOŻE W KOŃCU tARNOBRZEŻANIE DOBRZE TRAFIĄ ale nie w Pana .

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Grafika 2

PIP i ZUS realizują kampanie

rta24.eu22 lipca 2018
money-661584_960_720

Podają się za wolontariuszy i nielegalnie zbierają pieniądze

rta24.eu21 lipca 2018
wydarzenie_fb2

Najwybitniejsi sportowcy na Agmar Hammer Throw

rta24.eu20 lipca 2018
Modest

„Wbrew swojej woli”. Teatr w Zagrodzie Garncarskiej

rta24.eu20 lipca 2018
pieniądze

Będą wyższe zasiłki z pomocy społecznej

rta24.eu20 lipca 2018
KAMILKALINKA

Kamil Kalinka zastępcą prezydenta Tarnobrzega

rta24.eu20 lipca 2018
jedzenie-1000x600

Paczki z jedzeniem dla potrzebujących

rta24.eu20 lipca 2018
303-166153

Obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu20 lipca 2018
ofiarawody

24-latek topił się w jeziorze. „Rokowania są bardzo złe”

rta24.eu20 lipca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU