kultura i rozrywka

Koniec pięknej serii Siarki

Osłabiona Siarka Tarnobrzeg nie potrafiła sobie poradzić z „dziesiątką” piłkarzy GKS 1962 Jastrzębie i przegrała na własnym boisku 0:2. Goście byli bardziej zorganizowani, zmotywowani i zdecydowanie szybsi od podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora, dlatego zasłużenie inkasują komplet punktów.

Tarnobrzeska drużyna do meczu przystąpiła mocno osłabiona. Za nadmiar kartek pauzować musiał kapitan Konrad Stępień. W podstawowej jedenastce zabrakło także kontuzjowanych w derbowym spotkaniu Jana Grzesika i Jakuba Księżniakiewicza, których czeka prawdopodobnie dłuższa przerwa w grze.

Pierwsza połowa, to przede wszystkim gra w środku pola. Podopiecznym trenera Włodzimierza Gąsiora zdecydowanie brakowało dokładności. Przyjezdni łatwo przechwytywali piłkę i czekali na wyjście z szybką kontrą. W piętnastej minucie bardzo dobrą sytuację miał Patryk Mikita, który niestety strzałem głową posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Minutę później na akcję gospodarzy próbowali odpowiedzieć zawodnicy GKS-u, jednak piłkę niemal z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Siarki. W trzydziestej minucie świetną interwencją popisał się golkiper gospodarzy Karol Dybowski, który „wyciągnął” się i końcami palców wybił piłkę po strzale Damiana Tronta. Kilka minut później ze strzałem na bramkę rywali zwlekał Mikita, a kiedy już strzelił, to tylko w boczną siatkę. Tuż przed przerwą na prowadzenie mogli wyjść przyjezdni, jednak Farid Ali, który próbował przelobować bramkarza, posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Na drugą część spotkania przyjezdni wyszli jeszcze bardziej zmotywowani. Już w pierwszej minucie mogli otworzyć wynik, jednak znów świetną interwencją w bramce popisał się Dybowski. Cztery minuty później bardzo dobrze w bramce gości zaprezentował się Grzegorz Drazik, który wybił piłkę po strzale głową Mikity. Goście ewidentnie szybciej ruszali się po boisku, a Siarkowcom jakby brakowało sił i co najważniejsze, pomysłu na grę. W sześćdziesiątej czwartej minucie szczęście „uśmiechnęło” się do gospodarzy. Tuż przed polem karnym gości, sfaulowany został wychodzący na dobrą pozycję Kamil Radulji. Za ten faul Dominik Kulawiak zobaczył czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Niestety przez ponad dwadzieścia pięć minut Siarkowcy nie potrafili wykorzystać przewagi jednego zawodnika. Za to zawodnicy GKS-y grali coraz ambitniej stwarzając sobie coraz lepsze sytuacje podbramkowe. Gorąco pod bramką Siarki było w osiemdziesiątej pierwszej minucie, kiedy po stałym fragmencie gry świetną interwencją popisał się Piotr Witasik wybijając piłkę. Zaledwie minutę później od utraty bramki gospodarzy ratowała poprzeczka i po dobitce, słupek. Bramka dla Jastrzębian „wisiała” już w powietrzu. Goście dopięli swego w osiemdziesiątej siódmej minucie, kiedy z bliskiej odległości Dybowskiego pokonał „na raty” Kamil Adamek. Zamiast szybkiej odpowiedzi Siarkowców, goście w już doliczonym czasie gry dobili gospodarzy. Po szybkiej i ładnej wymianie, w pole karne wbiegł Dominik Szczęch, który także z bliskiej odległości nie dał szans Dybowskiemu. Po tym meczu podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora znowu będą osłabieni. Tym razem za kartki pauzować będzie Dawid Kubowicz.

W czternastej kolejce Siarkowcy zmierzą się na wyjeździe z drużyną Znicza Pruszków. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 22 października, początek o godz. 12:00.

SIARKA TARNOBRZEG – GKS 1962 JASTRZĘBIE ZDRÓJ 0:2 (0:0)

0:1 Kamil ADAMEK 87′

0:2 Dominik SZCZĘCH 90+3′

SIARKA 1. Karol Dybowski – 8. Mateusz Janeczko, 23. Dawid Kubowicz, 25. Piotr Witasik, 27. Dawid Witkowski, 11. Mateusz Broź (69, 7. Konrad Zaradny) – 16. Mateusz Czyżycki (65, 18. Jakub Głaz), 17. Kamil Radulj (90, 4. Cezary Kabała), 20. Grzegorz Płatek, 21. Michał Dawidowicz – 77. Patryk Mikita (65, 9. Krzysztof Ropski)

GKS 1962: 1. Grzegorz Drazik – 27. Oskar Mazurkiewicz, 4. Piotr Pacholski, 17. Kamil Szymura, 16. Dominik Kulawiak – 21. Bartosz Semeniuk (50, 3. Kacper Kawula), 20. Damian Tront, 10. Farid Ali (83, 11. Dominik Szczęch), 8. Kamil Jadach (90, 7. Tomasz Dzida), 18. Damian Zajączkowski (54, 24. Kamil Adamek) – 22. Krzysztof Gancarczyk

żółte kartki: Janeczko, Kubowicz, Płatek – Semeniuk, Adamek

czerwona kartka: Dominik Kulawiak (64. minuta, GKS 1962, za faul taktyczny)

sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>