Fotorelacje

Koszykarze Siarki wygrywają mecz w pięć sekund!

Koszykarze tarnobrzeskiej Siarki tego meczu nie powinni wygrać! A jednak stało się inaczej. W ostatnich trzech sekundach spotkania podopieczni trenera Zbigniewa Pyszniaka zdobyli 5 punktów i wyszarpali zwycięstwo drużynie BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski. Bohaterem meczu jest Jakub Patoka, który najpierw wyrównał, a potem dał Siarce upragnione zwycięstwo!

Sobotni mecz w Tarnobrzegu szybko odszedłby w niepamięć gdyby nie ostatnie pięć sekund czwartej kwarty. To, co wtedy się wydarzyło wydaje się nieprawdopodobne i z pewnością na długo zostanie w pamięci obu ekip.
Całe spotkanie przebiegało bez historii. W pierwszej kwarcie lepsi byli gospodarze. W drugiej prowadzenie zmieniało się. Końcówka tej kwarty należała jednak do przyjezdnych. Przy stanie 27:25 celną trójką popisał się Marcin Sroka. Z drugiej strony kosza za trzy nie trafił za to Gary Bell. Wtedy piłka znów trafiła do Sroki, który dopisał do wyniku kolejne trzy punkty i na tablicy było już 27:31. Tuż przed zejściem do szatni dwa rzuty wolne wykorzystał Mateusz Zębski.

Po przerwie pierwsze punkty należały do Siarkowców, a to za sprawą trójki Kacpra Młynarskiego. Za chwilę drugą dołożył Bell. Niestety potem było już znacznie gorzej. Szybkie rzuty z nieprzygotowanych pozycji, straty i po czterech minutach trzeciej kwarty przejezdni zdążyli odjechać Siarce na 10, a za chwilę już na 12 punktów. Siarka stanęła a punkty zdobywali przyjezdni, którzy tylko powiększali swoją przewagę. Gospodarze przebudzili się dopiero w końcówce. Na niespełna cztery minuty do końca kwarty role się odwróciły. To podopieczni trenera Zorana Sretenovicia stanęli, więc Siarkowcy zaczęli gonić wynik i zaliczyli serię 10 punktów przy zerowym dorobku przyjezdnych. Na koniec kwarty na tablicy było już tylko 46:50.

Czwarta kwarta to dość nerwowa gra ostrowian, której wynikiem były straty i faule. Na niespełna 4 minuty do końca Siarka przegrywała już tylko jednym punktem. Trener Pyszniak wziął czas, a po powrocie na parkiet trójką popisał się Kacper Młynarski i w końcu gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Na dwie minuty przed końcem Mateusz Zębski nie wykorzystuje dwóch wolnych. Jednak za chwilę Siarka traci piłkę, a jeszcze Daniel Wall schodzi z boiska za piąte przewinienie i to w dodatku za faul niesportowy. Stalowcy wykorzystują dwa wolne i mają jeszcze piłkę z boku. Na szczęście Zach Robbins blokuje rzut. Ostatnia minuta to prawdziwa dramaturgia. Na 34 sekundy do końca Siarka prowadzi jednym punktem, jednak dwa wolne wykorzystuje Alexis Wangmene. W odpowiedzi punktów nie zdobywa jednak Bell i gospodarze muszą faulować. Dwa osobiste wykorzystuje Tomasz Ochońko. Na 10 sekund do końca po dwa osobiste wykorzystują jeszcze Jakub Zalewski (Siarka) i Christo Nikołow (Stal) i na tablicy mamy 67:70. Na zegarze 3 sekundy do końca, Siarka ma piłkę i znów faulowany jest Zalewski, który trafia pierwszy rzut wolny. Drugi specjalnie pudłuje, a piłkę skutecznie dobija Jakub Patoka! Siarka wyrównuje. Trener Sretenović szaleje przy stoliku sędziowskim. Sędziowie decydują się na wideoweryfikację, po której przyznają punkty gospodarzom. Na tablicy 70:70 i 2 sekundy do końca, a piłkę ma ekipa Stali. Nikołow wyprowadza piłkę zza linii podając przez całe boisko do Wangmene, ten jednak jest świetnie blokowany przez Zacha Robbinsa, a piłka wychodzi na aut nim zdążył ruszyć zegar. Dlatego nadal do rozegrania są 2 sekundy, ale piłkę mają już Siarkowcy. Zalewski podaje do stojącego samotnie pod koszem Patoki, a ten zdobywa 2 punkty na wagę zwycięstwa!

Najlepszym strzelcem Siarki był Gary Bell który zdobył 25 punktów. Po 10 dołożyli Jakub Patoka i Jakub Zalewski. W ekipie gości wyróżniał się Christo Nikołow z 21 punktami i 5 zbiórkami.

SIARKA TARNOBRZEG – BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI 72:70 (17:14, 11:19, 18:17, 26:20)
Siarka:
Bell 25 (4×3), Patoka 10, Zalewski 10, Młynarski 9 (2×3), Robbins 9, Wall 7 (1×3), Strzelecki 2

BM Slam Stal:
Nikołow 21 (2×3), Wangmene 14, Sroka 9 (2×3), Delaney 8, Ochońko 8, Zębski 6, Dymała 2, Żurawski 2, Suliński 0

Wypowiedzi na pomeczowej konferencji prasowej

ZORAN SRETENOVIĆ, TRENER STALI

Myślę, że to było prawdziwe koszykarskie spotkanie. Obie drużyny grały fajną koszykówkę. Powiedzmy, że niestety gospodarz miał więcej szczęścia i wygrał ten mecz. Każdy ma swoje tłumaczenie. Ja myślę, że ostatnia decyzja sędziów nie była zgodna z przepisami. Jeśli był gwizdek sędziego, że ktoś wcześniej wyszedł, to musi się powtórzyć rzut wolny. Wiem, że nie można dyskutować z sędziami, ale ja też mam prawdo do swojej opinii. Gratulacje dla Siarki za wygranie meczu

ADRIAN SULIŃSKI, ZAWODNIK STALI

Za dużo nie ma co dopowiadać. Fajne spotkanie. Dużo emocji. Na pewno kibice Siarki są zadowoleni. Gratulacje dla nich. My możemy tylko przeprosić kibiców za naszą grę i trochę więcej szacunku dla nas samych i kibiców, którzy jeżdżą za nami tyle kilometrów.

ZBIGNIEW PYSZNIAK, TRENER SIARKI

Bardzo się cieszę i dziękuję chłopakom za wolę walki, włożenie serca i wiarę do końca, że ten mecz można było wygrać. Trochę nam szczęście sprzyjało w końcówce, ale można powiedzieć – wreszcie. Na ostatnim czasie mówiliśmy, że będą dochodzić do Bella, Zalewskiego i Młynarskiego. Odpuścili Patokę, który był w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Trzeba się cieszyć. Wyciągnęliśmy mecz z minus 14 punktów. Cieszę się i gramy dalej. Niektórzy mówią Siarka, Siarka. Ale co Siarka? Nie jest trudno zrobić drużynę z milionami, tylko ze złotówką i grać tak jak my. Gramy jak równy z równym. Fakt, że więcej przegrywamy, ale nie „walą” nas po 30-40-50 punktów jak innych. My przegramy po kilka czy kilkanaście punktów i w każdym meczu walczymy.

DANIEL WALL, ZAWODNIK SIARKI

W końcówce szczęście nam trochę pomogło, ale cały czas graliśmy dosyć równo. Mieliśmy trochę mały problem ze strefą w trzeciej kwarcie, ale jakoś to wyszło. Wygraliśmy i trzeba się cieszyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>