W Tarnobrzegu

Kto komisarzem?

Kto komisarzem?

Sąd orzekł o areszcie tymczasowym dla prezydenta Tarnobrzega. Dla funkcjonowania miasta rodzi to określone problemy. Po odwołaniu dwóch zastępców z PiS-u prezydent nie powołał zastępcy.

Mimo, że spodziewał się jakichś prowokacji nie udzielił najważniejszym urzędnikom pełnomocnictw do podejmowania decyzji w jego imieniu. Miastu może grozić paraliż. Nie wdając się w prawne analizy krótko mówiąc w Tarnobrzegu będzie komisarz i to jest pewne. Znowu pomijając procedury w jakich to się stanie, najważniejszą rzeczą jest kto nim będzie. W związku z tym nasuwa się wcześniej kilka innych pytań. Pierwsze z nich to w jakim stopniu ta sprawa zostanie upolityczniona?

Czy rządzący PiS będzie chciał wykorzystać zaistniałą sytuację do wygrania wyborów samorządowych. Jeżeli tak będzie, to należy się spodziewać, że przyszły komisarz może być przyszłym kandydatem na prezydenta. Raczej nie będzie nim Kamil Kalinka. Byłoby to zbyt grubymi nićmi szyte, choć i bez tego w tej sprawie powstaje mnóstwo wątpliwości. Za bardziej prawdopodobne uznać należy, że komisarzem zostanie były wiceprezydent Wojciech Brzezowski.

Jest mniej kojarzony ze ścisłą polityką, ma opinie fachowca dobrze znającego sprawy miasta. Dodatkowo niedawno wygrał w sądzie sprawę z prezydentem o pomówienie, co dodatkowo wzmacnia jego wiarygodność. W gruncie rzeczy Brzezowski jest nie mniej pisowskim politykiem niż Kalinka, ale dużą część opinii publicznej mogą przekonać powyższe argumenty.

Nie należy wykluczyć, że komisarzem zostanie ktoś z zewnątrz. Byłby to dla Tarnobrzega wariant najgorszy. Osoba zapewne nie znająca problemów miasta musiałaby kierować miastem w trudnym okresie przedwyborczym w dodatku z dość nieufną przynajmniej częścią najważniejszych urzędników w urzędzie miasta.

Taka decyzja pewnie nie spodobałaby się lokalnym strukturom PiS-u. Uznano by ją raczej za przejaw nieufności do nich niż za ostrożność przed posądzeniem o partyjniactwo. Dlatego kandydata na komisarza należy szukać w tarnobrzeskim PiS, a tu ławka jest krótka. Oprócz dwóch wymienionych kandydatów można dodać jeszcze jedno, góra dwa nazwiska. Jednak PiS “nie jest taki głupi” i będzie chciał wykorzystać ten kryzys, żeby sobie ułatwić wygrane wybory, a nie dbać przede wszystkim o bezstronne i obiektywne w sensie korzyści dla funkcjonowania miasta, rozstrzygnięcie tego problemu. A na pozyskanie wyborców ma wiele możliwości.

Na przykład może okazać się, że komisarz jest tak operatywny, że załatwił brakujące miliony na obwodnicę. Takich “operatywnych chwytów” może być więcej, a one przekonają wyborców, że najlepszym, bo bardzo skutecznym kandydatem na prezydenta może być komisarz. Pis taka politykę już prowadzi. Żeby uwiarygodnić swoich ludzi dostają oni niemal każde pieniądze jakby na pstryknięcie palcami. Dowodzi tego sytuacja w sąsiedniej Stalowej Woli. Tarnobrzeg czeka więc na komisarza. Niespodzianki raczej nie będzie.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. elizabetta

  24 lutego 2018 at 09:41

  Szanowny Panie Grzegorzu
  Czytelnicy

  Jestem mieszkanka Tarnobrzega i czytam wszytkie artykuly dotyczace zycia politycznego gospodarczego i kulturalnego miasta.
  Polityka mnie nie interesuje bo niestety nie mam kierunkowego wysztalcenia z zakresu nauk politycznych.
  Po calej aferze zwiazanej z zatrzymaniem Pana Prezydenta Grzegorza Kielba
  i okolicznosci z tym zwiazanych postanowilam wyrazic moje oburzenie piszac ten post.
  Sytuacja w miescie Tarnobrzegu ktora teraz jest udzialem tzw S Y G N A L I S T O W czy S Y G N A L I S T Y jest ewenementem w skali chyba nawet regionu.
  Mam nadzieje ze Pan Prezydent Grzegorz KIELB opusci areszt i wroci do pelnienia swoich obowiazkow a czlowiek ktory byl prowokatorem zgodnie z artykulem kpk zostanie przesluchany i odpowiednie organy wymiaru sprawiedliwosci tym sie zainteresuja jak rowniez wyciagna wobec tego czlowieka konsekwencje prawne.
  Organa powolane do pilnowania praworzadnosci w POLSCE transparetnie powinny
  cala ta sytuacje opisac i wyjasnic spoleczenstwu zasady swoich poczynan.
  Walka przedwyborcza o fotel prezdenta i rzadzenie miastem ….to nie walka o ogien

  • Ajsza

   26 lutego 2018 at 16:26

   Tak to jest walka o fotel Prezydenta.

 2. Mieszkaniec

  24 lutego 2018 at 15:53

  Moja propozycja jeśli prezydent wie źe jest nie winny to niech chce badania na wariograw. To może Sąd pochyli sìę nad wnioskiem. Puki sprawa jest na gorąco. A galeria jak powstanie za torami to będzie miała nazwę u ŁAZARZA.Pozdrawiam

 3. marcinR

  26 lutego 2018 at 06:56

  jest to niewiarygodna historia , budzi same wątpliwości , nierozumna radość kilku zaprzysiegłych wzrogów Prezydenta ma sie nijak to interesu miasta i mieszkańców . Od wszechmocnego PiSu wybaw nas panie .
  Sprawa bedzie długa i jak w koncu za rok Grzegorz sie obroni a zarzuty będą umorzone nikt juz sie nad tym nie zatrzyma .
  NA POLITYCZNE ZAMOWIENIE ZNISZCZYC MOZNA KAŻDEGO . TAKIE TO TERAZ PANSTWO .

 4. mieszkaniec

  27 lutego 2018 at 11:17

  Prezydentem powinien zostać ktoś uczciwy jak np.Witold Zych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

obwodnica-1000x600

Energopol wybuduje obwodnicę Tarnobrzega

rta24.eu19 marca 2018
gorzyce

I Gminny Konkurs Języka Angielskiego

rta24.eu19 marca 2018
ABD_1036

Aula imienia Tadeusza Nowaka i pamiątkowa tablica

rta24.eu19 marca 2018
glowne

Karnawał w Wenecji w obiektywie Bogdana Myśliwca

rta24.eu19 marca 2018
glowen

„Wielki mistrz” odwołał się od wyroku

rta24.eu19 marca 2018
plywanie (3)

Siedem medali pływaków Delfina na mistrzostwach okręgu

rta24.eu19 marca 2018
senior

Zadbajmy o bezpieczeństwo seniorów

rta24.eu18 marca 2018
pit-1000x600

Rozlicz PIT za 2017 rok przez Internet

rta24.eu17 marca 2018
ZDJECIE-3

Hit cenowy w TIP-TOP Rowery i Narty!

rta24.eu16 marca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU