Fotorelacje

KTO KOMU ZAŁOŻY UZDĘ ?

KTO KOMU ZAŁOŻY UZDĘ ?

PROCES Z WYBORAMI W TLE

Były zastępca obecnego prezydenta poczuł się pomówiony i pozwał byłego pracodawcę. Mówiąc językiem hippicznym, prezydent nie tyle wziął przeszkodę, co spróbował ja ominąć, ale chyba zrobił to niezręcznie. Nie wiadomo czy ktoś mu doradził, czy sam z siebie chciał pokazać, że sprawa mało go rusza, bo do sądu przesłał zwolnienie lekarskie, a jednocześnie był w pracy. Nie wiemy jaki plan na rozegranie tej sprawy mają obie strony i co tak na prawdę chcą osiągnąć. Jedno jest pewne. Czy pewnym wariancie rozwoju sprawy może ona mieć decydujący wpływ na wybory prezydenckie.

KTO KOMU ZAŁOŻY UZDĘ

Pierwsze pytanie brzmi kto jest zainteresowany w szybkim zakończeniu sprawy, a kto bardziej korzysta na jej przeciąganiu. Biorąc pod uwagę praktyki w sądach, to jeżeli nie skończy się na sprawie pojednawczej, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprawa będzie się toczyć do wyborów samorządowych. Trzymając się języka koniarzy chodzi mniej więcej o to kto komu założy uzdę i pokieruje sprawą zgodnie z własnym interesem. Teoretycznie na szybkim zakończeniu sprawy powinno bardziej zależeć prezydentowi. Ciąganie po sądach nigdy nie służy władzy chyba, że ustawia się w roli skrzywdzonego. W tej sytuacji trudno byłoby prezydentowi ustawić się w roli pokrzywdzonego chyba że ma misterny i precyzyjny plan pokazania się jako nękany złośliwie przez PiS. Gdyby mu się to udało to założyłby tarnobrzeskiemu PiS-owi nie tylko uzdę, ale i wędzidło. Obstawiamy jednak, że prezydent takiego planu nie ma. Dlatego przeciągając sprawę bliski jest tego, żeby PiS jemu założył uzdę. Typujemy, że w tarnobrzeskim PiS nie wszyscy mają talent do politycznych rozgrywek jak były przewodniczący Rady Miejskiej i jest tam kilka osób, które tę sprawę potrafią politycznie wykorzystać.  Tarnobrzeski PiS poprzez tę sprawę jest w dobrej sytuacji i może odzyskać polityczną inicjatywę w mieście. Jeżeli prezydent szybko przeprosi swojego byłego zastępcę, to tak jakby namaścił go na swojego konkurenta, który będzie chodził w aureoli niesłusznie skrzywdzonego, kompetentnego samorządowca, który jednak nie pozwala sobie w kasze dmuchać. Nie ma co mówić, to świetna pozycja do startu w wyborach. Jeżeli sprawa w sądzie będzie się przeciągać, to świetna okazja do stopniowego rozjeżdżania prezydenta i wyciąga większych i mniejszych spraw i sprawek. W tym przypadku PiS musi poszukać innego kandydata na prezydenta, bo ten, kto wdaje się w sądową szarpaninę nie będzie dobrze postrzegany przez wyborców.

KOMU PASUJE BOSO, A KOMU W OSTROGACH

Były zastępca zapowiedział, że nie zależy mu na rozgłosie sprawy. Będąc nadal w jeździeckich klimatach skomentujmy to, że koń by się uśmiał. On jak i jego doradcy byliby matołkami, gdyby krzyczeli, że w sądzie zrobią z prezydenta sieczkę. Tu trzeba wyglądać na skrzywdzonego, bogatego w miłosierdzie, czyli pokornie i boso, a nie  pobrzękiwać ostrogami. Na razie wygląda jakby prezydentowi odpowiadało chodzenie w ostrogach, bo nierozsądnie lekceważąco podszedł do sprawy na pierwszym etapie. Pobrzękiwanie ostrogami przez sprawujących władzę szybko może zostać uznane za arogancję i butę. Tego prezydent powinien unikać za wszelką cenę. Byłoby najlepiej gdyby miał kogoś, kto sprawę weźmie na klatę i ją rozwodni, będzie potrafił odwrócić od niej uwagę opinii publicznej. Obawiamy się jednak, że prezydent nikogo takiego na swoim politycznym zapleczu nie ma. Patrząc na to robiła PO kiedy rządziła i co teraz robi PiS, prezydent powinien postarać się szybko o tzw. przykrywkę. Chodzi o to, żeby wyreżyserować jakieś wydarzenie, które się nagłaśnia, a sprawa dla nas niewygodna znika i nikt się nią nie zajmuje. Tylko co to mogłoby być w najbliższych dwóch miesiącach w Tarnobrzegu? Od biedy mogłoby to być zamieszanie z wyborem nowego przewodniczącego Rady. Jednak nie wygląda na to, żeby prezydent miał w radzie radnych, którzy potrafiliby sprawę przeciągnąć i rozdmuchać. No cóż, ostatecznie to nie nasze zmartwienie. My będziemy się sprawnie uważnie przyglądać, informować tarnobrzeżan o jej rozwoju, bo jesteśmy przekonani, że będzie ona miała ważne konsekwencje dla układu władzy w naszym mieście.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. tarnobrzeżanin

  12 maja 2017 at 13:47

  Panie Grzesiu, pięknie pan podpowiada prezydentowi co ma robić i jak się zachowywać. W roli doradcy wypada pan jako-tako. Gorzej w roli analityka politycznego, wieszcza oraz “naganiacza” czarnych chmur nad głowy działaczy PiS-u.Sili się pan na bezstronność ale nawet dziecko potrafiłoby odczytać pana prawdziwe intencje.
  Prezydent pozbywa się PiS-u przy pomocy słabo zorganizowanego pretekstu a odwołany zastępca już na starcie ( pół roku temu)żąda przeprosin pod groźbą pójścia do sądu.O terminie sprawy nikogo nie informuje. Dopiero jak dowiaduje się, że jest robiony w bambuko (chory prezydent z “jedynką” na zwolnieniu łazi sobie w najlepsze po przedszkolach!), w końcu się wkurza i zaczyna mówić. To takie dziwne? I na tym pan jako komentator tarnobrzeskiej sceny politycznej buduje teorię, że Brzezowski robi kampanię? Słabe. Odpowiem pana językiem: koń by się uśmiał!

 2. siwa

  12 maja 2017 at 16:09

  Jak zwykle redaktor trafnie i w punkt.

 3. waldi

  12 maja 2017 at 18:56

  Kiełbiu game over, ale PIS też tu nie wygra, zobaczycie jesienią 19′

 4. Sufler

  14 maja 2017 at 15:45

  Zamieściłem informację, którą ad ministrator blokujesz co nie jest zgodne z Twoim regulaminem. W swoim poście zastoswałem się do regulamniu, nikogo nie obraziłem i nie naruszyłem czyjegoś dobrego imienia. I co Ty na to. Blokujesz post aby prawda się nie przebiła. Prawie wszyscy juź wiedzą kto kryje się pod psedo “GRZEGORZ PONIEDZIESKI”. Kiełb w Tarnobrzegu jùz tyko dotrwa do końca tej nędznej jednak kadencji lub zostanie ze stołka zdjety przez organ nadzoru. Udajecie niezaleźnych dziennikarzy a boicie sie krytyki.

 5. czytelnik

  15 maja 2017 at 19:54

  sufler– ja czytam i piszę komentarze od samego początku krytykowałem już wielu i jakoś mi nie blokują może nie Ty masz coś za uszami ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

glowne

Wpław przez Wisłę!

rta24.eu11 marca 2018
glowne

Sylwester w Tarnobrzegu. Plac jak taneczny parkiet

rta24.eu1 stycznia 2018
1-IMGP6338

Wigilia tarnobrzeżan: Światło pokoju, opłatek, kolędy

rta24.eu22 grudnia 2017
DSC_1153

Ciasteczka, Mikołaj i biblioteczne spa…

rta24.eu6 grudnia 2017
glowne

Nowa Dęba. Złoty jubileusz badmintonistów

rta24.eu5 grudnia 2017
glowne

11 listopada w Tarnobrzegu. Radość z wolności

rta24.eu11 listopada 2017
received_368995656892772

ŁKS lepszy od Siarki

rta24.eu29 października 2017
bieg

VI Nadwiślański Marsz Nordic Walking

rta24.eu16 października 2017
IMG_3486 (Kopiowanie)

Myśliwi świętowali w Żabnie

rta24.eu1 października 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU