Fotorelacje

ŁKS lepszy od Siarki

Mecz walki stoczyli dziś piłkarze tarnobrzeskiej Siarki, którzy podejmowali na własnej murawie drużynę ŁKS Łódź. Niestety osłabieni podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora musieli uznać wyższość rywala, który skromnie, ale pokonuje gospodarzy 1:0 po pięknym trafieniu Bartosza Widejko.

Kiepska murawa oraz nie najlepsza pogoda nie sprzyjały dziś piłkarzom. ŁKS i Siarka to „sąsiedzi” w tabeli. Przed dzisiejszym meczem obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty. Gdyby po zwycięstwo sięgnęli tarnobrzeżanie, wskoczyliby na czwartą lokatę. Niestety w drużynie trenera Gąsiora nadal brakuje dwóch podstawowych zawodników Jana Grzesika i Jakuba Księżniakiewicza, których raczej do końca rundy nie zobaczymy już na boisku.

Pierwsza połowa, to wyrównana gra obu drużyn, chociaż minimalnie lepiej prezentowali się przyjezdni. Łodzianie dłużej utrzymywali się przy piłce i bardo dobrze grali w defensywnie, szybko przecinając podania Siarkowców. Zawodnicy obu drużyn musieli dziś „zmagać” się także z murawą, która nie ułatwiała rozgrywania piłki.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, którzy spokojniej zaczęli przygotowywać akcje. Po kwadransie gry Siarkowcy zdecydowanie przyśpieszyli i zamknęli przyjezdnych na ich połowie. Niestety gospodarze nie umieli postawić kropki nad „i” i przypieczętować swojej przewagi zdobytym golem. Co się nie udało tarnobrzeżanom, wykorzystali goście z Łodzi. W siedemdziesiątej pierwszej minucie piłką rozpędził się Bartosz Widejko, który tuż przed polem karnym podał do Piotra Pyrdoła, by za chwilę otrzymać piłkę i z ostrego kąta „zmieścić” futbolówkę w bramce. Dopiero po stracie bramki trener Gąsior zdecydował się na pierwszą zmianę w drużynie i na boisko w miejsce Patryka Mikity posłał Mateusza Brozia. Siarkowcy poderwali się do walki, ale niestety nie potrafili poważnie zagrozić bramce, w której stał Michał Kołba. W ostatnich minutach tarnobrzeżanie próbowali urwać punkt, ale niestety to rywale mieli więcej sił i pilnowali wyniku do końca.

Po piętnastu kolejkach tarnobrzeska Siarka nadal utrzymuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu trzech punktów. Za tydzień podopiecznych trenera Gąsiora czeka wyprawa do Elbląga na mecz z tamtejszą Olimpią, która dziś zremisowała na wyjeździe z Garbarnią Kraków i zajmuje na razie ósme miejsce w tabeli. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 5 listopada, początek o godzinie 13:00. Rundę Siarkowcy zakończą tydzień później, meczem u siebie z Wartą Poznań. Zgodnie z terminarze II ligi, w listopadzie rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki z rundy wiosennej.

SIARKA TARNOBRZEG – ŁKS ŁÓDŹ 0:1 (0:0)

0:1 – Bartosz WIDEJKO 70′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 18. Jakub Głaz, 23. Dawid Kubowicz, 10. Konrad Stępień, 25. Piotr Witasik, 21. Michał Dawidowicz – 17. Kamil Radulj (81, 7. Konrad Zaradny), 16. Mateusz Czyżycki (87, 4. Cezary Kabała), 20. Grzegorz Płatek, 77. Patryk Mikita (73, 11. Mateusz Broź) – 9. Krzysztof Ropski.

ŁKS: 25. Michał Kołba – 8. Kamil Rozmus, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 24. Kamil Juraszek, 5. Bartosz Widejko – 13. Jakub Kostyrka (89, 23. Damian Guzik), 31. Przemysław Kocot, 7. Patryk Bryła (62, 4. Tomasz Margol), 11. Łukasz Zagdański (69, 16. Paweł Pyciak), 18. Piotr Pyrdoł (90, 3. Damian Nowacki) – 10. Jewhen Radionow.

żółte kartki: Ropski, Witasik – Zagdański, Bryła, Pyrdoł.

sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice)