Maraton w Rzymie: Robert Pasieczny z Gorzyc najszybszym Polakiem

24. edycja słynnego Maratona di Roma 2018 przyciągnęła w niedzielę 14 tysięcy zawodowców i amatorów ze 131 krajów. Wśród Polaków najszybszy był Robert Pasieczny z Gorzyc!

Robert Pasieczny jest radnym gminy Gorzyce, nauczycielem w miejscowym Zespole Szkół im. por. Józefa Sarny a także wielkim popularyzatorem biegania. Maraton Rzymski ukończył na 64 miejscu w kategorii open z wynikiem 2:49:49. W kategorii wiekowej M40 zajął dziewiąte miejsce. Pasieczny na starcie maratonu stanął już po raz drugi, poprawiając tym razem swoją ”życiówkę” o osiem minut.

Można powiedzieć, że zwiedzał Rzym w dużym tempie. Maraton rozpoczyna się i kończy tradycyjnie pod Koloseum, a jego trasa biegnie obok malowniczych zabytków wiecznego miasta.

- Trasa prowadząca po bruku i asfalcie jest dość trudna, ale trzymiesięczne przygotowanie do wysiłku opłaciło się. Kryzys pojawił się dopiero na 40 kilometrze, ale przy końcówce odzyskałem siły – mówi najlepszy z Polaków. Kolejne wyzwanie Roberta Pasiecznego to bieg na 100 km w Krynicy Górskiej w drugi weekend września.

Tegoroczny maraton w Rzymie wygrali: Etiopka Rahma Tusa Chota i Kenijczyk Cosmas-Jairus Kipchoge Birech, którzy uzyskali, odpowiednio, 2:23.46 i 2:08.03.