Kronika Policyjna

Mistrz politycznego żeglowania – dyrektorem ?

Mistrz politycznego żeglowania – dyrektorem ?

CIUŁANIE

Sądziliśmy, że kampania wyborcza w Tarnobrzegu rozpocznie się stosunkowo późno. Chyba jednak myliliśmy się. Jest w Tarnobrzegu osoba, którą można uznać za coś w rodzaju wyborczego barometru. Mamy na myśli pana Tadeusza Gospodarczyka. Nie można mu odmówić ani politycznego obycia, ani znajomości nastrojów i biegu spraw w Tarnobrzegu. Co prawda do tej pory nie przełożyło się to na wyborcze sukcesy, ale nasz bohater jest na tyle biegły w politycznym rzemiośle, że potrafi przekuć polityczne niepowodzenia w życiowe sukcesy. Jeszcze niedawno głośno było w Sandomierzu o jego rywalizacji z pewną panią o wpływ na burmistrza tego królewskiego grodu. Według naszych informacji pan Gospodarczyk tę rywalizację przegrał i musiał pożegnać się z intratną posadą w sandomierskim ratuszu.

Jednak w tej nie przyjemnej sytuacji wyszła polityczna biegłość pana Gospodarczyka. Być może bierze się to również z jego żeglarskich umiejętności, bo widać, że sztukę politycznego żeglowania pod wiatr ma w małym palcu. Patrząc na wyniki wyborcze i rozmiar kontaktów pana Gospodarczyka w Tarnobrzegu, to jest w stanie zmobilizować około dwa tysiące głosów. Pewnie ktoś po wymienieniu takiej liczby puknie się w czoło. No dobrze, niech nie będą to dwa tysiące, a tylko tysiąc. Co to znaczy? A znaczy tak dużo, że przeciętny mieszkaniec Tarnobrzega nie ma o tym pojęcia. Żeby sprawę wyjaśnić przejdźmy na chwilę do przed wyborczych spekulacji. Jak już pisaliśmy w Tarnobrzegu wybory na prezydenta prawdopodobnie będą meczem między urzędującym prezydentem, a kandydatem PiS-u. Bardzo dużo wskazuje na to, że będzie to mecz wyrównany, a zwycięzca pokona rywala małą różnicą głosów. Teraz robi się jasne, że pan Gospodarczyk wart niech i tysiąc głosów, ma ogromną wartość. Może się okazać, że te głosy będą na wagę prezydentury. Nie wiemy czy prezydentowi Grzegorzowi Kiełbowi ta myśl sama przyszła do głowy, czy też uświadomił mu to Tadeusz Gospodarczyk, wystarczy powiedzieć, że obaj panowie ubili na tym polityczny interes. Polega to na tym, że pan Gospodarczyk poparcie panu Kiełbowi, a pan Kiełb panu Gospodarczykowi posadę.
Oto ogłoszono konkurs na zastępcę dyrektora MOSiR-u. Ktoś przytomnie zapyta po co konkurs, skoro rozsądek podpowiada, że jeżeli już potrzebny zastępca dyrektora, to najlepiej niech dyrektor sam go sobie wybierze. Ale tu po pierwsze zastępca nie jest potrzebny, a po drugie chodzi o stworzenie pozorów przejrzystości tzw. polityki personalnej, a faktycznie o zakrycie politycznego dea’la. Według naszej wiedzy na dziś konkurs wygra Tadeusz Gospodarczyk i co jemu i prezydentowi Kiełbowi ktoś coś zrobi? I niech ktoś powie, że Tadeusz Gospodarczyk nie zna się na politycznym biznesie.
Weronika Przestój

 

Zobacz Komentarze (6)

Komentarze

 1. TbG

  20 stycznia 2018 at 13:50

  No to mamy polityczny Burdel w Tbg z trzema Prostytutkami politycznymi GK + NM + TG nad którymi stoi burdel tata TL. Już niedługo ruszy kampania promująca ich związki z kobietami, sądowe spory i opluwające debaty wyborcze i spory na sesjach miasta. Niech cały Tbg dowie się za ile można sprzedać się politycznie i zostać prostytutką polityczną nie zważając na zasady i swoje rodziny.

  • rolotomassi

   21 stycznia 2018 at 18:44

   A ŁD ?

 2. samson

  21 stycznia 2018 at 13:52

  takie artykuły są potrzebne, ujawniają politykę po tarnobrzesku

 3. nowy rok

  24 stycznia 2018 at 09:38

  Tadziu Gospodarczyk to spoko facet , rozsądny i umie sie poruszac w obecnej rzeczywistosci , nienawisc Kalinki do wszystkiego i wszystkich nie moze oznaczac ze ludzie nie beda sie jednoczyc i wspierac we wspolnym dzialaniu … dobry ruch z kazdej strony a ze niektorych to stresuje to inna kwestia

  • tbg

   25 stycznia 2018 at 10:28

   TG jest człowiekiem, który potrafi poruszać się w rzeczywistości…??? Dwa razy kandydował na prezydenta Tbg. Za I razem zdobył ok.2500 głosów. Ludzie w niego wierzyli chociaż już wtedy w I turze najeżdżał na prezydenta Dziubińskiego (razem z Norbertem), że jest takim złym gospodarzem, a w II turze mówił jaki to Dziubiński jest super…W końcu tenże J.Dziubiński dał mu wcześniej pracę w MOSiRze… Nikt nie mówi, że Kamil Kalinka jest najlepszym kandydatem na prezydenta Tbg, bo ma problemy z samodzielnym podejmowaniem decyzji i zawsze czeka na sygnał ze ST.Woli i z Rzeszowa, i ma problemy z obsługą telefonu… W 2014 r. TG dostał ok.2300 głosów i to chyba max ile może dostać, bo ludzie się na nim poznali… Pracował w Sandomierzu u burmistrza Bronkowskiego. Przyszedł tak jako doświadczony pracownik (z-c dyr.WUP RZ, z-c dyr.w W-wie) i przyszła zmiana ustawy. Co zrobił włodarz Sandomierza? Zostawił jako swojego zastępce byłą asystentkę (wg hierarchii niżej niż doradca) a pozbył się doradcy TG… Dlaczego nie zaproponował mu innego stanowiska? Teraz TG jest z-c dyr.Adam Strumińskiego w MOSIR. Ciekawe, czy nie zamienią się miejscami…? Czy TG nie wystartuje w wyborach na prezydenta TBG…?

 4. nowy rok

  24 stycznia 2018 at 09:45

  a czemu pozwalacie na teksty typu polityczne prostytutki ?? dokladacie sie do tej nienawisci , pasuje to wam redakcjo rta 24 ??

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

303-178070

Opel wpadł w poślizg i uderzył w drzewo

rta24.eu16 stycznia 2019
policja11

Policjanci udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

rta24.eu11 stycznia 2019
wypadek1

Groźny wypadek w Nagnajowie

rta24.eu21 grudnia 2018
policja_rni

Kierująca oplem kichając najechała na pieszych

rta24.eu21 grudnia 2018
policja11

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

rta24.eu11 grudnia 2018
policja11

Pijany obywatel Ukrainy uderzył w przydrożne drzewo

rta24.eu28 listopada 2018
303-175067

Potrącenie pieszej na ul. Targowej

rta24.eu20 listopada 2018
policja11

Świadkowie ujęli pijanego kierowce

rta24.eu16 listopada 2018
303-174696

Pijany kierowca wjechał w ogródek restauracji

rta24.eu13 listopada 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU