W powiecie

Nasi najzdolniejsi

Nasi najzdolniejsi

Od wielu lat Powiat Tarnobrzeski wspiera najzdolniejszych uczniów szkół i placówek oświatowych, oferując im miesięczne stypendia. By zostać stypendystą Starosty trzeba spełnić jeden z kilku warunków: mieć najwyższą średnią ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, lub też być są finalistą i laureatem wieloetapowych konkursów przedmiotowych i artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, medalistą zawodów, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub finalistą zawodów krajowych.

Każdego roku dyrektorzy szkół typują trójkę uczniów ze swoich placówek, którzy zostaną nagrodzeni miesięcznym stypendium wypłacanym przez 10 miesięcy. Miesięczna wysokość tej nagrody to 100 zł.

O tym, że bycie najlepszym popłaca, przekonali się m. in. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie, Aleksandra Dec – uczennica klasy I Szkoły Branżowej o profilu kucharz, Mateusz Woś – uczeń klasy I Szkoły Branżowej o profilu kucharz oraz Wojciech Rosa – uczeń klasy III Zasadniczej Szkoły zawodowej o profilu ogrodnik.

Cała trojka to świetni uczniowie ze sprecyzowanymi planami na przyszłość.

Ola lubi nie tylko gotować, ale też dekorować dekorować potrawy. Chętnie odciąża mamę w pracach domowych związanych z kucharzeniem przygotowując domowe posiłki. W przyszłości chce podjąć w pracę w branży gastronomicznej , w małej lub dużej gastronomi. Swoje stypendium postanowiła przeznaczyć na prawo jazdy.

Kolejny stypendysta, Wojtek, jest zapalonym ogrodnikiem, interesują go również nowoczesne technologie w rolnictwie. W przyszłości chciałby prowadzić swoje gospodarstwo ogrodnicze lub rolnicze.

Mateusz, choć jest dopiero w pierwszej klasie, jest osobą bardzo przedsiębiorczą i już marzy o prowadzeniu własnego lokalu gastronomicznego. Poza gotowaniem interesuje się sportem , w którym ma duże osiągniecia. Jest zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych „Iskierka” działającym przy SOSW, reprezentował szkołę w Podkarpackim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu oraz Podkarpackim Mityngu Olimpiad Specjalnych w kolarstwie.

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

policja_rni

Wypadek drogowy w Trześni

rta24.eu19 czerwca 2019
mili6

Militarny weekend w Nowej Dębie

rta24.eu17 czerwca 2019
DSCN5878-752x440

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

rta24.eu12 czerwca 2019
12

Gminny Konkurs Matematyczny w Gorzycach

rta24.eu12 czerwca 2019
szkolenie1

Powiatowe ćwiczenia obronne

rta24.eu11 czerwca 2019
14

Gorzyce. Konkurs Recytatorski im. ks. Jana Twardowskiego

rta24.eu7 czerwca 2019
pobrane_4,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. VI Gminny Uliczny Bieg Papieski

rta24.eu6 czerwca 2019
01a

Gorzyce. Gminny Dzień Dziecka

rta24.eu3 czerwca 2019
piknik5

Integracja w dworskim parku

rta24.eu3 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU