W powiecie

Nowębski szpital się rozwija

Nowębski szpital się rozwija

Dwie bardzo duże, warte ok. 9,5 mln złotych inwestycje, zostały właśnie zakończone w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie. Pierwszą z nich jest nowy Oddział Intensywnej Terapii, drugą remont istniejącego już od lat Oddziału Rehabilitacji.

Dotychczas nowodębski szpital działał bez Oddziału Intensywnej Terapii . – Pacjentów w stanach krytycznych, wymagających natychmiastowej pomocy, woziliśmy do okolicznych szpitali – mówi Marta Piskór, dyrektor nowodębskiej lecznicy.

To zabierało niestety sporo czasu cennego dla zdrowia i życia pacjentów. Na miejscu mieliśmy tylko sale intensywnego nadzoru dla najciężej chorych pacjentów.

A takich pacjentów było niemało biorąc pod uwagę choćby to, że Nowa Dęba leży przy drodze krajowej nr 9, na której często dochodzi do poważnych wypadków drogowych. W okolicy miasta jest też poligon wojskowy.

Problem natychmiastowej pomocy ciężko chorym i rannym pacjentom zostanie wkrótce rozwiązany, bowiem niebawem ruszy nowoczesny oddział wyposażony w siedem lóżek i specjalistyczny sprzęt ratujący życie. Klimatyzowane sale, aparaty rentgenowskie przy łóżkach, sztuczna nerka i wszystko co niezbędne na tego rodzaju oddziale, już czeka. Ogłoszony został też konkurs na stanowiska ordynatora OIT i pielęgniarki koordynującej.

- Trzeba też zaznaczyć, że OIT podwyższy na pewno standard naszego szpitala i poprawi bezpieczeństwo pacjentów – dodaje Marta Piskór.

Cała inwestycja kosztowała powyżej 8 mln. zł. – Mogliśmy ją zrealizować głównie dzięki funduszom unijnym i ogromniej pomocy ze starostwa powiatowego – mówi dyrektor lecznicy.

W tym samym czasie, w którym tworzył się nowy szpitalny oddział, przeobrażeniom ulegała rehabilitacja, która cieszy się świetną renomą nie tylko w okolicy, ale na całym Podkarpaciu.

- Odział działał w starym budynku, potrzebna była wymiana instalacji, okien, drzwi, montaż systemów przywoływawczych – wylicza dyrektor lecznicy.

Dziś oddział wygląda jak nowy. I jak dotychczas obejmuje część dzienną i stacjonarną. – Remont przebiegał bardzo sprawnie. Trwał od początku lutego i jest już zakończony – mówi ordynator Rehabilitacji Lech Kruk. – Pierwsi pacjenci trafią tu zaraz na początku maja.

A chętnych jest niemało. Na szczęście czas oczekiwania na rehabilitację w Nowej Dębie jest krótszy niż w wielu podobnych placówkach w naszym województwie.

rehabilitacja2

rehabilitacja1

rehabilitacja

OIT4

OIT3

OIT1

OIT

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

IMG_9430

Techniczny Ogród w Gorzycach

rta24.eu15 maja 2019
hdrpl

Dwa Mistrzostwa Podkarpacia oraz jedno wicemistrzostwo drużyn KPS Nowa Dęba

rta24.eu14 maja 2019
P1005611

Kucharski, Ćwiąkalski, Zdanowska w Komitecie Honorowym Krystyny Skowrońskiej

rta24.eu13 maja 2019
Ewcia5

„Ewcią” nie tylko do pożaru

rta24.eu13 maja 2019
sycylia4

Uczniowie z Gorzyc zwiedzili Sycylię

rta24.eu6 maja 2019
policja_rni

Wycinali drzewa w lesie, wpadli w ręce policjantów

rta24.eu25 kwietnia 2019
badminton-4139024_960_720

Eliminacje Międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

rta24.eu23 kwietnia 2019
img_20190414_121833,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

rta24.eu17 kwietnia 2019
IMG_9039

Smaczny i kolorowy festiwal w Gorzycach

rta24.eu15 kwietnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU