W powiecie

Nowębski szpital się rozwija

Nowębski szpital się rozwija

Dwie bardzo duże, warte ok. 9,5 mln złotych inwestycje, zostały właśnie zakończone w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie. Pierwszą z nich jest nowy Oddział Intensywnej Terapii, drugą remont istniejącego już od lat Oddziału Rehabilitacji.

Dotychczas nowodębski szpital działał bez Oddziału Intensywnej Terapii . – Pacjentów w stanach krytycznych, wymagających natychmiastowej pomocy, woziliśmy do okolicznych szpitali – mówi Marta Piskór, dyrektor nowodębskiej lecznicy.

To zabierało niestety sporo czasu cennego dla zdrowia i życia pacjentów. Na miejscu mieliśmy tylko sale intensywnego nadzoru dla najciężej chorych pacjentów.

A takich pacjentów było niemało biorąc pod uwagę choćby to, że Nowa Dęba leży przy drodze krajowej nr 9, na której często dochodzi do poważnych wypadków drogowych. W okolicy miasta jest też poligon wojskowy.

Problem natychmiastowej pomocy ciężko chorym i rannym pacjentom zostanie wkrótce rozwiązany, bowiem niebawem ruszy nowoczesny oddział wyposażony w siedem lóżek i specjalistyczny sprzęt ratujący życie. Klimatyzowane sale, aparaty rentgenowskie przy łóżkach, sztuczna nerka i wszystko co niezbędne na tego rodzaju oddziale, już czeka. Ogłoszony został też konkurs na stanowiska ordynatora OIT i pielęgniarki koordynującej.

- Trzeba też zaznaczyć, że OIT podwyższy na pewno standard naszego szpitala i poprawi bezpieczeństwo pacjentów – dodaje Marta Piskór.

Cała inwestycja kosztowała powyżej 8 mln. zł. – Mogliśmy ją zrealizować głównie dzięki funduszom unijnym i ogromniej pomocy ze starostwa powiatowego – mówi dyrektor lecznicy.

W tym samym czasie, w którym tworzył się nowy szpitalny oddział, przeobrażeniom ulegała rehabilitacja, która cieszy się świetną renomą nie tylko w okolicy, ale na całym Podkarpaciu.

- Odział działał w starym budynku, potrzebna była wymiana instalacji, okien, drzwi, montaż systemów przywoływawczych – wylicza dyrektor lecznicy.

Dziś oddział wygląda jak nowy. I jak dotychczas obejmuje część dzienną i stacjonarną. – Remont przebiegał bardzo sprawnie. Trwał od początku lutego i jest już zakończony – mówi ordynator Rehabilitacji Lech Kruk. – Pierwsi pacjenci trafią tu zaraz na początku maja.

A chętnych jest niemało. Na szczęście czas oczekiwania na rehabilitację w Nowej Dębie jest krótszy niż w wielu podobnych placówkach w naszym województwie.

rehabilitacja2

rehabilitacja1

rehabilitacja

OIT4

OIT3

OIT1

OIT

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

gamon

Wesprzyj lokalnie Fundacje Ga Mon – cel to zakup hafciarki

rta24.eu22 lutego 2020
siarkacup

Turniejów piłki nożnej SIARKA CUP 2020 o Puchar Prezydenta Tarnobrzega

rta24.eu21 lutego 2020
straż1

Areszt dla podpalacza z Tarnobrzega

rta24.eu21 lutego 2020
baranów sandomierski

Spotkanie Komisji Bezpieczeństwa w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu21 lutego 2020
mammogradia

Bezpłatne badania mammograficzne w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu21 lutego 2020
asf

ASF potwierdzony. Wirus nie zagraża ludziom

rta24.eu21 lutego 2020
pomoc potrzeb. policja

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

rta24.eu20 lutego 2020
babiniec plakat

„Gorączka sobotniej nocy” w ŚDK Gorzyce

rta24.eu20 lutego 2020
gorzyce

BIEG TROPEM WILCZYM W GORZYCACH

rta24.eu20 lutego 2020