W Tarnobrzegu

Nowy kierunek w ZSP nr 1

Nowy kierunek w ZSP nr 1

Wiemy, że dokonałeś już Swojego wyboru, ale masz jeszcze czas i możliwość zmienić swoją decyzję. Wybierz nasze technikum w zawodzie Technik Obsługi Pasażerów w Przewozach Lotniczych Morskich i Lądowych, z nami zdobędziesz dobry zawód i zwiedzisz świat.

Czekamy na Ciebie, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 49. W Piątek 18 sierpnia 2017r. godzina 17.00 (na spotkaniu będą omówione najważniejsze kwestie dotyczące nowego kierunku)

Zapraszamy !!! 

uczniowie (2)

szkola (1)

szkola (2)

szkola (3)

szkola (4)

uczniowie (1)

nowy_kierunek

podpisanie_umowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu, jako jedyna szkoła w Polsce, będziemy kształcić przyszłe stewardesy i stewardów dla transportu lotniczego, morskiego i lądowego.
Pomysł na nowy, atrakcyjny kierunek kształcenia narodził się w głowie naszego dyrektora placówki Marcina Pilarskiego.

Pomysł nowego kierunku kształcenia był szeroko konsultowany, nie tylko w Polsce. I wszędzie uzyskał przychylne recenzje. Entuzjastycznie zareagowało waszyngtońskie Association of Flight Attendants – największe na świecie stowarzyszenie stewardes, deklarując współpracę. Podobne deklaracje współdziałania z naszą „ Prymasówką” uzyskaliśmy w polskiej Żegludze Bałtyckiej. Ale najważniejsze okazało się zainteresowanie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, która objęła patronat nad eksperymentem. Uwarunkowania prawne sprawiły, że projekt opiniowały aż cztery Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. To spowodowało przeciągnięcie się w czasie procedur. Ostateczną zgodę MEN wydano 17 lipca 2017r.

Klasa tworzona w ramach eksperymentu będzie „elitarna”. Mile będą widziani uczniowie ze średnią ocen minimum 4.0. klasa będzie liczyć maksymalnie 30 osób. Nowy kierunek będzie klasą mundurową. Uczniowie będą nosić specjalne uniformy: dziewczęta garsonki, apaszki, furażerki , chłopcy garnitury, wszystko w kolorach granatowym i czarnym.

Program nauczania w klasie będzie rozbudowany. Oprócz „normalnych” przedmiotów, uczniowie będą mieli zajęcia z obsługi pasażerów przed, w trakcie i po podróży, z etykiety, dyplomacji, rozwiązywania sytuacji konfliktowych, logistyki, zagadnień związanych z bezpieczeństwem tak dalej. Będzie nawet samoobrona. Bardzo duży nacisk będzie kładziony na naukę języków obcych, na początek angielskiego i niemieckiego.

Po zakończeniu edukacji, absolwenci szkoły uzyskają tytuł technika obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych oraz specjalny certyfikat „Ukończenia Specjalistycznego Szkolenia Personelu Naziemnej i Pokładowej Obsługi Pasażera”. Niewątpliwie będzie to pomocne przy znalezieniu ciekawej pracy. Potwierdza to opinia Autoryzowanego Centrum Szkolenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych ATC IATA Aviation Consulting, które również podpisało umowę o współpracy . Szacuje się, że tylko w Europie w tej branży będzie potrzeba najbliższych latach 50 tyś. Pracowników. A certyfikat potwierdzający kierunkowe wykształcenie będzie promował absolwentów naszej szkoły.

Powstanie w Tarnobrzegu nowatorskiego w skali kraju programu nauczania entuzjastycznie przyjęło Podkarpackie Kuratorium Oświaty.

- Przecieracie szlak dla innych szkół, pokazujecie, że jak się chce, można wzbogacić ofertę edukacyjną i dopasować się do potrzeb rynku pracy. Mam nadzieję, że inne szkoły pójdą śladem Tarnobrzega – stwierdziła Małgorzata Rauch, podkarpacka kurator oświaty.

Artykuł promocyjny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Tarnobrzegu

glowne

Opóźni się otwarcie drugiego żłobka

rta24.eu19 czerwca 2018
glowne

Geniusze IT z Sokolnik

rta24.eu19 czerwca 2018
glowne

Czereśnie, motocykle, muzyka

rta24.eu19 czerwca 2018
mokrzyszow

Zmiana planu zagospodarowania os. Mokrzyszów zaskarżona przez spółkę

rta24.eu19 czerwca 2018
piknik

MOPR zaprasza na piknik rodzinny

rta24.eu19 czerwca 2018
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sukces zawodniczek Tai Chi z Tarnobrzega

rta24.eu19 czerwca 2018
addiction-71575_960_720

Rodzice! Zwracajcie uwagę na to, co robią wasze dzieci

rta24.eu19 czerwca 2018
1-IMGP8189

„Familiada”: licytacja tortu, loteria, koncerty

rta24.eu18 czerwca 2018
1-IMGP8161

Kolarze z Tarnobrzega w drodze do Szczecina. 700 kilometrów dla dzieci

rta24.eu18 czerwca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU