W Tarnobrzegu

Obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów

Obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów

W samo południe w Zamku w Baranowie Sandomierskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 99. rocznicy powołania Policji. To szczególny dzień dla funkcjonariuszy, którzy otrzymywali nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. Uroczystości przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Paweł Filipek.

Tegoroczne obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów, odbyły się w pięknej scenerii Zamku w Baranowie Sandomierskim. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się o godz. 12, od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Pawłowi Filipkowi przez dowódcę uroczystości, nadkom. Marka Pietrykowskiego. Po podniesieniu flagi na maszt, odegrano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła przywitał zaproszonych gości, w wygłoszonym przemówieniu skierował słowa do podwładnych – “Święto Policji to doskonała okazja, by podziękować policjantom za ich codzienną, trudną służbę. To m.in. dzięki Waszej ciężkiej pracy, w powiecie tarnobrzeskim mieszkańcy czują się bezpiecznie”. Specjalne podziękowania Komendant skierował do pracowników służby cywilnej oraz przedstawicieli władz samorządowych. Święto Policji to okazja do uhonorowania policjantów i pracowników Policji. W tym roku nominacje otrzymało łącznie 69 policjantów, którzy odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Pawła Filipka awanse na wyższe stopnie policyjne.

Decyzją nr 6/P/2018 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 20.06.2018 r. za wzorową, wyjątkowo sumienną służbę złotym medalem Zasłużony Policjant odznaczony został I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu mł.insp. Zbigniew Brzyszcz. Brązową odznaką Zasłużony Policjant odznaczona została podinsp. Beata Jędrzejewska – Wrona. Awans na stopień nadkomisarza otrzymał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu komisarz Marek Pietrykowski. Odznaczenia i awans policjanci odebrali podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Przemyślu.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie wręczył zwycięzcom etapu powiatowego plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” okolicznościowe dyplomy, otrzymali je:

sierż. szt. Damian Książkiewicz KP Gorzyce (powiat ziemski)
sierż. szt. Sławomir Niemiec KMP Tarnobrzeg (powiat grodzki).
Wyrazy szacunku i słowa uznania za trud policyjnej służby, a także serdeczne życzenia na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinspektora Stanisława Sekuły złożyli: Wicestarosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Przewodniczący Powiatu Tarnobrzeskiego Dominik Szewc, Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega Anna Pekar, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Krzysztof Głuszak, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Tarnobrzegu Mirosław Chamera, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu kap. Daniel Myszka burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele, duchowieństwa oraz instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego, a także stowarzyszeń.

W okolicznościowym wystąpieniu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek podziękował wszystkim funkcjonariuszom za wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnego, a pracownikom Policji za ich pracę. Wiele ciepłych słów i życzeń skierował również do rodzin i bliskich policjantów i pracowników Policji.

Z okazji 99. rocznicy powołania Policji, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła wyróżnił okolicznościowymi adresami następujące osoby;

Starostę Tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka,
Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona
Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marka Mazura
Wójta Gminy Gorzyce Leszka Surdego
Wójta Gminy Grębów Kazimierza Skórę.
Dziękując za współpracę komendant podziękował samorządom za dostrzeganie potrzeb Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków i wspieranie pracy funkcjonariuszy policji Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu wyróżnił 6 pracowników służby cywilnej:

Cezarego Bartosika
Luliana Fudalę
Ewelinę Gąsowską
Edytę Grocholską
Grażynę Śmiech
Danutę Wilk.
Uroczystość uświetniła obecność sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wraz z asystą.

303-166128

303-166131

303-166141

Źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

as11-1000x600

PRZESTAŃMY PATRZEĆ NA SIEBIE JAK KIBICE “STALI” I “SIARKI”

rta24.eu19 października 2018
dsc00023,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

ARP S.A. inwestuje w rozwój Tarnobrzega

rta24.eu19 października 2018
policja11

Zabrakło skali, gdy rowerzysta dmuchnął w alkomat

rta24.eu18 października 2018
big_37fe7c30-609a-4877-8572-9872d6a4aff0

Brak mowy to ciągła samotność. Pomóżmy Kubusiowi

rta24.eu18 października 2018
WSTarnobrzeg_17-10-2018_fot07 (Kopiowanie)

Uroczyste otwarcie budowy nowoczesnego Ośrodka Radioterapii w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu

rta24.eu18 października 2018
as11-1000x600

KOMU GOLONKA PO BAWARSKU, KOMU MISKA RYŻU

rta24.eu17 października 2018
IMG_8091 (Kopiowanie)

Przedszkole już otwarte

rta24.eu17 października 2018
czujka-czadu

Czad zabija. Czujka na straży twojego bezpieczeństwa

rta24.eu16 października 2018
1-IMGP2546 (Kopiowanie)

„Kłamstwa Morawieckiego” w konwoju wstydu

rta24.eu16 października 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU