W Tarnobrzegu

Piaskiem po oczach. „Co można za 50 tysięcy? Przykryć pety?”

Piaskiem po oczach. „Co można za 50 tysięcy? Przykryć pety?”

Plaża nad Jeziorem Tarnobrzeskim została przygotowana do sezonu w sposób skandaliczny – zarzucił radny Tarnobrzega Norbert Mastalerz. Twierdzi, że z roku na rok pogarszają się warunki wypoczynku nad perłą miasta.

Ponad miesiąc temu na plażę nawieziono nowy piach, którego jakość według radnego pozostawia wiele do życzenia. Żeby unaocznić problem na ostatnią sesję przyniósł gliniastą grudę piachu, którą zgarnął z plaży w okolicach plenerowej siłowni. Było to w kwietniu podczas wyjazdowego spotkania komisji jeziorowej, której jest członkiem.

Mastalerz nie byłby sobą, gdyby nie wtrącił przy okazji, że kiedy był prezydentem jakość plażowego piasku była oczkiem w głowie, a ten, chociaż certyfikowany, wyraźnie różni się barwą od tego nawożonego w 2015 roku. – Dosypywaliśmy piach na plażę czysty i przesiany. Wydawaliśmy na to rocznie 200 tysięcy złotych, nie jak teraz, jedną czwartą tej sumy. Na logikę, co można za 50 tysięcy, przykryć pety? Po takim skandalicznym przygotowaniu plaży do sezonu trzeba będzie wydać dwa razy więcej pieniędzy, aby wywieźć piach i i położyć nowy – zżymał się były prezydent.

- To skandal, że z roku na rok jezioro, które ma być naszą wizytówką, dziadzieje. I tak jak od mieszania łyżeczką herbata nie stanie się słodsza, tak od twierdzeń władz miasta, że nic złego się nie dzieje, że będzie dobrze sytuacja się nie poprawi – skomentował radny uspokajające wystąpienie Piotra Pawlika, naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM.

Jak informuje naczelnik Pawlik, miasto za nowy piach zapłaciło 50 tys. zł netto (ponad 60 tys. zł brutto). Wykonawcą zamówienia był Rejon Dróg Miejskich, które z kolei zleciło usługę przedsiębiorstwu Kruszgeo.

- Piach, który przyniósł radny już tak nie wygląda. Wtedy nie był jeszcze przebronowany i przesiany. Skąd zbrylenie? Przy niskim poziomie jeziora częściowo podciągnęliśmy na plażę piach, który był przykryty wodą. Teraz wygląda inaczej, na pewno nie ma takich grud – zastrzega w rozmowie z rta24.eu naczelnik Pawlik. Przyznaje jednak, że na piachu się nie zna a wyznacznikiem jego jakości jest dla urzędników certyfikat. – Certyfikat jest najważniejszy a firma go przedstawiła. Piasek rzeczywiście ma inną barwę niż ten wcześniejszy. W związku z zastrzeżeniami będziemy rozmawiać o problemie. Razem z prezesem RDM wybieram się do Kruszgeo- zapewnia Piotr Pawlik.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

  1. ObywatelTBG

    8 maja 2018 at 12:10

    A czy może ktoś wreszcie zrobić porządek z psimi odchodami, z amatorami grila i piwa na plaży. Jaki jest problem w egzekwowaniu podstawowych zasad. Wystarczyło kilka dni by na plaży znów był syf.

  2. Dziad

    17 maja 2018 at 23:17

    wydzielone pasy dla rowerów wzdłuż ulicy równoległej do Wisłostrady zapiaszczone, ubytki w asfalcie, zabetonowane odcinki gdzie wcześniej usunięto asfalt, hałas od strony Wisłostrady, wysoka trawa między jezdnią a jeziorem. To całe to wasze jezioro i oczko w głowie to dziadostwo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

wystawad

Wystawa “Mój przyjaciel Reksio”

rta24.eu27 maja 2018
tsa2-1000x600

Ile dzieci rodzi się w Polsce?

rta24.eu26 maja 2018
1-IMGP5062

Spór o milion złotych dla Ocic. Radni skoczyli sobie do oczu

rta24.eu25 maja 2018
glowne

Dziubiński poparł Mastalerza. „Żale na bok”

rta24.eu25 maja 2018
1-IMGP5237

Grzegorz Kozik radnym PiS

rta24.eu25 maja 2018
wypadek1

W Tarnowskiej Woli samochód zderzył się z busem. Ranne cztery osoby

rta24.eu25 maja 2018
tarnobrzeg

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Mleka

rta24.eu25 maja 2018
biegamy

Idź lub biegnij, pomożesz pięcioletniej Julii

rta24.eu24 maja 2018
1-IMGP4807

Cmentarz wojenny przejdzie remont. Na razie tylko polskie nagrobki

rta24.eu24 maja 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU