Kronika Policyjna

Pijany kierowca uciekał przed policjantami

Pijany kierowca uciekał przed policjantami

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 27-letni mężczyzna, który kierując oplem vectrą, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Kierowca porzucił pojazd, uciekał pieszo i schował się w lesie. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa-niezatrzymania się do kontroli drogowej, które zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie gminy Grębów zauważyli przed prywatną posesją w Krawcach, pojazd marki Opel Vectra, którego kierujący nie mógł utrzymać prostego toru jazdy i jechał na światłach pozycyjnych. Funkcjonariusze przypuszczali, że kierowca może być pod działaniem alkoholu, dlatego użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak kierujący oplem przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Kierowca w dalszym ciągu nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, wjechał na teren poligonu wojskowego. Kierowca porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo, chowając się w lesie pod krzakiem. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało kierowca jechał z dwojgiem pasażerów.

Okazało się, że kierowcą opla był 27-letni mieszkaniec gminy Grębów. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie przebadano jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 1,80 promila alkoholu w jego organizmie. Policjantom przyznał się, że jechał do sklepu po alkohol.

27-latek wkrótce stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Mężczyzna usłyszy, także zarzut popełnienia przestępstwa, jakim jest niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Według znowelizowanych przepisów z czerwca 2017 r. „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja_rni

Wypadek drogowy w Trześni

rta24.eu19 czerwca 2019
policja-jezioro

Wznowiono poszukiwania 22-latka, nad Jeziorem Tarnobrzeskim

rta24.eu17 czerwca 2019
poszukiwany

Zaginiony Jan Smardz

rta24.eu12 czerwca 2019
policja_rni

Wypadek na ul.Sienkiewicza w Tarnobrzegu

rta24.eu10 czerwca 2019
14

Gorzyce. Konkurs Recytatorski im. ks. Jana Twardowskiego

rta24.eu7 czerwca 2019
policja_rni

Przyłapany na kradzieży kawioru

rta24.eu28 maja 2019
303-186050

Z sejfu pracodawcy wykradała pieniądze

rta24.eu22 maja 2019
policja11

Pijany kierowca uszkodził baner reklamowy

rta24.eu21 maja 2019
policja_rni

Kierowca opla był pijany, nie miał prawa jazdy

rta24.eu20 maja 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU