W Tarnobrzegu

Platforma Obywatelska odcina się od radnego Kołka

Platforma Obywatelska odcina się od radnego Kołka

Dariusz Kołek, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Tarnobrzega został zawieszony w prawach członka tej partii. W PO trwa wyjaśnianie, jaką rolę odegrał w aferze korupcyjnej w Tarnobrzegu.

Według mediów to radny-biznesmen miał wręczyć kontrolowaną łapówkę w wysokości 20 tys. zł prezydentowi Tarnobrzega w zamian za pozytywną zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów. Od środy, kiedy to agenci CBA wkroczyli do magistratu, by zatrzymać Grzegorza K., w Tarnobrzegu nie mówi się o niczym innym. Przy czym sympatia mieszkańców jest wyraźnie po stronie prezydenta, mniej pozytywnie ludzie wypowiadają się o lokalnym biznesmenie. Gubią się w domysłach, dlaczego to zrobił – czy musiał, czy po prostu zemścił się?

Nazwisko radnego wypłynęło w przekazach medialnych w czwartek, gdy urzędnicy powiedzieli wprost, że o prowokację podejrzewają radnego Kołka, który był w gabinecie prezydenta w dniu akcji CBA. Służby potwierdziły potem, że to tarnobrzeski przedsiębiorca powiadomił CBA o tym, że prezydent żądał pieniędzy w zamian za przeprowadzenie zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów.

Radny Kołek nie odbiera od dziennikarzy telefonu a szeregowi działacze PO są wściekli. Oczekują jak najszybszego zajęcia stanowiska przez władze powiatowe i regionalne w sprawie, która nie ma precedensu.

- Nasz człowiek jest w nią zamieszany, a władze partii spokojnie parzą herbatę, albo są na wczasach. Tymczasem to my odbijamy jak zderzaki wszystkie plotki i insynuacje na temat Platformy. W kontekście tegorocznych wyborów, tworzenia list jesteśmy do tyłu. Za to PiS zaciera ręce, że oto członek Platformy wykonał czarną robotę i usunął ze sceny jednego z największych kandydatów do fotela prezydenta Tarnobrzega – skarży się mi tarnobrzeski działacz Platformy.

Twierdzi, że afera, której bohaterem stał się Dariusz Kołek, w zeszłej kadencji przewodniczący rady miasta, nie służy wizerunkowi partii, a wręcz podkopuje zaufanie mieszkańców Tarnobrzega do radnych Platformy, którzy “biorą problem na klatę”.

Władze struktur właśnie zareagowały i do czasu wyjaśnienia sprawy, i roli jaką odgrywa w niej radny Kołek postanowiły zawiesić jego członkostwo w partii. Powołują się na statut, który przewiduje takie postępowanie wobec członka PO, który jest stroną postępowania prokuratorskiego.

Informację tę potwierdzam w biurze regionalnym Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie. Próżno bowiem szukać w tarnobrzeskiej Platformie osoby, która wypowie się na ten temat. Przewodniczący zarządu grodzkiego Bogusław Potański najpierw stwierdził, że jest za granicą i nie wie, co takiego wydarzyło się w mieście. Pod koniec naszej telefonicznej rozmowy przekazuje, że wyda oświadczenie po powrocie do kraju.

W rzeszowskim biurze partii informują, że w środę odbędzie się posiedzenie zarządu powiatu grodzkiego PO w Tarnobrzegu. Po zebraniu ukaże się oficjalny komunikat, dotyczący oceny sytuacji w Tarnobrzegu.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. Tasik

  27 lutego 2018 at 09:43

  Jeżeli to prawda,ze prezydent miał skłonności do łapówek to wcześniej powinna go załatwić Rada Miasta a nie kombinator o szemranej przeszłości biznesowej. To,że KOŁEK jest nieociosany wszyscy wiedzą Wszyscy radni miasta okazali się malutkimi pieniaczami nie dbającymi o wizerunek miasta!!!.RADNI i wielki działacz PO zapewnili wygranie wyborów samorządowych przez PIS BRAWO!!!! STRACENCI!!!!

 2. "FAN" PREZESA

  27 lutego 2018 at 10:45

  DARIUSZ K. ZAŁATWIŁ PREZYDENTA I PRZY OKAZCJI PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ. OZNACZA TO, ŻE DLA PISU UPIEKŁ DWIE PIECZENIE NA JEDNYM OGNIU

 3. Nadia

  27 lutego 2018 at 15:29

  Kolłek to oszust a jego galeria w Stw to upadły bazar . Biznesmen bez kasy a z parciem na władze . Za takie z uszczknie prezydenta zapewne dostanie nagrodę od zleceniodawców tej niby afery .

 4. Bywalec Nadwiślańskiego

  28 lutego 2018 at 08:18

  Może odpowie za czasy dwóch poprzednich prezydentów… to się będzie działo.

 5. IWONKA

  3 marca 2018 at 06:13

  kołek to przemytnik z czasów Turcji handlu sweterkami i spodniami.Wykiwał nie jednego gościa i kolegów kawał dziada.Z parciem na stanowiska dla hajsu. Niestety gość myślenia nie ma za grosz i honoru. Wstyd przyniósł całej miejscowości skąd pochodzi.Wojków się Ciebie WSTYDZI ..SPADAJ

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

dsc4575 (Kopiowanie) - Kopia

Witold Śmiśniewicz z wizytą w Nowej Dębie

rta24.eu17 grudnia 2018
]

Dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki dla KS WISAN

rta24.eu17 grudnia 2018
wigilia

Wigilia Miejska w Tarnobrzegu

rta24.eu17 grudnia 2018
06

Wigilia w WTZ w Gorzycach

rta24.eu17 grudnia 2018
48264382_2127847823946336_7690077787448672256_o

Sukces studenta z Grębowa

rta24.eu14 grudnia 2018
swieta_bozenarodzenie

Kiermasz Świąteczny dla Kubusia Korygi

rta24.eu14 grudnia 2018
_dsc3632,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

XV Parada Mikołajów

rta24.eu13 grudnia 2018
marcel_top

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

rta24.eu13 grudnia 2018
10

Złote Gody w gminie Gorzyce

rta24.eu13 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU