Bez kategorii

Policjanci debatowali z działkowcami

Policjanci debatowali z działkowcami

O programie „Bezpieczny Ogród” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali podczas debaty, tarnobrzescy policjanci z prezesami Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Funkcjonariusze opowiedzieli o zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się działkowcy i odpowiadali na pytania uczestników spotkania. W debacie uczestniczył Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zorganizowali spotkanie z prezesami ogrodów działkowych z miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Tematem spotkania było omówienie głównych celów i metod realizacji programu prewencyjnego “Bezpieczny Ogród 2018”. Zaproszenia na spotkanie przyjęli: Wiceprezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie Delegatura w Tarnobrzegu Jan Lis, Kierownik Delegatury Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie Aneta Komada, członek Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie i jednocześnie Przewodniczący Komisji „Bezpieczny Ogród” Stefan Staniec, a także prezesi i gospodarze ogrodów działkowych miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. W spotkaniu uczestniczyli również dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i powiatu tarnobrzeskiego.

Spotkanie rozpoczął Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła, który przywitał wszystkich prezesów Rodzinnych Ogródków Działkowych oraz uczestników i podkreślił bardzo ważną rolę współpracy między działkowiczami, a Policją we wspólnym dbaniu o bezpieczeństwo na terenie ogrodów działkowych. Zwrócił także uwagę na funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która daje nowe możliwości zgłaszania Policji informacji o miejscach zagrożonych za pomocą sieci internetowej bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania.

Następnie głos zabrał Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek, który mówił o wspieraniu podmiotów odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych, zachęcał działkowców do szerszej współpracy w walce z przestępczością pospolitą – dewastacjami, kradzieżami, włamaniami,  zaśmiecaniem terenu.

W dalszej części spotkania Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych KMP w Tarnobrzegu, przypomnieli o prowadzonym przedsięwzięciu pn. „Dzielnicowy bliżej nas”, a także przybliżyli główne cele programu „Bezpieczny Ogród”, gdzie rozmawiali o zjawiskach ograniczania i wyeliminowania zagrożeń oraz czynników kryminogennych mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa działkowców, a także ochronę mienia na terenach ogrodów działkowych.

Następnie policjanci Zespołu ds. Profilaktyki, Nieletnich i Patologii z Wydziału Prewencji przypomnieli zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Bezpieczeństwa.

Podczas dyskusji działkowcy deklarowali wolę współdziałania z Policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ograniczaniu aktów wandalizmu oraz określali dotychczasową współpracę jako wzorową. Policjanci przypomnieli działkowcom, że najlepszym sprzymierzeńcem w trosce o bezpieczeństwo na naszej działce jest czujne oko sąsiada. Dlatego policjanci apelowali: reagujmy zawsze w przypadku, gdy zauważymy obce osoby w okolicy oraz o każdym niepokojącym przypadku informujmy Policję dzwoniąc na numer 997.

Policjanci przypominają:

Każdy obywatel ma możliwość skorzystania z aplikacji informatycznej, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformowania Policji o zauważonym problemie mającym wpływ na poczucie jego bezpieczeństwa. Wystarczy tylko posiadać internet, wejść na stronę Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i kliknąć ulotkę z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, znajdujący się po prawej stronie. Dalsza obsługa jest bardzo prosta. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi. Później trzeba dokładnie wybrać miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa. Potem jeszcze tylko wybranie odpowiedniej kategorii zgłoszenia, np.: akty wandalizmu, grupowanie się młodzieży, czy wiele innych możliwości do wyboru. Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia. Informacja ta ułatwi policjantom zarejestrowanie zdarzenia.

Od uruchomienia aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu tarnobrzeskiego odnotowano łącznie 767 zgłoszeń w tym:

239  potwierdzonych
528 niepotwierdzonych
– spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 76
– przekraczanie prędkości – 64
– nieprawidłowe parkowanie – 44
– dzikie wysypiska – 11
– wypalanie liści – 1
– zaginięcie osoby – 1
–  pożar – 1

Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją policji. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy, należy dzwonić pod numer telefonu 997 lub 112.

KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Afisz - Andrzej Piaseczny Stalowa Wola

Andrzej Piaseczny w MDK w Stalowej Woli

rta24.eu14 lutego 2019
46512161_2050733278303403_450321866377134080_o (Kopiowanie)

Voster z tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018

rta24.eu20 listopada 2018
policja1

Rusza policyjna akcja “Ostatni weekend wakacji”

rta24.eu1 września 2018
g

O bezpieczeństwie nad wodą podczas pikniku

rta24.eu25 czerwca 2018
1-IMGP7994

Pokonaliście tysiące kilometrów dla Julki

rta24.eu18 czerwca 2018
glowne

Uczniowie z Woli Baranowskiej najlepsi w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

rta24.eu16 maja 2018
tarnobrzeg

Ogromny entuzjazm podczas I edycji „Kongresu Edukacyjnego: IT i szachy”!

rta24.eu27 kwietnia 2018
wfosigw

Jak otrzymać dofinansowanie na kotłownię i oczyszczalnię ścieków ?

rta24.eu20 kwietnia 2018
ZDJECIE-3

Hit cenowy w TIP-TOP Rowery i Narty!

rta24.eu16 marca 2018

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU