W Tarnobrzegu

Policyjne święto

Policyjne święto

Awanse na wyższe stopnie, odznaczenia i wyróżnienia dla policjantów, pracowników cywilnych, a także dla samorządowców i duchownych, w tym Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza – tak policjanci z Tarnobrzega w miniony czwartek, 18 lipca, obchodzili swoje święto.

- Tegoroczne święto policji jest wyjątkowe, bowiem w tym roku przypada setny jubileusz powołania policji państwowej. 24 lipca 1919 roku sejm powołał policję państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku w II Rzeczpospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku Sejm RP ustanowił dzień 24 lipca świętem policji – takimi słowami przywitała zaproszonych na tę uroczystość gości, podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Policyjne święto, w którym wzięli udział m. in. Ordynariusz Sandomierski Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Komendant Wojewódzki Policji Henryk Moskwa, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, a także samorządowcy: Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Bogusław Potański, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur, Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy, Wójt Grębowa Kazimierz Skóra, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu kapitan Daniel Myszka, Komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora, Zastępca Komendanta WOG z Nowej Dęby major Tomasz Czekaj, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, Prokurator Okręgowy Janusz Woźnik, Zastępca Prokuratura Rejonowego Mirosław Chamera, Prezes Sądu Okręgowego Tomasz Rożek, Prezes Sądu Rejonowego Karolina Brańska oraz Tadeusz Zych – Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, odbywało się w tym roku na dziedzińcu dzikowskiego zamku.

Policyjne święto było czasem podsumowań.– Wiemy, że społeczeństwo Tarnobrzega i Powiatu Tarnobrzeskiego oczekuje od nas profesjonalizmu i zaangażowania, szybkiego i skutecznego działania i bycia partnerem godnym zaufania. Z dumą mogę podkreślić, że osiągane przez nas wyniki służbowe plasują naszą jednostkę na wysokim miejscu w województwie, a Tarnobrzeg i Powiat Tarnobrzeski to rejon bezpieczny na mapie Podkarpacia – mówił Stanisław Sekuła, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu. Bez wsparcia samorządów byłoby nam trudniej realizować nasze zadania.

O tym, że współpraca ta jest dla policjantów bardzo ważna, dali oni wyraz podczas swojego święta nagradzając samorządowców specjalnymi wyróżnieniami.

Okazało się, że także samorządowcy bardzo cenią sobie pracę policji i trwającą od lat współpracę.

- Wasza służba jest służbą szczególną – podkreślił Jerzy Sudoł, Starosta Tarnobrzeski. – Wiem, że możemy zawsze na was liczyć, że znajdujemy w was oparcie i że, zwłaszcza w trudnych chwilach, zawsze jesteście z nami.

W swym wystąpieniu Jerzy Sudoł przypomniał czasy powodzi, która w 2001 roku nawiedziła nasz powiat, kiedy to podczas zwoływania w sztabu kryzysowego, pierwszą osobą, która pojawiła się w starostwie był Zbigniew Matys, ówczesny komendant policji w Tarnobrzegu.

- Zawsze możemy liczyć na was, policjantów, tak samo jak na straż pożarną i na wojsko – dodał starosta.

Podobnych słów uznania dla pracy policji podczas swych wystąpień nie szczędzili inni goście. Niektórzy nawet podkreślali, że policja, szczególnie ta drogowa, świetnie łagodzi obyczaje.

policja8

policja3

policja7

policja4

policja5

policja

policja6

policja1

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

3_2,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Ambasador Gruzji w Tarnobrzegu

rta24.eu21 sierpnia 2019
dozynki_2019_oblickigraphics-137,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Dożynki w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu20 sierpnia 2019
mon3

Delegacja z MON w nowodębskim szpitalu

rta24.eu20 sierpnia 2019
ksiądz drewniak

Nie żyje ks. Władysław Drewniak

rta24.eu20 sierpnia 2019
dsc_1273-1024x683,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Lasowiaczki nagrodzone w Bukowinie Tatrzańskiej

rta24.eu19 sierpnia 2019
Doznki Chmielow3

Gmina Nowa Dęba podziękowała za plony

rta24.eu19 sierpnia 2019
siarka-tarnobrzeg-stal-stalowa-wola_5422

Siarka znów wygrywa

rta24.eu19 sierpnia 2019
3

Motocyklista potrącił pieszego. Obaj nie żyją

rta24.eu17 sierpnia 2019
KAMILKALINKA

Nie zostali prezydentami, więc…

rta24.eu16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU