W Tarnobrzegu

Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Sobów

Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Sobów

O potrzebach, planach na przyszłość i inwestycjach na osiedlu Sobów rozmawiali mieszkańcy z Prezydentem Tarnobrzega podczas spotkania 5 lutego.

Spotkanie osiedlowe otworzył przewodniczący Sobowa Waldemar Szwedo, który przedstawił zebranym sprawozdanie z działalności zarządu osiedla.

Jedną z głównych inwestycji zrealizowanych w roku ubiegłym na tym podmiejskim osiedlu była budowa parku osiedlowego. Park Olszynka, bo taką nazwę nosi to miejsce, wyposażony jest w nową wiatę i profesjonalne miejsce do grillowania. Obrazu dopełniają eleganckie alejki oraz siłownia zewnętrzna. – Bliżej sezonu wiosennego dokonamy nasadzeń drzew i krzewów, tak by całość inwestycji zyskała piękny wygląd – mówił przewodniczący Szwedo.

W minionym roku wykonano również nowe odwodnienie przy ulicy Bema. Teraz już funkcjonuje ono poprawnie, odprowadza wodę z ulicy oraz położonych przy Bema posesji. Zmian doczekały się także przydrożne rowy. Dzięki odpowiednim zabiegom są one teraz drożne i nie ma już problemu z zalegającą wodą. – Proszę mieszkańców o to, by w miarę możliwości dbać o rowy na wysokości swoich zabudowań, by pozostawały drożne i czyste – apelował przewodniczący.

W Sobowie zadbano także o podniesienie bezpieczeństwa na drogach poprzez montaż dwóch progów zwalniających oraz uzupełnienie tłuczniem ulic: Olszowa, Szlachecka, Bema i Młynarska. Na stadionie sportowym wykończono budynek, w którym powstała nowa szatnia dla sędziów i pomieszczenie klubowe.

A na jakie inwestycje mogą liczyć mieszkańcy Sobowa w roku bieżącym? Plany inwestycyjne przedstawił prezydent Grzegorz Kiełb. – Jak Państwo widzicie, sporo rzeczy udało się zrealizować w roku 2016 na osiedlu Sobów. W tym roku planujemy budowę kładki na Mokrzyszówce. Inwestycja ta kosztować będzie około 149 tysięcy złotych. Oprócz tego poddamy głębokiej termomodernizacji budynek przy ulicy Kościelnej. Z kosztorysu wynika, że ta inwestycja wyniesie nieco ponad 500 tysięcy zł – mówił prezydent. Włodarz miasta wspomniał też o projektach, które zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim. – Jeśli chodzi o ciąg pieszo-rowerowy, jesteśmy już po przetargu na projekt. Etap projektowania zakończy się w czerwcu tego roku. Kolejną inwestycją jest plac zabaw przy ulicy Olszowej, na który przeznaczymy 100 tysięcy zł.

Jak wspomniał prezydent Kiełb, miasto ma w planach także zainstalowanie monitoringu przy parku Olszynka. Ale to nie wszystko, na co liczyć może Sobów. – Stale dbamy o bezpieczeństwo państwa i wszystkich tarnobrzeżan dlatego zdecydowaliśmy przekazać 15 tysięcy zł. jednostce OSP Sobów na dofinansowanie do zakupu quada. Ubiegamy się również o dofinansowanie do budowy boiska sportowego – wyznał prezydent.

Dariusz Bajor/EPK

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

kurtyna666,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Druga kurtyna wodna na Placu Bartosza Głowackiego

rta24.eu26 czerwca 2019
Zawody Strażackie_Oblickigraphics-11

Kobiety i dziewczęta ze Ślęzaków były najlepsze

rta24.eu26 czerwca 2019
Super

Supertrio w gronie najlepszych

rta24.eu25 czerwca 2019
3

Umowa na rewitalizację hali w Skopaniu podpisana

rta24.eu25 czerwca 2019
1-imgp1279-kopiowanie

Jarmark Dominikański już w sierpniu

rta24.eu25 czerwca 2019
IMG_2443

Jeszcze piękniejsze centrum Furman

rta24.eu24 czerwca 2019
poligon

Ćwiczenia na poligonie – zakaz wstępu!

rta24.eu24 czerwca 2019
kata,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Tarnobrzeski Klubu Kyokushin Karate z sukcesami w Jaśle

rta24.eu24 czerwca 2019
zakopane1

Debeściaki w Zakopanem

rta24.eu24 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU