W Tarnobrzegu

Proszą o kontrolę ZUS, a inni ? „Dynda mi żałosny spektakl PiS”

Proszą o kontrolę ZUS, a inni ? „Dynda mi żałosny spektakl PiS”

Pięcioro radnych podpisało się pod pismem do dyrektora Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie o podjęcie kontroli wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez prezydenta Grzegorza Kiełba.

Informację o tym przekazał wczoraj podczas brefingu prasowego przewodniczący klubu radnych PiS i były przewodniczący rady miasta Kamil Kalinka. Uznał, że radnym PiS wypada zająć stanowisko wobec ostatnich doniesień medialnych m.in. na temat usprawiedliwionej zwolnieniem lekarskim nieobecności prezydenta w sądzie, który nie przyszedł na posiedzenie pojednawcze z byłym zastępcą Wojciechem Brzezowskim. Efektem krytyki jest pismo, które radni w przyszłym tygodniu chcą wysłać do dyrektora ZUS w Rzeszowie, o następującej treści:

„W związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim przez Pana Grzegorza Kiełba – Prezydenta Miasta Tarnobrzega w dniach 8-15 maj 2017 roku, niżej podpisani radni Rady Miasta Tarnobrzega zwracają się z prośbą o podjęcie kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego przez pana Grzegorza Kiełba.

Na zwolnieniu lekarskim widniała adnotacja, iż chory powinien leżeć, natomiast Pan Prezydent pełnił w tym czasie różne obowiązki służbowe, o których osobiście informował opinię publiczną na konferencji prasowej w dniu 16 maja 2017 roku.

Zaistniała sytuacja wzbudziła szerokie oburzenie społeczne mieszkańców Tarnobrzega, dlatego też jako przedstawiciele organu stanowiącego i kontrolnego miasta zwracamy się z prośbą o podjęcie kontroli”.

Pod pismem podpisali się radni Kamil Kalinka, Wiktor Stasiak, Łukasz Nowak, Barbara Kłeczek, Robert Popek. Kamil Kalinka poinformował, że podpisy pod pismem pozostawionym w biurze rady miasta będą zbierane do wtorku.

Sprawdziliśmy, czy wniosek budzi zainteresowanie pozostałych radnych. Nie podpisze go na pewno Witold Zych, który stwierdził, że nie chce się włączać w polityczne przepychanki. Pisma podpisać nie chce Sławomir Patryka, przewodniczący klubu radny Platformy Obywatelskiej.
– Jestem przeciwny donosom, brzydzę się tym. Uważam, że to kolejna polityczna wojna wytoczona przez pana Kalinkę, który nie potrafi się pogodzić z utratą stanowiska przewodniczącego rady – mówi Sławomir Partyka.

Ale najdosadniej wyraził się radny Waldemar Stępak. – Nie podpisałem i nie podpiszę, bo sprawa jest już wystarczająco nagłośniona. Dynda mi żałosny spektakl PiS. Niech radni lepiej zajmą się miastem a nie sobą i pokazywaniem, że ta opcja jest zła a ta najlepsza. Chyba niektórzy nie dojrzeli do pełnienia funkcji w samorządzie. Ludzie w moim osiedlu pytają o drogi, miejsca pracy, inwestycje. To jest dla nich najważniejsze, a nie polityczna walka o to komu dokopać bardziej.

Fot. W.Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (3)

Komentarze

 1. Wiola

  20 maja 2017 at 07:45

  Panie Partyka – może się Pan brzydzić donosami, ale jeśli chodzi o dobro publiczne to jest Pana zasrany obowiązek – szczególnie jako radnego – by dbać o interes miasta, a nie przedkładać interes partyjny nad dobrem miasta. Zatem, niech Pan zaciśnie swoje ząbki i zabierze się za rozliczanie prezydenta gdy ten łamie prawo. A nie zasłania się PISem licząc na pewnie jakieś stanowisko! Trochę mniej obłudy!

 2. ABC

  20 maja 2017 at 18:30

  Panie radny Stępak: wielki szacun!!!

 3. edward

  22 maja 2017 at 14:41

  to teraz moze dyrektor radny stasiak ruszy na łowy na pracownikow szpitala , ktorzy dorabiaja na zwonieniach lekarskich skoro taki gorliwy , a i on pewno niedługo zachoruje ))

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

1-IMGP8189

„Familiada”: licytacja tortu, loteria, koncerty

rta24.eu18 czerwca 2018
1-IMGP8161

Kolarze z Tarnobrzega w drodze do Szczecina. 700 kilometrów dla dzieci

rta24.eu18 czerwca 2018
1-IMGP7994

Pokonaliście tysiące kilometrów dla Julki

rta24.eu18 czerwca 2018
1-IMGP8117

Zagrali dla Gosi, żeby mogła żyć bez bólu

rta24.eu18 czerwca 2018
PZU Plakatat warsztaty

Warsztaty z gry w tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży

rta24.eu18 czerwca 2018
1-DSC02888

100 tys. zł z budżetu powiatu na wsparcie OSP

rta24.eu18 czerwca 2018
modelee

Modelarze z Tarnobrzega wyróżnieni na największej imprezie modelarskiej w Polsce

rta24.eu17 czerwca 2018
galeria - 0004

„Wśród kwiatów i drzew” w Galerii „Okno”

rta24.eu16 czerwca 2018
glowne

Ponad pół wieku razem. „Od razu wiedziałem, że to ta jedyna”

rta24.eu15 czerwca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU