kultura i rozrywka

Przełamanie Siarki

W końcu z podniesioną głową mogli schodzić z boiska piłkarze tarnobrzeskiej Siarki, którzy na własnej murawie pokonali w sobotę 2:1 drużynę ROW 1964 Rybnik. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora po serii bardzo kiepskich meczów, w końcu inkasują komplet punktów. W drużynie gospodarzy przełamał się w końcu Krzysztof Ropski, który strzelił zwycięskiego gola.

Takiego meczu i kompletu punktów Siarkowcy bardzo potrzebowali. Po sześciu kolejkach tarnobrzeska drużyna zajmowała w ligowej tabeli przedostatnie miejsce, chociaż zasługiwała na wyższą pozycję.

Mecz rozpoczął się nieco nie po myśli gospodarzy, bowiem już w szóstej minucie piłka wpadła do tarnobrzeskiej bramki, jednak na szczęście Siarkowców, sędzia linowy wskazał, że był spalony. Kilka minut później zza pola karnego na bramkę uderzył świeży nabytek Siarki, Patryk Mikita, jednak piłkę ręką odbił jeden z rywali, czego sędzia nie zauważył. Mikita zbyt agresywnie dopominał się karnego, za co został upomniany żółtą kartką. W siedemnastej minucie po dośrodkowaniu w pole karne, piłka trafiła do niepilnowanego Mateusza Czyżyckiego, a ten precyzyjnym strzałem posłał ją w okienko i dał prowadzenie Siarce. Rybniczanie mieli szansę tuż przed przerwą na wyrównanie, ale bardzo aktywny na boisku Sebastian Musiolik trafił tylko w boczną siatkę.

To co nie udało się gościom do przerwy, bardzo szybko zrealizowali tuż po. W czterdziestej siódmej minucie długim podaniem piłka trafiła do wbiegającego w pole karne Musiolika, który przepchnął jednego z obrońców Siarki i pokonał stojącego w bramce Karola Dybowskiego. Wyrównująca bramka zmobilizowała bardziej Siarkowców, chociaż obie ekipy zaczęły gracz bardziej dynamicznie. Bardzo dobre zmiany zrobił trener Gąsior, który w miejsce Dawidowicza, Ralujiego i Mikity wprowadził Witkowskiego, Zaradnego i Ropskiego. Świetną okazję na podwyższenie wyniku miał w siedemdziesiątej trzeciej minucie kapitan Siarki, Konrad Stępień, który z rzutu wolnego uderzył tuż pod poprzeczkę, ale świetną interwencję zaliczył golkiper z Rybnika. Decydującego o zwycięstwie gola w osiemdziesiątej pierwszej minucie zdobył Krzysztof Ropski, którego nie upilnowali obrońcy, a za to piłkę idealnie wyłożył mu Czyżycki i Ropski w końcu zdobył gola. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nie dobre interwencje w ostatnich minutach spotkania Kacpra Rosy. Przyjezdni kończyli mecz w „dziesiątkę” po tym, jak Kamil Spratek zobaczył czerwony kartonik po faulu tuż przed polem karnym.

W następnej, ósmej kolejce Siarkowcy znów zagrają przed własnymi kibicami. W sobotę, 9 września, podejmować będą drużynę Gwardii Koszalin. Początek spotkania o godz. 17:00.

SIARKA TARNOBRZEG – ROW 1964 RYBNIK 2:1 (1:1)

1:0 – Mateusz CZYŻYCKI 17′

1:1 – Sebastian MUSIOLIK 47′

2:1 – Krzysztof ROPSKI 81′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 8. Mateusz Janeczko, 23. Dawid Kubowicz, 10. Konrad Stępień, 25. Piotr Witasik, 21. Michał Dawidowicz (69, 19. Dawid Witkowski) – 17. Kamil Radulj (69, 7. Konrad Zaradny), 16. Mateusz Czyżycki, 20. Grzegorz Płatek, 14. Patryk Mikita (69, 9. Krzysztof Ropski) – 11. Mateusz Broź

ROW 1964: 1. Kacper Rosa – 7. Marek Krotofil (88, 6. Damian Gorzawski), 15. Szymon Jary, 5. Dawid Bober II, 11. Dawid Gojny – 16. Damian Koleczko (46, 24. Dawid Kalisz), 23. Robert Tkocz, 9. Mariusz Muszalik, 10. Sebastian Siwek (68, 89. Przemysław Brychlik), 18. Krzysztof Koch (88, 13. Kamil Spratek) – 86. Sebastian Musiolik

żółte kartki: Mikita – Musiolik, Brychlik

czerwona kartka: Kamil Spratek (90. minuta, ROW 1964)