W powiecie

Samorządowcy pożegnali zmarłego prezydenta Gdańska

Samorządowcy pożegnali zmarłego prezydenta Gdańska

W niedzielę podczas mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Trześni samorządowcy z Gorzyc, Tarnobrzega, Sandomierza, Nowej Dęby, Powiatu Tarnobrzeskiego oraz mieszkańcy gminy modlili się w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska, Honorowego Obywatela Gminy Gorzyce Pawła Adamowicza.

Mszy św. przewodził proboszcz trześniowskiej parafii ks. Wiesław Piś. W oprawę ceremonii kościelnej włączyli się stypendyści Pawła Adamowicza oraz osoby, które indywidualnie odczuły dobre serce i jego pomoc m.in. Jakub Pacura i Julia Walczyna.

Podczas nabożeństwa przedstawiciele samorządu zanieśli modlitwy w intencji śp. Pawła Adamowicza. Modlono się za jego rodzinę i najbliższych, za współpracowników prezydenta i mieszkańców Gdańska. Modlitwą otoczono rodzinę zabójcy prezydenta oraz rządzących Ojczyzną i wszystkich Polaków, prosząc by ich mowa i wzajemne relacje wolne były od nienawiści i pogardy do drugiego człowieka.

Prezydent umarł, ale nie cały – mówił podczas homilii ks. Marian Kondysar. – Uczestnicząc we tej mszy św. wyrażamy wdzięczność za to dobro, które przez ręce prezydenta spłynęło na naszą gminę. Jego śmierć byłaby nie do końca sensowna, gdyby poszła na marne, gdyby nie zaowocowała jakimiś błogosławionymi czynami. Budujemy bowiem swój świat na wartościach, które przyjmujemy od tych, którzy odchodzą. Te wartości nie mogą z nimi odejść. Muszą pozostać w naszych sercach. Wcielić je najłatwiej poprzez życie człowieka, człowieka wierzącego, który swoje życie łączy z Bogiem. Wysłuchaliśmy wielu apeli, ufamy, że były to apele bardzo szczere, które rokują w przemianę stylu życia publicznego. Mamy jednak świadomość, jak to co mówione, jest kruche, jeśli pozostanie tylko na płaszczyźnie ludzkich wysiłków, dlatego w Bogu powinniśmy szukać fundamentów.

Po zakończeniu mszy św. również przedstawiciele lokalnych samorządów oddali cześć pamięci zmarłemu prezydentowi Gdańska. Starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podkreślali dokonania prezydenta, ale także zwrócili uwagę na kulturę polityczną i mowę nienawiści, która niszczy ojczyznę i środowiska, z których się wywodzimy.

- Spotykamy się dzisiaj w tej szczególnej chwili, żeby upamiętnić duszę i postać człowieka, który był z nami w bardzo trudnych chwilach 2010 roku, prezydenta Pawła Adamowicza – mówił wójt Gorzyc Leszek Surdy. – Kim był dla mnie Paweł Adamowicz? Paweł Adamowicz pokazał mi jak w prosty, dziecinny sposób można pomagać innym, nauczył mnie rozumieć takie słowa jak solidarność, braterstwo, tolerancja, równość. Paweł odszedł, ale w naszej gminie zostawił żywy pomnik. Tym pomnikiem są nasi stypendyści, bo on zainicjował powstanie funduszu stypendialnego dla najzdolniejszej naszej młodzieży i my to dzieło kontynuujemy…

Na zakończenie uroczystości „Dziwny jest ten świat” zaśpiewała Wiktoria Złotek, zabrzmiał także towarzyszący gdańszczanom podczas marszu milczenia „The Sound of Silence” w wykonaniu Julii Walczyny.

03

05

06

07

08

09

12

16

20

Źródło:UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W powiecie

badminton-4139024_960_720

Eliminacje Międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

rta24.eu23 kwietnia 2019
img_20190414_121833,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

rta24.eu17 kwietnia 2019
IMG_9039

Smaczny i kolorowy festiwal w Gorzycach

rta24.eu15 kwietnia 2019
pieniadze_cz

80-letnia kobieta straciła oszczędności, oszustka podawała się za prokuratora

rta24.eu12 kwietnia 2019
warcaby

W Skopaniu spotkali się miłośnicy warcabów

rta24.eu12 kwietnia 2019
DSC_0538

Czas na drogę Kielce – Przemyśl

rta24.eu11 kwietnia 2019
IMG_8741

Konkurs o prawie budowlanym

rta24.eu10 kwietnia 2019
policja11

Stracili prawo jazdy, za prędkość i alkohol

rta24.eu9 kwietnia 2019
01

Legenda o Sokolnikach

rta24.eu8 kwietnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU