W powiecie

Samorządowcy pożegnali zmarłego prezydenta Gdańska

Samorządowcy pożegnali zmarłego prezydenta Gdańska

W niedzielę podczas mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Trześni samorządowcy z Gorzyc, Tarnobrzega, Sandomierza, Nowej Dęby, Powiatu Tarnobrzeskiego oraz mieszkańcy gminy modlili się w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska, Honorowego Obywatela Gminy Gorzyce Pawła Adamowicza.

Mszy św. przewodził proboszcz trześniowskiej parafii ks. Wiesław Piś. W oprawę ceremonii kościelnej włączyli się stypendyści Pawła Adamowicza oraz osoby, które indywidualnie odczuły dobre serce i jego pomoc m.in. Jakub Pacura i Julia Walczyna.

Podczas nabożeństwa przedstawiciele samorządu zanieśli modlitwy w intencji śp. Pawła Adamowicza. Modlono się za jego rodzinę i najbliższych, za współpracowników prezydenta i mieszkańców Gdańska. Modlitwą otoczono rodzinę zabójcy prezydenta oraz rządzących Ojczyzną i wszystkich Polaków, prosząc by ich mowa i wzajemne relacje wolne były od nienawiści i pogardy do drugiego człowieka.

Prezydent umarł, ale nie cały – mówił podczas homilii ks. Marian Kondysar. – Uczestnicząc we tej mszy św. wyrażamy wdzięczność za to dobro, które przez ręce prezydenta spłynęło na naszą gminę. Jego śmierć byłaby nie do końca sensowna, gdyby poszła na marne, gdyby nie zaowocowała jakimiś błogosławionymi czynami. Budujemy bowiem swój świat na wartościach, które przyjmujemy od tych, którzy odchodzą. Te wartości nie mogą z nimi odejść. Muszą pozostać w naszych sercach. Wcielić je najłatwiej poprzez życie człowieka, człowieka wierzącego, który swoje życie łączy z Bogiem. Wysłuchaliśmy wielu apeli, ufamy, że były to apele bardzo szczere, które rokują w przemianę stylu życia publicznego. Mamy jednak świadomość, jak to co mówione, jest kruche, jeśli pozostanie tylko na płaszczyźnie ludzkich wysiłków, dlatego w Bogu powinniśmy szukać fundamentów.

Po zakończeniu mszy św. również przedstawiciele lokalnych samorządów oddali cześć pamięci zmarłemu prezydentowi Gdańska. Starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podkreślali dokonania prezydenta, ale także zwrócili uwagę na kulturę polityczną i mowę nienawiści, która niszczy ojczyznę i środowiska, z których się wywodzimy.

- Spotykamy się dzisiaj w tej szczególnej chwili, żeby upamiętnić duszę i postać człowieka, który był z nami w bardzo trudnych chwilach 2010 roku, prezydenta Pawła Adamowicza – mówił wójt Gorzyc Leszek Surdy. – Kim był dla mnie Paweł Adamowicz? Paweł Adamowicz pokazał mi jak w prosty, dziecinny sposób można pomagać innym, nauczył mnie rozumieć takie słowa jak solidarność, braterstwo, tolerancja, równość. Paweł odszedł, ale w naszej gminie zostawił żywy pomnik. Tym pomnikiem są nasi stypendyści, bo on zainicjował powstanie funduszu stypendialnego dla najzdolniejszej naszej młodzieży i my to dzieło kontynuujemy…

Na zakończenie uroczystości „Dziwny jest ten świat” zaśpiewała Wiktoria Złotek, zabrzmiał także towarzyszący gdańszczanom podczas marszu milczenia „The Sound of Silence” w wykonaniu Julii Walczyny.

03

05

06

07

08

09

12

16

20

Źródło:UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W powiecie

_2

Ratowanie Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie trwa

rta24.eu14 lutego 2019
dsc01496,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

XIX Gminny Turniej sportowy o Pucharek Burmistrza

rta24.eu12 lutego 2019
01

Dzień seniora we Wrzawach

rta24.eu12 lutego 2019
img_20190201_162254,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. Uczcili pamięć ofiar Holokaustu

rta24.eu8 lutego 2019
img-4929

Nowa Dęba. Budżet na rok 2019 uchwalony

rta24.eu1 lutego 2019
budżet

Radni w Gorzycach przyjęli budżet na 2019 rok

rta24.eu31 stycznia 2019
20190126_110848,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

rta24.eu29 stycznia 2019
2019_04

Piąta runda polskiej ekstraklasy badmintona w Imielinie

rta24.eu28 stycznia 2019
garda 3

Garda Nowa Dęba na IV Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Boguchwały

rta24.eu25 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU