Rozrywka

Siarka na fali.

Siarkowcy dalej na fali

Trwa dobra passa piłkarzy tarnobrzeskiej Siarki, którzy w sobotę na własnym boisku pewnie, choć skromnie, pokonali Błękitnych Stargard 2:0.

Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora kolejny mecz zaczynają bardzo dynamicznie od szybkich akcji, od pierwszych minut spychając rywala do obrony. Także w meczu z Błękitnymi trener Gąsior nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku. Już w piątej minucie jego drużyna wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od słupka i trafiła wprost pod nogi wbiegającego w pole karne Piotra Witasika, który posłał piłkę wprost do bramki. Szybko zdobyta bramka uskrzydliła gospodarzy, którzy grali bardzo rozważnie. Obrona Siarki była dziś nie do sforsowania przez gości, którzy chociaż walczyli ambitnie, nie potrafili poważnie zagrozić bramce tarnobrzeżan.

Idąc wzorem pierwszej połowie, Siarkowcy postanowili podobnie zacząć drugą. Już w czterdziestej ósmej minucie podwyższyli wynik na 2:0. Autorem bramki był Patryk Mikita, który urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam, strzałem po ziemi pokonał stojącego między słupkami Mariusza Rzepeckiego. Druga stracona bramka przybiła nieco gości ze Stargardu. Do walki przyjezdni zerwali się dopiero w ostatnim kwadransie gry, kiedy zamknęli gospodarzy na własnej połowie i próbowali sforsować świetnie grającą dziś obronę Siarki. Dobry mecz rozegrał także Karol Dybowski, który zachował czyste konto. Już w samej końcówce spotkania Siarkowcy mogli pokusić się o wyższą wygraną. Dwie bardzo dobre sytuacje miał Konrad Zaradny, jednak w obu przypadkach piłka zamiast do bramki była wybijana na rożny.

Siarkowcy całe spotkanie grali bardzo rozważnie, szanując piłkę. Widać spokój i dobrze ułożoną grę. Po kiepskim początku rundy podopieczni trenera Gąsiora złapali dobry rytm gry, chociaż drużyna cały czas jest osłabiona kontuzjami, chociażby kapitana Konrada Stępnia.

Po jedenastu kolejkach tarnobrzeska Siarka jest na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Za tydzień czeka kibiców w Tarnobrzegu piłkarskie święto. Siarkowcy podejmować będą drużynę zza miedzy, czyli Stal Stalową Wolę, a to oznacza podkarpackie derby. Co więcej Siarka rozpocznie wtedy świętowanie jubileuszu sześćdziesięciolecia istnienia klubu, dlatego atrakcji z pewnością nie zabraknie. Stal Stalowa Wola w jedenastej kolejce przegrała na wyjeździe z Garbarnią Kraków 0:1 i obecnie zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dwunastoma punktami na swoim koncie. Derby rozegrane zostaną w sobotę, 7 października, początek o godzinie 13:00.

SIARKA TARNOBRZEG – BŁĘKITNI STARGARD 2:0 (1:0)

1:0 – Piotr WITASIK 5′

2:0 – Patryk MIKITA 48′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 23. Dawid Kubowicz, 22. Jakub Księżniakiewicz, 25. Piotr Witasik, 27. Dawid Witkowski – 8. Mateusz Janeczko (79′ 7. Konrad Zaradny), 20. Grzegorz Płatek, 17. Kamil Radulj (84, 15. Mateusz Wawrylak), 11. Mateusz Broź (57, 18. Jakub Głaz) – 77. Patryk Mikita (70, 9. Krzysztof Ropski)

BŁĘKITNI: Mariusz Rzepecki – Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski – Wojciech Fadecki, Patryk Skórecki (55 Patryk Włóka), Patryk Burzyński (66 Filip Karmański), Michał Magnuski (61 Radosław Wiśniewski), Maciej Więcek (49 Karol Orłowski) – Mateusz Węsierski

żółte kartki: Kubowicz – Fadecki, Węsierski, Magnuski.

sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>