kultura i rozrywka

Siarka zgasiła Znicz Pruszków

Po kiepskim występie przed tygodniem i porażce z GKS-em Jastrzębie, piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg chcieli się zrehabilitować i przywieźć komplet punktów. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora chociaż nadal w osłabieniu, to pewnie pokonali na wyjeździe drużynę Znicza Pruszków 3:1.

W niedzielnym meczu w ekipie Siarki zabrakło kontuzjowanych Jana Grzesika i Jakuba Księżniakiewicza, a także pauzującego za kartki Dawida Kubowicza. Do gry wrócił za to kapitan Konrad Stępień.

Pierwszy kwadrans gry należał do gości z Tarnobrzega. Niestety swoich sytuacji nie wykorzystali Mikita i Ropski. Atakująca Siarka zepchnęła rywala do defensywy. Niestety do czasu. Chociaż to przyjezdni lepiej się prezentowali, to gospodarze przeprowadzili dobrą akcję i już w czternastej minucie mogli cieszyć się z prowadzenia, po trafieniu Karola Podlińskiego. Zdobyta bramka mocno podbudowała gospodarzy, którzy pewniej poczuli się na własnym boisku. Jednak Siarkowcy dążyli do wyrównania jeszcze przed przerwą. Świetna okazja nadarzyła się w trzydziestej minucie, kiedy Krzysztof Ropski został sfaulowany kilkanaście metrów przed bramką rywala. Do rzutu wolnego podszedł Kamil Radulji, który precyzyjnym strzałem ominął mur i zmieścił piłkę tuż przy lewym słupku. Wyrównanie zaostrzyło grę obu ekip.

Druga połowa to wyrównana gra obu drużyn. Widać, że jednych i drugich zadowala tylko komplet punktów. Jednak obu ekipom brakuje wykończenia. Gorąco pod bramką gospodarzy robi się dopiero w sześćdziesiątej ósmej minucie. Stojący miedzy słupkami Piotr Misztal broni mocny strzał Ropskiego, ale kapituluje już przy precyzyjnej dobitce Patryka Mikity i goście obejmują prowadzenie. Kilka minut później drużynę Znicza „dobija” kapitan Siarki Konrad Stępień, który pewnym strzałem z karnego ustala wynik spotkania na 3:1 dla Siarki. Strata trzeciej bramki pozbawiła złudzeń gospodarzy i niestety tempo gry zdecydowanie spadło. Wprawdzie gospodarze szukali jeszcze swojej szansy w końcówce spotkania, ale przyjezdni nie pozwolili wydrzeć sobie tego zwycięstwa.

Niedzielne zwycięstwo było siódmym na koncie ekipy z Tarnobrzega, co pozwoliło Siarkowcom wskoczyć na piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów. Za tydzień, w ramach piętnastej kolejki, podopieczni trenera Gąsiora podejmować będą na własnej murawie drużynę ŁKS-u Łódź. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 28 października, początek o godzinie 15:00.

ZNICZ PRUSZKÓW – SIARKA TARNOBRZEG 1:3 (1:1)

1:0 Karol PODLIŃSKI 14′

1:1 – Kamil RADULJ 30′

1:2 – Patryk MIKITA 68′

1:3 – Konrad STĘPIEŃ 76′ (k)

ZNICZ: 12. Piotr Misztal – 8. Mateusz Długołęcki, 6. Piotr Klepczarek, 16. Konrad Budek – 20. Paweł Tarnowski, 7. Kamil Włodyka (74, 14. Mateusz Stryjewski), 11. Marcin Smoliński, 17. Bartłomiej Faliszewski, 15. Rafał Włodarczyk – 18. Karol Podliński (86, 5. Michał Michalak), 13. Patryk Kubicki (70, 9. Eryk Sobków).

SIARKA: Karol Dybowski – Mateusz Janeczko, Konrad Stępień, Piotr Witasik, Dawid Witkowski, Michał Dawidowicz – Krzysztof Ropski, Mateusz Czyżycki, Grzegorz Płatek, Kamil Radulj (88 Cezary Kabała) – Patryk Mikita (84 Mateusz Broź).

żółte kartki: Klepczarek – Radulj, Janeczko.