Siarkowcy postraszyli ekstraklasowca, ale z PP odpadli

Piłkarze ekstraklasowej Bruk-Bet Temaliki Nieciecza musieli nieźle się natrudzić, aby wywalczyć awans do następnej rundy Pucharu Polski. Do wyłonienia drużyny, która zagra w 1/8 PP potrzebna była dogrywka. Waleczna drugoligowa Siarka Tarnobrzeg postawiła trudne warunki przyjezdnym i chociaż przegrała 1:4, to zasługuje na słowa uznania.

Mecz dla Siarkowców rozpoczął się fatalnie, bo już w czwartej minucie po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony piłkę głową do bramki gospodarzy skierował Vladislav Gutkovski i Termalika wyszła na prowadzenie. Siarkowcy próbowali odpowiedzieć, ale przyjezdni grali wysokim pressingiem, a w bramce gości świetnie dysponowany był Jan Mucha. Podopiecznym trenera Włodzimierza Gąsiora brakowało spokoju w rozegraniu. Za to piłkarze Termaliki z łatwością przedostawali się w pole karne gospodarzy, ale brakowało im wykończenia akcji.
Już w 51 minucie „Słoniki” mogły podwyższyć wynik, kiedy po silnym strzale, stojący w bramce Siarki Karol Dybowski, wybił piłkę przed siebie, a do futbolówki dopadł jeden z zawodników gości, na szczęście sędzia odgwizdał spalonego. W drugiej połowie gra Siarki wyglądała o wiele lepiej. Tarnobrzeżanie mnożyli sytuacje bramkowe, ale brakowało im trochę szczęścia. Kiedy kibice tracili już nadzieję na wyrównanie, w 89 minucie Mateusz Czyżycki poderwał cały stadion, kiedy strzałem w róg pokonał bramkarza Termaliki.
Niesieni dopingiem piłkarze Siarki mieli już w doliczonym czasie gry dwie świetne sytuacje, kiedy m. in. Mateusz Broź otrzymał idealne podanie i urwał się obrońcom, ale w dogodnej sytuacji posłał piłkę tuż obok słupka.
Do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebna okazała się dogrywka. Niestety szczęście opuściło Siarkowców i w piątej minucie dogrywki jeden ze stoperów gospodarzy zagrał przypadkowo ręką w polu karnym i arbiter podyktował „jedenastkę”. Egzekutorem karnego był Bartosz Śpiączka, który dał prowadzenie swojej drużynie. Strata bramki nie podłamała gospodarzy, ale niestety z każdą minutą Siarkowcom brakowało już sił. W samej końcówce dogrywki Termalika dobiła młody zespół Siarki. W dwóch ostatnich minutach spotkania dwie bramki dla gości zdobył jeszcze Bartosz Śpiączka, który ustanowił wynik meczu na 4:1.
Wysoka przegrana tarnobrzeżan jednak nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Młodemu zespołowi trenera Gąsiora z pewnością brakuje nieco umiejętności w porównaniu z drużyną z ekstraklasy, ale na pewno nie brakuje waleczności. Po dzisiejszej przegranej Siarkowcy kończą w tym sezonie swoją przygodę z Pucharem Polski na 1/16.

SIARKA TARNOBRZEG – BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 1:1 po dogr. 1:4

0:1 – Gutkovskis 4′
1:1 – Czyżycki 88′
1:2 – Śpiączka 95′ (k)
1:3 – Śpiączka 118′
1:4 – Śpiączka 120′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 23. Dawid Kubowicz, 22. Jakub Księżniakiewicz, 25. Piotr Witasik, 21. Michał Dawidowicz – 17. Kamil Radulj (56, 9. Krzysztof Ropski), 10. Konrad Stępień, 20. Grzegorz Płatek (56, 16. Mateusz Czyżycki), 11. Mateusz Broź – 7. Konrad Zaradny (72, 8. Mateusz Janeczko).

BRUK – BET TERMALICA NIECIECZA: 82. Ján Mucha – 8. Patryk Fryc, 4. Ákos Kecskés, 77. Artem Putiwcew, 24. Kamil Słaby – 19. Dávid Guba (59, 18. Bartosz Śpiączka), 25. Mateusz Kupczak, 28. Łukasz Piątek, 10. Samuel Štefánik (25, 5. Vlastimir Jovanović), 16. Martin Mikovič (100, 11. Patrik Mišák) – 21. Vladislavs Gutkovskis.
żółte kartki: Ropski, Księżniakiewicz – Jovanović, Putiwcew

sędziował: Piotr Urban (Warszawa)

Grzegorz Poniedzielski

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>