Kronika Policyjna

Siarkowcy rozgromili Gryfa

Po ostatnich porażkach podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora mogli w końcu zejść do szatni w dobrych humorach. Dziś tarnobrzeska Siarka pokonała na własnej murawie Gryfa Wejherowo 3:1.

Pierwsza połowa raczej nie zachwyciła kibiców. Obie drużyny zaczęły dość niemrawo. Jednak to drużyna z Wejherowa częściej utrzymywała się przy piłce, jednak oddawane strzały frunęły wysoko ponad poprzeczkę. Dopiero w 34 minucie dobrą interwencją popisał się golkiper Siarki, który wyszedł przed pole karne i odebrał piłkę nadbiegającemu Klimczakowi. Tarnobrzescy kibice poderwali się dopiero w doliczonym do pierwszej połowie gry czasie, kiedy Hubert Tomalski świetnie zagrał do Daniela Koczona, ale ten trafił w poprzeczkę. Przy tej akcji arbiter dopatrzył się faulu na Koczonie i wskazał na jedenasty metr. Wykonawcą karnego był kapitan tarnobrzeżan, Konrad Stępień, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości i dał swojej drużynie prowadzenie.

Po nieco niemrawej pierwszej połowie, druga już od samego początku musiała się podobać tarnobrzeskim kibicom. Już w drugiej minucie do dośrodkowania z prawej strony boiska najwyżej wyskoczył Michał Żebrakowski i strzałem w róg pokonał bramkarza gości. Z każdą minutą podopieczni trenera Gąsiora grali coraz lepiej i stwarzali sobie coraz to lepsze sytuacje. Jednak na trzeciego gola kibice musieli poczekać do 77 minuty. Siarkowcy wyszli ze świetną kontrą, a Daniel Koczon nie zwykł marnować sytuacji sam na sam i podwyższył wynik na 3:0. Goście próbowali jeszcze powalczyć, ale widać było, że z każdą minutą brakuje im już sił. Siarkowcy spokojnie kontrolowali wynik spotkania, chociaż mogli się jeszcze pokusić o lepszy rezultat. Za to honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył już w 90 minucie gry Robert Swatek, niegdyś zawodnik Siarki.

Na trzy kolejki przed końcem rundy tarnobrzeska Siarka nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do miejsca barażowego. W najbliższą sobotę Siarkowców czeka wyprawa do Legionowa na mecz z tamtejszą Legionovią. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Tydzień później, 27 maja, do Tarnobrzega przyjedzie drużyna ROW 1964 Rybnik, natomiast w ostatniej kolejce Siarkowców czeka wyprawa za miedzę, na zawsze emocjonujące derby ze Stalą Stalowa Wola.

SIARKA TARNOBRZEG – GRYF WEJHEROWO 3:1 (1:0)

1:0 – Konrad STĘPIEŃ 45′(k)

2:0 – Michał ŻEBRAKOWSKI 48′

3:0 – Daniel KOCZON 77′

3:1 – Robert CHWASTEK 90′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik (73, 14. Jakub Barteczko), 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 27. Dawid Witkowski (39, 17. Hubert Tomalski) – 11. Daniel Koczon, 10. Konrad Stępień (80, 15. Mateusz Wawrylak), 9. Marcin Stefanik, 6. Tomasz Przewoźnik (46, 44. Michał Żebrakowski), 21. Michał Dawidowicz – 19. Krzysztof Ropski.

GRYF: 1. Dawid Leleń – 20. Przemysław Mońka, 15. Piotr Kołc, 3. Przemysław Kamiński, 17. Maciej Dampc – 8. Robert Chwastek, 22. Piotr Łysiak, 13. Paweł Brzuzy (69, 7. Dawid Tomczak), 10. Jacek Wicon, 19. Adrian Klimczak – 9. Michał Marczak.

żółte kartki: Żebrakowski – Kamiński, Łysiak, Brzuzy, Marczak, Dampc, Klimczak.