sport

Siedem medali pływaków Delfina na mistrzostwach okręgu

Siedem medali pływaków Delfina na mistrzostwach okręgu

Cztery złote, srebrny i dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg na basenie w Strzyżowie, gdzie 17 marca odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego dzieci 10 i 11-letnich.

W zawodach brało udział 140 zawodników i zawodniczek z 14 klubów z Podkarpacia. Podopieczni trener Angeliki Michalik z Tarnobrzega przystąpili do rywalizacji w siedemnastoosobowym składzie: Patryk Bałata, Bartłomiej Bzdyra, Krzysztof Chruściel, Mikołaj Galus, Jan Pawlak, Maksymilian Płaneta, Bartłomiej Skwara, Otylia Błażejczak, Maria Jaworek, Aleksandra Jochaniak, Julia Kawalec, Aleksandra Kozłowska, Zosia Michałeczko, Natalia Rzeszowiak, Zuzanna Woźniak, Milena Włodarczyk, Oliwia Wójcikowska.

Bartłomiej Skwara został najlepszym zawodnikiem zawodów w roczniku 2008 zdobywając 4 medale ( 3 złote i 1 srebrny) a tym samym tytuł mistrza okręgu podkarpackiego na dystansach 50 m stylem dowolnym 0:36,82, 100 m stylem dowolnym 1:25,51, 50 m stylem motylkowym 0:44,01 oraz wicemistrza okręgu na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 1:36,43.

Jego klubowy kolega Patryk Bałata został Mistrzem Okręgu na dystansie 50 m stylem grzbietowym 0:47,55. Brązowy medal wywalczyły Aleksandra Jochaniak na 200 m stylem klasycznym w czasie 3:39,93 a także Otylia Błażejczak na 100 m stylem motylkowym, czas 1:39,93.

plywanie (2)

Poniżej wyniki indywidualne:

Bartłomiej Skwara10 lat
1 miejsce na 50 m stylem dowolnym ( tytuł mistrza Podkarpacia !)złoty medal
1 miejsce na 100 m stylem dowolnym ( tytuł mistrza Podkarpacia !) złoty medal
1 miejsce na 50 m stylem motylkowym ( tytuł mistrza Podkarpacia !) złoty medal
2 miejsce na 100 m stylem zmiennym ( tytuł wicemistrza Podkarpacia !) srebrny medal

Patryk Bałata 10 lat
1 miejsce na 50 m stylem grzbietowym ( tytuł mistrza Podkarpacia !)złoty medal
4 miejsce na 100 m stylem grzbietowym
7 miejsce na 100 m stylem dowolnym
8 miejsce na 50 m stylem dowolnym

Aleksandra Jochaniak, 11 lat
3 miejsce na 200 m stylem klasycznym brązowy medal
4 miejsce na 100 m stylem klasycznym
8 miejsce na 100 m stylem zmiennym
12 miejsce na 100 m stylem grzbietowym

Otylia Błażejczak, 11 lat
3 miejsce na 100m stylem motylkowym brązowy medal
4 miejsce na 200 m stylem dowolnym
6 miejsce na 100m stylem dowolnym
7 miejsce na 50 m stylem dowolnym

Julia Kawalec, 10 lat
4 miejsce na 100 m stylem klasycznym
4 miejsce na 50 m stylem klasycznym
7 miejsce na 100m stylem dowolnym

Natalia Rzeszowiak, 11 lat
6 miejsce na 200 m stylem dowolnym
6 miejsce na 50 m stylem grzbietowym
10 miejsce na 50 m stylem dowolnym
10 miejsce na 100 m stylem dowolnym

Maksymilian Płaneta, 11 lat
6 miejsce na 100 mstylem klasycznym
7 miejsce na 200 m stylem klasycznym
16 miejsce na 50 m stylem dowolnym

Krzysztof Chruściel, 10 lat
5 miejsce na 50 m stylem motylkowym
6 miejsce na 50 m stylem grzbietowym
8 miejsce na 100 m stylem dowolnym
10 miejsce na 50 m stylem dowolnym

Bartłomiej Bzdyra, 11 lat
7 miejsce na 100 m stylem klasycznym
8 miejsce na 100 m stylem dowolnym
11 miejsce na 50 m stylem grzbietowym
Pozostali zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.

plywanie (1)

Na zdjęciach: Aleksandra Jochaniak, Patryk Bałata, Bartłomiej Skwara, Otylia Błażejczak oraz Bartłomiej Skwara, najlepszy zawodnik zawodów w roczniku 2008.

źródło: UKS Delfin Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w sport

1-2 (2)

Sukces tenisistów na Grand Prix Polski Niepełnosprawnych

rta24.eu19 kwietnia 2018
Siarka

Trzy mecze piłkarzy Siarki

rta24.eu17 kwietnia 2018
uks2

Dwa medale dla Łucji Zych

rta24.eu16 kwietnia 2018
glowne

Maraton w Rzymie: Robert Pasieczny z Gorzyc najszybszym Polakiem

rta24.eu10 kwietnia 2018
glowne

Dwa złota i dwa srebra Szymona

rta24.eu10 kwietnia 2018
1-IMGP2857

Żeglarki „Kotwicy” najszybsze w regatach

rta24.eu10 kwietnia 2018
1-IMGP2523

Horror bez finału i koniec rundy zasadniczej

rta24.eu9 kwietnia 2018
tenis

Tenisistki z Tarnobrzega powalczą o finał Ligi Mistrzyń

rta24.eu6 kwietnia 2018
glowne

Srebro dla Łucji Zych, brąz dla Szymka Skulskiego

rta24.eu26 marca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU