Bez kategorii

Smutny powrót Siarkowców

Bez punktów wracają z Elbląga piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora musieli i tym razem uznać wyższość rywala. Siarkowcy ulegli 1:2 Olimpii Elbląg, chociaż prowadzili 1:0.

Pierwszy kwadrans gry, to dużo spokoju po jednej, jak i drugiej stronie boiska. Niewielką przewagę w posiadaniu piłki mieli jednak gospodarze. W dwudziestej minucie przyjezdni mogli wyjść już na prowadzenie kiedy po dośrodkowaniu najwyżej do piłki wyskoczył Krzysztof Ropski, jednak w bramce dobrze interweniował Kacper Tułowiecki. Minutę później gospodarze wyszli z dobrą kontrą i po strzale jednego z graczy piłka zatrzepotała w siatce, ale na szczęście dla tarnobrzeżan arbiter dopatrzył się spalonego. Po tych dwóch akcjach mecz wyraźnie nabrał tempa. Chwilę później gorąco było pod bramką Siarki, ale świetnie interweniował grający między słupkami Karol Dybowski. Siarkowcy wynik otworzyli w trzydziestej piątej minucie, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Ropski. Dziesięć minut później, jeszcze przed przerwą, gospodarzom jednak udało się doprowadzić do wyrównania. W polu karnym Jakub Bojas dołożył tylko nogę i pokonał golkipera Siarki.

Początek drugiej połowy to dużo strat po jednej i drugiej stronie. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji bramkowej, aż do sześćdziesiątej czwartej minuty, kiedy Dybowski po raz kolejny w tym meczu musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem po strzale głową Damiana Szuprytowskiego. Tuż po straconej bramce trener Gąsior ściągnął z boiska Patryka Mikitę, a w jego miejsce wpuścił Mateusza Brozia, jednak tarnobrzeżanie nie byli już w stanie strzelić chociażby wyrównującego gola i urwać cennego punktu na wyjeździe. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wynik w siedemdziesiątej ósmej minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z Dybowskim znalazł się Anton Kołosow, jednak bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć. Sytuacja powtórzyła się trzy minuty później i ponownie dobrą interwencją popisał się bramkarz Siarki.

Siarkowcy do domu wracają w kiepskich humorach, ale szybko muszą przełknąć gorycz porażki, bo przed nimi kolejny ciężki mecz. Po szesnastu kolejkach tarnobrzeżanie zajmują szóstą lokatę w tabeli z dorobkiem dwudziestu trzech punktów. Za tydzień zostanie rozegrana już ostatnia kolejka rundy jesiennej. Tarnobrzeska Siarka podejmować będzie na własnej murawie wicelidera tabeli, drużynę Warty Poznań, która ma na swoim koncie dziesięć zwycięstw, trzy remisy i trzy porażki. W minioną sobotę poznaniacy pokonali skromnie u siebie Garbarnię Kraków 1:0. Mecz w Tarnobrzegu zaplanowano na sobotę, 11 listopada, początek o godzinie 13:00.

0:1 – Krzysztof ROPSKI 35′

1:1 – Jakub BOJAS 45+2

2:1 – Damian SZUPRYTOWSKI 64′

OLIMPIA: 1. Kacper Tułowiecki – 13. Michał Ressel, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 77. Filip Kop-Ostrowski – 17. Jakub Bojas, 4. Krzysztof Iwanowski (77, 14. Mateusz Szmydt), 20. Maciej Rozumowski, 10. Radosław Stępień (66, 11. Rafał Lisiecki), 7. Damian Szuprytowski (79, 24. Bartosz Danowski) – 9. Piotr Kurbiel (61, 6. Anton Kołosow).

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 8. Mateusz Janeczko, 23. Dawid Kubowicz, 10. Konrad Stępień, 27. Dawid Witkowski, 21. Michał Dawidowicz (72, 18. Jakub Głaz) – 17. Kamil Radulj, 4. Cezary Kabała, 16. Mateusz Czyżycki – 77. Patryk Mikita (65, 11. Mateusz Broź), 9. Krzysztof Ropski.

żółte kartki: R. Stępień, Kołosow, Danowski, Lisiecki.

sędziował: Albert Różycki (Łódź)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>