W Tarnobrzegu

Spór w szpitalu trwa. „Czujemy się zaszczute, ścigane…”

Spór w szpitalu trwa. „Czujemy się zaszczute, ścigane…”

Obietnica wyższych płac dla pielęgniarek i położnych z Tarnobrzega nie kończy sporu zbiorowego w tutejszym szpitalu. Dzisiaj odbyła się druga tura mediacji związku zawodowego z dyrekcją lecznicy. 

Zgodnie z zapewnieniem marszałka porozumienie płacowe, które w ubiegłym tygodniu zakończyło spór zbiorowy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, obowiązuje także we wszystkich szpitalach wojewódzkich Podkarpacia. Dyrektor tarnobrzeskiej lecznicy Wiktor Stasiak musi więc znaleźć pieniądze na wzrost pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych o: 300 zł brutto od 1 sierpnia tego roku, 200 zł brutto od 1 sierpnia 2019 i kolejne 250 zł brutto od 1 lipca 2020 roku.

Podwyżki to nie wszystko, dlatego spór zbiorowy w Tarnobrzegu trwa. Pielęgniarki i położne walczą o lepsze warunki pracy m.in. o miesięczne a nie kwartalne rozliczanie grafików pracy, przywrócenie urlopowego świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Po powrocie większości personelu ze zwolnień lekarskich szpitalne oddziały pracują normalnie. Jednak część personelu kontynuuje zwolnienia lekarskie, którym na dodatek przygląda się prokuratura. To też jest powodem frustracji i źle wpływa na stan psychiczny pań, w których rękach jest ludzkie zdrowie i życie.

- Czujemy się zaszczute, ścigane, psychicznie zlinczowane przez opinię publiczną, jesteśmy przesłuchiwane, co chwilę mamy kontrole z kadr, tak jakbyśmy nie miały prawa chorować, jesteśmy traktowane jak przestępcy, chociaż przestępcy mają większe prawa niż my… – uważa przewodnicząca związku w tarnobrzeskim szpitalu Halina Sasiela-Błażejczak.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (3)

Komentarze

 1. B Chrobry

  1 sierpnia 2018 at 18:03

  Halinka dziwisz się, że tak jest?
  Same do tego się przyczyniłyście. NIEODPOWIEDZIALNE – zostawiając chorych ludzi bez opieki, w/g mnie jest to największa bezczelność w wykonaniu położnych i pielęgniarek. Od teraz każdy będzie was oceniał, zaznaczam – KAŻDY. Nie ma leni, zapitalać musicie, a jak nie, to kosmos i po problemie. Ale się Halinka wpierniczyłaś w bagno, nie myślałem, że jesteś taka zacietrzewiona.
  Brawo KADRY !!! trzeba trzymać kontrolę nad żądną krwi masą moskitów.

 2. xxx

  3 sierpnia 2018 at 08:57

  Nie chce Wam się robić w Szpitalu to niema problemu… pilkington ma teraz przyjęcia.

 3. xr

  3 sierpnia 2018 at 15:07

  a gdzie wsparcie tajnej wyciszonej organizacji Solidarnosc , przeciez to oni rekomendowali Stasiaka na stanowisko , a teraz co ??? nie ma ich , czekaja do wyborow jak sie zmieni władza chyba

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

strazazzz

Eksplozja w szkole, 3 osoby ranne.

rta24.eu23 lutego 2020
gamon

Wesprzyj lokalnie Fundacje Ga Mon – cel to zakup hafciarki

rta24.eu22 lutego 2020
siarkacup

Turniejów piłki nożnej SIARKA CUP 2020 o Puchar Prezydenta Tarnobrzega

rta24.eu21 lutego 2020
straż1

Areszt dla podpalacza z Tarnobrzega

rta24.eu21 lutego 2020
baranów sandomierski

Spotkanie Komisji Bezpieczeństwa w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu21 lutego 2020
mammogradia

Bezpłatne badania mammograficzne w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu21 lutego 2020
asf

ASF potwierdzony. Wirus nie zagraża ludziom

rta24.eu21 lutego 2020
pomoc potrzeb. policja

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

rta24.eu20 lutego 2020
babiniec plakat

„Gorączka sobotniej nocy” w ŚDK Gorzyce

rta24.eu20 lutego 2020