W Tarnobrzegu

Sprawa Mokrzyszowa wróci na sesję. „Plan jest gotowy i należy podjąć męską decyzję”

Sprawa Mokrzyszowa wróci na sesję. „Plan jest gotowy i należy podjąć męską decyzję”

Uchwalenie zmienionego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tarnobrzeskiego osiedla Mokrzyszów, na co czekają inwestorzy, nie powinno być odwlekane. Będzie o tym rozmawiał z radnymi pełniący obowiązki prezydenta Kamil Kalinka.

- Plan jest gotowy i należy podjąć męską decyzję. Bez względu na to, kto tam chce inwestować, jeżeli to ma przynieść korzyść: przyspieszyć inwestycje, rozwój miasta, dać miastu większe przychody, nie należy wstrzymywać uchwalenia planu, należy iść do przodu – mówi Kalinka. – Będę chciał spotkać się z radnymi, abyśmy przedyskutowali ten temat i wspólnie podjęli decyzję. Oczywiście w tej sprawie Rada Miasta zdecyduje ostatecznie.

Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek poinformował, że sprawa uchwalenia planu rozstrzygnie się w najbliższą środę podczas posiedzenia komisji głównej Rady Miasta, która zdecyduje o porządku obrad sesji wyznaczonej na 28 marca.
Przypomnijmy, że procedowanie planu dla Mokrzyszowa radni zdjęli z obrad lutowej sesji. Cień na przestrzenne zagospodarowanie Morzyszowa rzuciła bowiem akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Aresztowanemu prezydentowi Tarnobrzega zarzuca się, że wziął łapówkę od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy, który oczekiwał w miejscowym planie korzystnych dla siebie zmian. Są też inne problemy związane z tym terenem, na którym przewidziano budowę galerii handlowej.

Przewodniczący Rady Miasta i radni z komisji techniczno-inwestycyjnej odwiedzili to miejsce w miniony wtorek, i tam rozmawiali z inwestorami (na zdjęciach). Jednym z nich był dyrektor Wytwórni Hydrauliki Okrętowej. Zbigniew Piotrowski obawia się, że gdy rozpocznie się budowa galerii, dojazd do fabryki nie będzie możliwy. O tym, że wytwórnia będzie miała zapewniony dojazd nową drogą przekonywał z kolei właściciel działki radny Dariusz Kołek. Zapewnił, że firma Karuzela, która kupi od niego teren pod galerię jest nastawiona na porozumienie w sprawie przejazdu dla wytwórni. Jednak dla Zbigniewa Piotrowskiego najlepszą gwarancją byłoby wykonanie nowej drogi przez miasto.

DSC_0465

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (4)

Komentarze

 1. mieszaniec

  17 marca 2018 at 18:10

  Jestem ciekaw czy niektórzy radni narażając miasto na duże wydatki aby dogodzić prywatnej firmie robią to celowo czy są aż tak bezmyślni. Jeżeli radni uwzglednią uwagę w planie z nową drogą dla fabryki przez działki Pana Kołka to miasto będzie musiało przecież działkę wykupić pod drogę na pewno za niemałe pieniądze pomijając już koszt samej budowy. Jeżeli odrzucą plan albo odłożą to i tak się pewnie to skończy, że ciężarówki będą próbowały jeździć przez osiedle niszcząc drogi za kupe kasy bo podejrzewam, że darmowy dojazd przez działkę Pana Kołka się skończy. Poza tym w każdym z tych przypadków inwestor galeri wycofuje się a to oznacza olbrzymie straty finansowe dla miasta w przyszłości oraz utratę ogromnej jak na Tarnobrzeg miejsc pracy. Problem drogi to jest problem właścicieli fabryki którzy inwestując nie zadbali o to a teraz liczą, że zapłaci za to miasto albo przedsiębiorca to chyba nie do końca w porządku.

 2. Antek

  19 marca 2018 at 11:44

  Wydaje mi sie,ze nie chodzi o miejsca pracy,tylko o lokalizacje galerii,ktora pierwsza powstanie to wygra.(Centrum lub Mokszyszow)Lepsza lokalizacja to ta w centrum.Idealny plac kolo wiezowcow i czerwonego banku.

 3. Antek

  22 marca 2018 at 14:28

  Radni pewnie pojda na reke Kolkowi,a pastwisko w centrum dalej bedzie straszylo przez nastepna dekadę.

 4. Mieszkaniec

  25 marca 2018 at 15:48

  Drodzy Radni pozwólcie Kalince podziękować Kołkowi za pozytywnie załatwioną sprawę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

plakat B Szwedo

Spotkanie Bogusławem Szwedo

rta24.eu11 września 2019
66316223_2521331364564441_8053199495455834112_n

Sąd ogłosił upadłość Banku Spółdzielczego w Grębowie.

rta24.eu6 września 2019
kie 15

Borsuk pokazał pazury

rta24.eu6 września 2019
aaaa

Masz swój herb? Powieś go w Izbie Tradycji Szlachty Zaściankowej

rta24.eu6 września 2019
infografika, MPRŻ

Nagroda BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich

rta24.eu6 września 2019
IMG_7420 porozumienie

ARP S.A. dołoży do budowy parkingów w Nowej Dębie

rta24.eu6 września 2019
wrzesień3

Rocznica września w Nowej Dębie

rta24.eu6 września 2019
Narodowe Czytanie 2019

Baranowskie Narodowe Czytanie

rta24.eu6 września 2019
3_2,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Ambasador Gruzji w Tarnobrzegu

rta24.eu21 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU