Srebro dla Łucji Zych, brąz dla Szymka Skulskiego

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat. W zawodach brało udział 16 klubów pływackich województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego reprezentowanych przez 209 zawodników.

UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 13 osobowa ekipa w składzie: Łucja Zych, Szymon Skulski, Amelia Ślęczka, Zuzanna Garbacz, Kinga Rękas, Roksana Knap, Marcelina Zięba, Anna Jaworek, Alicja Szymańska, Szymon Brzozowski, Piotr Szczepan, Adam Chmielowski, Jakub Kalita.

Srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym wywalczyła Łucja Zych z czasem 1:18,69 i niewiele brakło jej do medalu na 200 m stylem grzbietowym gdzie zajęła 4 miejsce. Jej klubowy kolega Szymon Skulski na dystansie 100 m stylem dowolnym zdobył brązowy medal z czasem 1:01,04 a na 100 m stylem motylkowym  zajął 4 miejsce uzyskując czas 1:09,53.

Dużo emocji dostarczyła sztafeta 4 x50 m stylem zmiennym 12 latków, która zajęła czwarte miejsce przegrywając medal o 2 setne. Sztafeta popłynęła w składzie: Łucja Zych, Adam Chmielowski, Szymon Brzozowski, Piotr Szczepan.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnych rezultatów oraz godnej postawy.

Źródło: UKS Delfin Tarnobrzeg

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>