W Tarnobrzegu

Strażackie święto w Dzikowskim Zamku

Strażackie święto w Dzikowskim Zamku

Strażacką majówką w kaplicy Zamku Dzikowskiego rozpoczęły się obchody powiatowego strażackiego święta, któremu patronowali Starosta Tarnobrzeski i Prezydent Miasta Tarnobrzega. Były podziękowania, odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie. Wszystko zakończyło się piknikiem u podnóża zamku.

Miniona sobota, 18 maja, okazała się dniem szczególnym dla strażaków z całego powiatu tarnobrzeskiego. I ci zawodowi, i ci, którzy jako ochotnicy na co dzień niosą pomoc nie tylko przy gaszeniu pożarów, spotkali się w Tarnobrzegu, by wspólnie świętować. Na ich uroczystość przebyli m. in. poseł Zbigniew Chmielowiec oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus. Byli też przedstawiciele samorządów pozostałych szczebli z patronami imprezy: starostą Jerzym Sudołem i prezydentem Dariuszem Bożkiem oraz przedstawiciele wojska i policji. Nie zabrakło podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, nadbrygadiera Andrzeja Babca, który 4 maja z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy, podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka w Warszawie, odebrał szlify generalskie. I to on właśnie odebrał najwięcej podziękowań, gratulacji i rozmaitych wyrazów uznania nie tylko za strażacki trud, ale też wzorową współpracę z samorządowcami, co szczególnie podkreślał poseł Zbigniew Chmielowiec.

- Jesteśmy dumni z tego, że powiat tarnobrzeski ma generała, to wielki zaszczyt i wielkie wyróżnienie – mówił Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski. –Znam pana generała od lat i wiem , że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu, zaangażowany, odpowiedzialny, świetny dowódca i człowiek honoru. Chciałem podziękować też komendantowi miejskiemu tarnobrzeskiej straży za dbałość o jednostkę i kolegom samorządowcom, za to że straże zmieniają swe oblicze, budynki stają się coraz bardziej nowoczesne, jest świetny sprzęt. To w dużej mierze zasługa samorządów, które o straże dbają, pamiętają, bo wiedzą, że na kogo, jak na kogo, ale na straż zawsze można liczyć.

5

6

3

2

1

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Tarnobrzegu

3_2,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Ambasador Gruzji w Tarnobrzegu

rta24.eu21 sierpnia 2019
dozynki_2019_oblickigraphics-137,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Dożynki w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu20 sierpnia 2019
mon3

Delegacja z MON w nowodębskim szpitalu

rta24.eu20 sierpnia 2019
ksiądz drewniak

Nie żyje ks. Władysław Drewniak

rta24.eu20 sierpnia 2019
dsc_1273-1024x683,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Lasowiaczki nagrodzone w Bukowinie Tatrzańskiej

rta24.eu19 sierpnia 2019
Doznki Chmielow3

Gmina Nowa Dęba podziękowała za plony

rta24.eu19 sierpnia 2019
siarka-tarnobrzeg-stal-stalowa-wola_5422

Siarka znów wygrywa

rta24.eu19 sierpnia 2019
3

Motocyklista potrącił pieszego. Obaj nie żyją

rta24.eu17 sierpnia 2019
KAMILKALINKA

Nie zostali prezydentami, więc…

rta24.eu16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU