Sukces tenisistów na Grand Prix Polski Niepełnosprawnych

Siedem razy na podium stawali tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas rozegranego w Wiśle I Grand Prix Polski Niepełnosprawnych 2018. W dwóch halach sportowych, gdzie rozgrywano zawody w turnieju indywidualnym, w swojej klasie zwyciężył Krzysztof Żyłka i Paweł Mazuryk, srebrne medale zdobyli Maciej Nalepka, Antoni Biedziuk i Paweł Włodyka oraz brązowe Mariusz Matejek i Jerzy Zajdel.

Antoni Biedziuk w klasie 9 sprawił nie lada niespodziankę zdobywając srebrny medal i pokonując po 3:1 w fazie grupowej wyżej notowanych rywali Benedykta Mąkosę Start Radom, Dariusza Ściganego Start Katowice oraz Tadeusza Pośpiecha Start Szczecin. W półfinale Antek wpadł na lidera list krajowych, wielokrotnego mistrza Polski, brązowego medalistę mistrzostw Europy Pawła Konstantyna z IKS AWF Warszawa. Zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg podszedł do pojedynku bez respektu i wygrał po pięciosetowej batalii 3:2 (10,-9,13,-4,9). Dopiero w finale zatrzymał go Paweł Jabłoński KS Bronowianka Kraków, ale dopiero po pięciosetowej wyrównanej walce 2:3 (9,-9,6,-6,-8). Brawo Antoni.

Świetny występ w klasie startowej 4 wózki uzyskał Krzysztof Żyłka, pokonał wszystkich przeciwników po 3:0 w fazie grupowej, Dariusza Rzewuskiego Start Siedlce, Łukasza Januszke TOP Bolesławiec i Przemysława Oliwieckiego Fundacja Podaj Dalej Konin oraz podobnie w półfinale Michał Czułka Start Skierniewice. W finale zwyciężył kolegę z reprezentacji Rafała Lisa Szansa Start Gdańsk po zaciętej walce 3:2 (-8,5,-10,6,9). Paweł Mazuryk w klasie 8 w fazie grupowej pokonał 3:0 Marka Pietrzaka Start Gorzów Wielkopolski i 3:1 Macieja Połubuczko Start Szczecin, następnie w 1 rundzie 3:0 (-7,-7,-5) Sylwestera Siennickiego Start Siedlce a w półfinale 3:0 (4,7,8) Grzegorza Pieronka Eurobeskidy Łodygowice. Natomiast w finale zwyciężył 3:1 (-5,7,1,10) Mariusza Olczaka z KS Bronowianka Kraków.

Maciej Nalepka w klasie 3 wózki po wygraniu pojedynków po 3:0 z Pawłem Petrusiewiczem Start Łódź, Mariuszem Siewierskim Start Bydgoszcz, Piotrem Schmidt Fundacja Podaj Dalej Konin i z Ryszardem Papisem KSN Start Warszawa w w półfinale pokonał 3:1 (2,6,-8,6) Marka Szafrańca Silesia Katowice. W finale zmierzył się z kolegą z reprezentacji Mariuszem Czerwińskim Start Radom i przegrał 1:3.

W klasie 10 Paweł Włodyka wygrał fazę grupą pokonując po 3:0 Krystiana Ćwiklińskiego Start Katowice, Krzysztofa Dembowskiego Start Białystok i Marcina Spurka IKS AWF Warszawa. W ćwierćfinale wygrał 3:0 (7,7,7) z Klaudiuszem Mały-Wieczorkiem Start Katowice a w półfinale 3:0 (9,7,11) z Marcinem Grocholskim KSN Start Kalisz. W finale przegrał po bardzo dobrym meczu 0:3 (-9,-8,-10) z Igorem Misztalem Start Zielona Góra. Mariusz Matejek w klasie 9 pokonał 3:0 Marka Rzeplińskiego Start Białystok, 3:2 Grzegorza Gałązkę Start Siedlce i 3:1 Piotra Niemca Start Zielona Góra. Następnie w 1 rundzie 3:0 (7,4,3) wygrał ze Zbigniewem Wrzaskiem Start Wrocław, by w półfinale ulec zwycięzcy tej klasy Pawłowi Jabłońskiemu KS Bronowianka Kraków 0:3 (-11,-6,-9). Jerzy Zajdel w fazie grupowej w klasie 11 wygrał po 3:0 z Grzegorzem Demczukiem IKS Atak Elbląg, Piotrem Dobrzyńskim Start Gorzów Wielkopolski oraz Przemysławem Obrzutem TOP Bolesławiec. W ćwierćfinale pokonał 3:0 (4;6;10) Kamila Bałuszka TKS Opoka Trzebinia, by w półfinale po bardzo dobrej i zaciętej walce ulec 2:3 (5,-10,-8,7,-6) reprezentantowi kraju Markowi Chybińskiemu Start Gorzów Wielkopolski.

Zawody w Wiśle to kolejne zawody, z których wracamy z pokaźną liczbą miejsc na podium, ten nasz odniesiony sukces jest doskonałą promocją Tarnobrzega na arenie krajowej. Kolejne zawody, w których będą rywalizowali zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg to w maju Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji – PTT Slovakia Open 2018 w Bratysławie oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Słowenii – 15th Slovenian Open 2018 w Lasko. W czerwcu w nowej formule odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Wiśle.

IKS JEZIORO TARNOBRZEG

1-Antoni Biedziuk srebrny medal i Mariusz Matejek brązowy medal w klasie 9 1-Paweł Mazuryk zwyciężca klasy 8 1-Paweł Włodyka srebrny medal w klasie 10

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>