Sukces tenisistów stołowych na wózkach

Złoty i srebrny medal w rywalizacji drużynowej zdobyli zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg razem z reprezentacją Polski podczas Pro-Tur w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych PTT Slovakia Open 2018.

W międzynarodowych zawodach w Bratysławie na Słowacji oprócz zawodników z całego świata udział wzięło 13 zawodników reprezentacji Polski, wśród nich dwóch zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg na wózkach Maciej Nalepka w klasie 3 i Krzysztof Żyłka w klasie 4.

- To świetny debiut międzynarodowy w tym roku zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg jak i całej reprezentacji Polski, która zdobyła 5 medali indywidualnie (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe) i 3 medale w turnieju drużynowym (złoty, 2 srebrne) – relacjonuje prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg Rajmund Zięba.

W klasie 4 drużyna Polska Krzysztof Żyłka/Rafał Lis pokonała 2:0 drużynę Japonii Genki Saito/Hideaki Nagashima, uległa 0:2 parze z Turcji Nesim Turan/Suleyman Vural i wygrała 2: 1 z Czechami Filip Nachazel/Jir Zak. Następnie pokonała po 2:0 drużynę Koreańsko – Egipską Jung-Gil Kim/ Mohamed Sameh Eid Saleh i w finale drużynę z Tajlandii Wanchai Chaiwut/Niyom Nachai.

W klasie 3 drużyna Polska Maciej Nalepka/Mariusz Czerwiński pokonała 2:0 Japonię Shinichi Yoshida/Yukihiro Sato, uległa 1:2 drużynie Koreańsko – Belgijskiej Youngbok Baek/Benjamin Marotte. Następnie wygrała 2:1 z drużyną Ukraińsko – Czeską Vasyl Petruniv/Petr Svatos i w półfinale 2:1 z drużyną z Tajlandii Yuttajak Glinbanchuen/Anurak Laowong. W finale przegrała 2:0 z parą hiszpańsko-amerykańską Roberto Eder Rodriguez/Jenson Van Emburgh.

W turnieju indywidualnym w klasie 4 bardzo blisko medalu był Krzysiek Żyłka, który w fazie grupowej pokonał 3:0 Japończyka Hideak Nagashima, uległ 1:3 Turkowi Nesim Turan oraz pokonał 3:1 Słowaka Andreja Meszaros. W walce o półfinał po zaciętej walce uległ 2:3 zawodnikowi z Egiptu Mohamed Sameh Eid Saleh i zajął 5-8 miejsce. W klasie 3 Maciek Nalepka w fazie grupowej „szedł jak burza” i po 3:0 pokonał Belga Benjamin Marotte, Francuza Stephane Gil-Martins i Egipcjanina Mamdouh Tamam. W walce o strefę medalową przegrał z zawodnikiem z Tajlandii Anurak Laowong 0:3 i zajął również 5-8 miejsce.

W.Wojtkowiak/ IKS Jezioro Tarnobrzeg

1-złoci medaliści klasa 4 drużyna Polska Krzysztof Żyłka Rafał Lis 1-Reprezentacja Polski 1-srebrni medaliści klasa 3 drużyna Polska Maciej Nalepka Mariusz Czerwiński

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>