Świetny weekend tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg

W hali sportowej w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozegrano 3. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg po raz kolejny spisali się znakomicie i wywalczyli dwa złote, dwa srebrne oraz trzy brązowe medale.

Emilia Kotarska w klasie łączonej 1-5 wózki kobiet wywalczyła 1 miejsce, pokonała 3:0 Ewę Gembalską Start Kalisz, 3:2 Mariannę Szychowską IKS AWF Warszawa oraz 3:0 Annę Wykrętowicz Start Kalisz.
W grze finałowej zwyciężyła 3:1 Barbarę Rompa Szansa-Start Gdańsk.

Paweł Mazuryk wygrał klasę 8, z rozgrywek grupowych wyszedł z pierwszego miejsc i w 1 rundzie pokonał 3:0 Krystiana Kowalczyka IKS AWF Warszawa.
W półfinale wygrywa 3:0 z Mariuszem Olczakiem KS Bronowianka Kraków a w finale z Piotrem Goniowskim Start Katowice 3:0.

Jerzy Zajdel w klasie 11 pokonuje po 3:0 wszystkich przeciwników w grupie. W fazie pucharowej w 1 rundzie ma wolny los a w ćwierćfinale wygrywa po zaciętym meczu z Waldemarem Sadowskim Szansa-Start Gdańsk 3:2.
Półfinał to zwycięstwo Jurka 3:0 z Wiktorem Kwiatkowskim Start Łódź a w finale przegrana 1:3 z Kamilem Bałuszkiem TKS Opoka Trzebinia i tym samym zajmuje 2 miejsce.

W klasie łączonej 1-3 wózki obaj nasi zawodnicy zakończyli fazę grupową na pierwszych miejscach. Piotr Sokalski po dwóch zwycięstwach grupowych w półfinale przegrał 1:3 z Ryszardem Papisem KSN Start Warszawa i zajął 3 miejsce.
Natomiast Janusz Chamot pokonał w półfinale 3:1 Mariusza Siewierskiego Start Bydgoszcz a w finale po zaciętej walce uległ Ryszardowi Papisowi KSN Start Warszawa 0:3, którego wcześniej w fazie grupowej pokonał 3:1.

Paweł Włodyka faworyt klasy 10 wygrywa fazę grupową turnieju. W 1 rundzie pucharowej ma wolny los natomiast w ćwierćfinale ogrywa 3:0 Kamila Małyszko Start Białystok.
W walce o finał po zaciętym i emocjonującym meczu przegrywa 2:3 z zawodnikiem Startu Skierniewice Damianem Winnickim i zajmuje 3 miejsce.

W klasie 9 dwójka naszych zawodników wychodzi do fazy pucharowej. Mariusz Matejek w 1 rundzie wygrywa po wyrównanej i zaciętej grze 3:2 z Benedyktem Mąkosą Start Radom.
W ćwierćfinale przegrywa 0:3 z późniejszym zwycięzcą tej klasy Pawłem Jabłońskim KS Bronowianka Kraków i zajmuje 3 miejsce.
Natomiast Antoni Biedziuk zajmuje miejsce 5-8 gdyż w 1 rundzie przegrał 0:3 z Grzegorzem Gałązką Start Siedlce.

Oprócz sukcesu w Gdańsku nasi zawodnicy stawali na podium w Nowej Sarzynie gdzie Sylwia Stala zwyciężyła w 2 Grand Prix Podkarpacia Młodzików, w Bilczy Jakub Łoch wygrywa 2 Grand Prix Amatorów
czy duet rodzinny Sylwia i Krzysztof Stala zwyciężają w Grodzisku Mazowieckim w Turnieju ATS w kategorii Turniej Rodzinny rozgrywanego w cyklu Ogólnopolskich Grand Prix Turniejów Rodzinnych.