W Tarnobrzegu

Święto działkowców: plony, nagrody i wielka patelnia

Święto działkowców: plony, nagrody i wielka patelnia

Dzień działkowca świętowano wczoraj na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Z tej okazji ugotowano 350 litrów przysmaku ogrodnika, czyli gulaszu gorzyckiego. Po imprezie najdorodniejsze plony z ogródków zostały przekazane do kuchni hospicjum im. Ojca Pio.

Otwierając uroczystość Aneta Komada, kierownik Delegatury Rejonowej Okręgowego Zarządu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców w Tarnobrzegu przypomniała, że w tym roku środowisko działkowe świętuje 120-lecie ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. – Możemy poszczycić się tym, że najstarszy ogród działkowy w Europie znajduje się właśnie na ziemiach polskich. Jest nim ROD im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim. Powstał w 1824 roku, a więc w czasach, gdy żył jeszcze Adam Mickiewicz.

Świętowanie było okazją do wręczenia nagród i odznaczeń, którymi udekorowali działkowców m.in. Agnieszka Sycz, prezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD w Rzeszowie oraz wiceprezes Jan Lis. Złote odznaki PZD otrzymali: Sławomira Olszewska (ROD Kamionka), Stanisław Bożek (ROD Kamionka), Jan Martyniuk (ROD Mokrzyszów), Agnieszka Stoczek (ROD Związkowiec), Maria Ozimek (ROD Związkowiec), Zbigniew Jamroży (ROD Związkowiec).
Odznaką za Zasługi dla PZD, czyli najwyższym odznaczeniem stowarzyszenia zostali uhonorowani: Stanisława Dzikowska (ROD Nadole), Adam Dzikowski (ROD Nadole), Stanisław Olszewski (ROD Związkowiec), Józef Duma (ROD Związkowiec), Stanisław Trybus (ROD Związkowiec), Stanisław Paź (ROD Związkowiec), Andrzej Krasuski (ROD Siarkopol).

W gronie laureatów w konkursie okręgowym na Wzorową Działkę 2017 organizowanym przez Okręgowy Zarząd Podkarpacki PZD znaleźli się: Maria i Jan Kiełbowie (ROD „Krokus” w Stalowej Woli), Krystyna i Ryszard Piskałowie (ROD Nadole w Tarnobrzegu), Zofia i Józef Leśniowscy (ROD „Hutnik II” w Stalowej Woli), Jadwiga i Józef Sibigowie (ROD „Posanie” w Stalowej Woli), Agata i Grzegorz Dobrasiewiczowie (ROD Związkowiec w Tarnobrzegu) oraz Aneta i Andrzej Hynowscy (ROD „Wisan” w Skopaniu).

W konkursie na wzorową działkę roku 2017 o puchar starosty powiatu tarnobrzeskiego pierwsze miejsce zajął Włodzimierz Mokszyszewski z ROD Raj Gorzyce, drugie miejsce – Teresa i Zbigniew Kujawowie z ROD Nad Bystrzykiem w Nowej Dębie. Dwa trzecie miejsca przypadły Anecie i Andrzejowi Hynowskim z ROD Wisan w Skopaniu oraz Marii Jagodzie z ROD Relaks w Nowej Dębie.

W konkursie na wzorową działkę użytkową 2017 o puchar prezydenta Tarnobrzega zwyciężył Przemysław Zygmunt z ROD Mokrzyszów. Drugie miejsce zajęli Janina i Jan Sokalscy z ROD Miechocin, trzecie Leon Ciszewski z ROD Siarkopol. Natomiast w konkursie na wzorową działkę rekreacyjną o puchar prezydenta pierwsze miejsce zdobył Leszek Ogorzałek z ROD Wymysłów, drugie Zbigniew Woźniak z ROD Kamionka, trzecie Helena Niedziołek z ROD Wymysłów.

Prezydent Grzegorz Kiełb przyznał także nagrodę specjalną w kategorii „Najlepsza metamorfoza działki”. Jej laureatami okazali się Małgorzata i Tomasz Skowronowie (ROD Związkowiec) oraz Marta i Sylwester Kopałowie (ROD Siarkopol).

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

 1. orion

  11 września 2017 at 12:46

  Od lat te same stare pryki dostają medale odznaczenia i panoszą się po działkach jako herosi nic nie robiąc tylko wypinają klatę co roku do odznaczeń -a gdzie normalni użytkownicy działek?

  • antoni

   15 września 2017 at 12:12

   Pozdrawiam Panią Dzikowską,gratuluję kondycji i wyglądu.Niezapomniany ,prawdziwy nauczyciel z Górnika(jeden z niewielu).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

1-2

Suchorzów. Sukces dziecięcej drużyny pożarniczej

rta24.eu20 listopada 2017
policja_tbg

W ubiegłym roku na podkarpackich drogach zginęło 140 osób

rta24.eu20 listopada 2017
DSC_0190-006

Chorus Familiaris działa już trzy lata

rta24.eu20 listopada 2017
received_377361569389514

Zwycięstwo Siarki,spokojna zima przed nami.

rta24.eu19 listopada 2017
glowne

Notariusze otwierają swoje drzwi

rta24.eu19 listopada 2017
tarnobrzeg

Jak sprzedawcy informują o cenach? Kontrola Inspekcji Handlowej

rta24.eu19 listopada 2017
glowne

Andrzejkowe Punky & Reggae Party

rta24.eu18 listopada 2017
glowne

Zakochany w drewnie. Jan Puk honorowym obywatelem Gorzyc

rta24.eu17 listopada 2017
glowne

„Nieulotne”. Obrazy Jolanty Dąbrowskiej-Iskry

rta24.eu17 listopada 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU